Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky
BASKETBALISTI NITRY VYHRALI TRETÍKRÁT VONKU

Radosť na Pasienkoch

Stredajší šláger Nitranom nevyšiel, avšak v nedeľu sa rehabilitovali cenným úlovkom na Pasienkoch.

7. kolo: BK AX SPU Nitra - AB Cosmetics Pezinok 68:83 (29:13, 15:25, 14:21, 10:24). Úvodná štvrtina bola ako z ríše snov. Hillovi (15 bodov) a spol. vychádzalo takmer všetko. Hostia však vytiahli z talónu obrat hodný majstra. So zónou a 11-bodovou šnúrou sa vrátili do zápasu. Opraty prebral Williams, kým domáci rozohrávač Lawrence nebol po zranení ruky vo svojej koži. Úspešnosť streľby Nitranov rapídne klesala, Pezinčania trojkami zasadili rozhodujúce rany.
l R Hlinka, Fuska a Kukelčík, TH: 13/10 - 20/14, fauly: 23 - 13, trojky: 8 - 9, 550 divákov.
l AX SPU: Hill 25 (1), Pohánka 13 (3), Červenka 7 (1), Votroubek 6, Vido 4 (Fapšo 6 (2), Körner 3 (1), Lawrence 2, Tomek 2, Ivan). Užitočnosť: Hill 17, Pohánka 13, Červenka 11.
l Pezinok (najviac bodov): Williams 20, Lukjanec 19, Bučák 10.
Ľubomír Urban, tréner: „Ukázalo sa, aký vie byť basketbal vratký. Pod dojmom eufórie prišla nedisciplinovanosť, súper zmenil rytmus a my sme nevedeli reagovať. Hostia eliminovali to, čo máme silné.“
Spišská Nová Ves - Komárno 67:62 (33:30). Dominovali obrany, hosťom nevychádzala trojková streľba. Ešte v 38. min. bolo 58:58. Komárno stratilo 26 lôpt.
l RIEKER: Majoroš 17, Jurík 17, Závodný 6, Seman 6, Marič 6, Blagojevič 4, Barišič 4, Lehman 2.
l Ostatné výsledky: Handlová - Levice 66:84, Prievidza - Poprad 72:69, Dolný Kubín - B. Bystrica 93:97 pp, Košice - Inter 92:77.
8. kolo: Inter Bratislava - BK AX SPU Nitra 89:99 (23:30, 24:24, 19:26, 23:19). V kvalitnom dueli Inter vyhrával iba prvých päť minút. Potom sa vďaka rýchlejšej a presnejšej hre Nitra ujala vedenia, svoj náskok natiahla v 9. min na 30:19. V druhej desaťminútovke Inter tento rozdiel skresal, v ďalšej štvrtine dokonca na tri body - 62:65 v 25. min. Prišla však 12-bodová šnúra hostí, ktorá napriek úsiliu domácich hráčov rozhodla o víťazovi. Nitrania boli pri streleckej chuti, dominovali aj pod košom, najvyššie viedli 66:88. Hru opäť výborne dirigoval Lawrence, spolu s Pohánkom a Hillom sa dostali cez 20 bodov.
l R Brziak, Šarišský a Špirka, TH: 35/27 - 31/21, fauly: 23 - 26, trojky: 10 - 10, 5 OCH: Golian, Futo - Vido, Ivan, 900 divákov.
l Inter (najviac bodov): Polakovič 22, Tota 18, Míčka 16.
l AX SPU: Pohánka 22 (5), Hill 21 (2), Lawrence 21 (11 asist.), Červenka 6 (1), Vido 4 (Tomek 10, Fapšo 9 (1), Votroubek 4, Ivan 2).
Ľubomír Urban, tréner: „Využili sme, že domácim chýba sebavedomie a dokázali sme sa presadiť v útoku. Po prestávke bola v našej hre aj nedisciplinovanosť, stále nevieme hrať dôsledne 40 minút. Tieto body však treba potvrdiť doma.“⋌ (KI)
Komárno - Dolný Kubín 87:59 (37:29). Hostia držali 30 minút relatívne vyrovnanú partiu. Až záver sa zmenil na domácu exhibíciu. Komárno ukončilo sériu troch prehier.
l RIEKER: Majoroš 26, Seman 21, Blagojevič 13, Kablar 11, Barišič 4, Lehman 4, Suja 3, Jurík 3, Marič 3.
l Ostatné výsledky: Poprad - Spišská N. Ves 81:78, Levice - B. Bystrica 72:57, Pezinok - Prievidza 91:50, Handlová - Košice 86:61.
12. Dolný Kubín 8 0 8 609:730 8
l Ďalší program - 9. kolo - 5. 11. o 18.00 h B. Bystrica - Komárno, 6. 11. o 18.00 h Nitra - Handlová. 10. kolo - 8. 11. o 18.00 h Levice - Komárno, o 18.30 h Košice - Nitra.

1. Máš dosť teórie a poučiek? Študuj, cestuj, pracuj a ži!