Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

V čele tabuľky Veľké Lovce, hosťom len dva góly

10. kolo: Chotín - Dvory n/Ž. 2:0 (2:0). Tak isto ako na jar, ani na jeseň Dvorom ruže v Chotíne nekvitli. Domáci boli aktívnejším mužstvom, hostia do 38. minúty Nagya vôbec neohrozili. Tri body si Chotín zabezpečil v plodnej päťminútovke, kedy najprv v 25. minúte otváral skóre Lajos, o chvíľu na to minul prázdnu bránu Š. Csintalan a v 30. minúte trafil presne znova Lajos. Ten si mohol pripísať na svoje konto aj hetrik, ale jeho strelu do šibenice bravúrne kryl Benko. V závere sa osmelil aj líder tabuľky, ale domáci bezpečne kontrolovali hru.
Góly: 25. a 30. Lajos. R Bott, 200.
CHOTÍN: Nagy – Šátek, A. Csintalan, Ágg, R. Halász, G. Marikovec st., Andruško, Lucza, Š. Csintalan (75. Kubovič), Lajos (90. K. Szabó), Ta. Csintalan (80. M. Szabó). DVORY: Benko – Schultz, Lontoš, A. Polgár, Takáč, Petrík (46. Bartalos), Nagy, K. Polgár, Haulík (46. Czingel), Vadkerty (46. Kővári), Sárközy.
Tlmače - Kalná n/Hr. 1:0 (1:0). V kvalitnom levickom derby pohrozili ako prvý domáci hráči, ale onedlho začali vystrkovať rožky aj hostia, brankári boli však na mieste. V 13. minúte sa po peknej kombinácii zbavil Mužik obrancov a obstrelil Guťana – 1:0. Zápas bol vyrovnaný, na jednej strane nepremenil samostatný nájazd Jenes, na druhej prestrelil prázdnu bránu Čontoš. Po zmene strán si viac šancí vypracoval Spartak, ale vychytal ich skvelý Guťan.
Gól: 13. Mužík. R Kövér, 400.
TLMAČE: Kotora – Slušný (80. L. Švolík), Kollár, Líška, Lenard, Jenes, Horniak (88. Jašek), Mužík, Havran, Titurus (90. Maroš Mlynárik), Kissimonyi. KALNÁ: Guťan – Rácz, Valo, Sakoš, R. Gogora (86. Dekány), Baťalík (77. Koška), Thály, Čontoš, Pleva, Palic, Mihálik.
Komjatice - Zemianska Olča 6:0 (3:0). Hneď prvý útok Komjatíc skončil v 28. sekunde gólom a domáci tak naznačili, kade bude tento zápas smerovať. V 14. minúte rozbehol svoj gólostroj Pajtinka a v 17. už svietilo pre hostí hrozivých 3:0. Strelecký deň Pajtinku a spol. sa nezastavil ani po prestávke a domáci tak zaslúžene zvíťazili. Veľký podiel na tom mal aj Komjatičan Pajtinka, ktorý sa zaskvel štyrmi gólmi.
Góly: 14., 17., 54. a 72. Pajtinka, 1. Michal Marenčák, 66. Schwarz. R Belanský, 100.
KOMJATICE: Hajnala – Jančár, Orosi, Soboňa, Schwarz, Pajtinka, Letko, Michal Marenčák (25. Nemeš), Martin Marenčák, J. Kalužák (62. Melichárek), Konderík (77. I. Kalužák). Z. OLČA: Házi – G. Cseh, Sz. Patócs, Visnyei (71. Z. Viczena), G. Szabó, Simon, L. Patócs, Csizmadia (46. Horváth), Š. Molnár, I. Ledeczký, G. Viczena.
Bánov – Čaka 3:0 (3:0). Bánov už dva roky nevyhral svoj hodový zápas, avšak proti Čake začal dobre a už do prestávky prakticky rozhodol. Po obrátke sa hralo hlavne medzi šestnástkami, hostia neboli na domácu bránu nebezpečný, preto si domáci v slušnom zápase, za objektívneho rozhodovania zaknihovali zaslúžené víťazstvo.
Góly: 31. a 41. P. Šimunek, 21. Bečka. R Klačanský, 250.
BÁNOV: Mráz – M. Moravčík, Mazúch, Jurík, Valachovič, Tchor, Poláček (74. Sádecký), P. Šimunek (80. D. Jenei), A. Šimunek, Vittek, Bečka (46. Hlavatý). ČAKA: Koseček – Ivančo, Varga, Mudroň, M. Benko, Dorník, M. Tóth (60. Krnčan), Meiling (78. D. Rosinský), Tušan, H. Tanaši (80. I. Stojka), P. Tóth.
Tvrdošovce – Pribeta 2:0 (0:0). V zápase priemernej úrovne sa začalo bez vážnejších šancí, Pribeta sa zameriavala hlavne na defenzívu. V úvode druhého polčasu bol podrazený prenikajúci Brat, nariadenú penaltu premenil G. Tóth. O päť minút na to sa zrodila individuálna akcia Zsolnaia, ktorý si obišiel obrancov aj brankára a zvýšil vedenie. Potom sa osmelili aj hostia, ale Tvrdošovce už víťazstvo u rúk nepustili.
Góly: 49. G. Tóth (11 m), 54. Zsolnai. R Máčaj, 180.
TVRDOŠOVCE: Kálazi – Mikláš, G. Tóth, Birkus (64. Lebó), Csabai, Sztrecsko, Joz. Lakatos, Brat, Farkas (77. Zs. Tóth), Döme, Zsolnai (85. Vincze). PRIBETA: Gábor – Bernáth, Hatina (69. Vrzala), Buranský, K. Kovács, Kováčik, M. Lakatos, Hóka, Cagáň, Júl. Lakatos, Macek (66. Jakab).
Tekovské Lužany – Marcelová 6:0 (3:0). Domácich evidentne povzbudila minulotýždňová remíza v Okoličnej. Od úvodu svojho súpera zatlačili a v „šesťbodovom“ zápase nedali Marcelovej šancu. Prvé víťazstvo Lužian v prebiehajúcej sezóne je úplne zaslúžené, keďže hostia Szívósa takmer vôbec neohrozili. Strelecky sa presadil hlavne M. Banda, ktorý k dvom gólom z Okoličnej pridal teraz ďalšie tri.
Góly: 23., 27. a 47. M. Banda, 53. a 89. Šál, 41. Šulyáni. R Kusala, 100.
T. LUŽANY: Szívós – Bajúsz (67. Styecz), Andruška, Simondel, Š. Tanaši (64. Roštáš), Štrúbel, Šulyáni, Šál, Ujváry, M. Banda, Dálnoky. MARCELOVÁ: Hallman – G. Marikovec ml. (65. Gumbér), Svitel, Bottyán, Boros, Gejza Zsidek, Cabada, Trenčík, T. Zsidek, Zajos, L. Zsigo.
Hontianska Vrbica – Okoličná n/O. 0:2 (0:1). Honťania mali po celý zápas veľkú prevahu, avšak nedokázali skórovať ani z tej najvyloženejšej šance. Hostia pozorne bránili, domáci sa strelecky trápili. V 43. minúte zbehol zľava Japonec „Ken“, jeho strela sa odrazila od brvna rovno na Výbošťokove rameno a lopta tak skončila v sieti. Aj po prestávke Vrbica tlačila, ale nebolo im súdené dať gól. Najbližšie k tomu bol v 70. minúte Škorec, ale kožené čudo zakotvilo len na hosťujúcej žrdi. V závere platilo známe nedáš – dostaneš, po chybnej rozohrávke sa dostal k lopte Turza a lobom stanovil konečné skóre. Po minulotýždňovom zakopnutí a umývaní hláv, tak Okoličná vezie domov tri body.
Góly: 43. Yoshizawa, 75. Turza. R Jurena, 100.
H. VRBICA: Výbošťok – Škorec, Siksay, K. Kačmárik, Páchnik, Ryšavý (46. Pet. Pilinský), Pav. Pilinský, Hovan, Horský (82. Tőke), Haščák, Valentík (78. L. Kuruc). OKOLIČNÁ: Sz. Kovács – Somogyi, Bartal, Novák, Melegh, Turza, Faragó, Machata, Ódor, Erdei (50. V. Banda), Yoshizawa.
Zemné - Veľké Lovce 0:0. Hral sa zápas dobrej úrovne, ktorému chýbali len góly. Viac možností rozhodnúť mali domáci futbalisti, ale „Lót“ staval na dobrej obrane. V 16. minúte hlavičkoval z dobrej pozície Šámšon, ale len vedľa, tesne pre prestávkou zas Ferenczovu strelu vykopával z bránkovej čiary pozorný obranca hostí. Rozhodnúť mohol tesne pred koncom striedajúci Rohožka, ale proti bola Madarászova žrď. Nováčik zo Zemného už drží svoju neporaziteľnosť v deviatich kolách, Veľké Lovce sa vďaka remíze vyšvihli na prvú priečku.
R Štefanec, 250.
ZEMNÉ: Jóba – Győri, P. Adamovič, J. Bombicz, Šámšon, T. Adamovič, Ferencz (46. Rohožka), Královics, T. Bombicz, M. Stojka, K. Balogh. V. LOVCE: Madarász – Gočala, Habrman (90. L. Tóth), Pavlatovský, Suchánek, Cvik, Trnka (62. L. Kuruc), T. Bagala (85. Sebestyényi), M. Bagala, Koreň,Ivan.