Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

V Lovciach hodový poltucet, Dvory doma naprázdno

11. kolo: Kalná n/Hr. – Komjatice 3:1 (2:0). Už v tretej minúte sa ocitol sám pred bránou hostí Baťalík, ale zaváhal. Domáci boli aktívnejším celkom, hostia útočili len sporadicky. V 22. minúte sa po rohovom kope dostala lopta pred Plevu a ten z 20 metrov prestrelil vše, čo mu v ceste stálo – 1:0. Tesne pred prestávkou sa Komjatičania zaoberali reklamáciou ofsajdu a nevenovali pozornosť Baťalíkovi, ktorý mohol v pohode zvýšiť. Po tom, čo v 61 min. po úniku zvyšoval na 3:0 znovu Pleva, sa aj napriek Orosiho zníženiu zápas už len dohrával. Nezáživný záver zrejme nepasoval ani hlavnému arbitrovi, ktorý zápas podľa svetelnej tabule ukončil už v 89. minúte.
l Góly: 22. a 61. Pleva, 43. Baťalík – 72. Orosi. R Puna, 150.
KALNÁ: Guťan – Hrnčiar, Valo, Hajtó, R. Gogora (68. Sakoš), Baťalík, Thály, Čontoš (90. I. Gogora), Pleva, Palic, Mihálik (84. Koška). KOMJATICE: Hajnala – Jančár, Orosi, M. Kalužák (61. Pajtinka), Schwarz, Nemeš, Letko, Melichárek, Martin Marenčák, J. Kalužák, Konderík.

Čaka – Tvrdošovce 5:0 (2:0). Za ideálneho počasia domáci svojho súpera zatlačili už od úvodu. Po štvrťhodine hry otváral skóre strelou priamo z rohu Tanaši a nachytal tak Kálaziho na hruškách. V 30. minúte oslabil hosťujúci tým vylúčený Csabai, navyše chvíľu potom Tvrdošovce znova inkasovali. Do útokov sa dostávali len sporadicky, naopak domáci futbalisti si vypracovali niekoľko dobrých šancí. V 65. a 67. minúte sa dvakrát zapísal Meiling a bolo vymaľované, skóre uzatváral peknou strelou Bielik.
l Góly: 17. H. Tanaši, 33. Tušan, 65. a 67. Meiling, 85. Bielik. ČK: 30. Csabai (Tvrdošovce), R Hrabaj, 150.
ČAKA: Koseček – Ivančo (53. Krnčan), Varga, Mudroň, M. Benko (86. D. Rosinský), Bielik (88. I. Stojka), M. Tóth, Meiling, Tušan, H. Tanaši, P. Tóth. TVRDOŠOVCE: Kálazi – Mikláš, G. Tóth, Buják, Csabai, Sztrecsko, Joz. Lakatos, Brat, Farkas (46. Birkus), Döme, Zsolnai.

Okoličná n./O. – Zemné 2:1 (2:0). Až do prvého gólu sa hralo opatrne a bez vážnejších šancí. V 38. min. videl po druhej žltej karte červenú hosťujúci Molnár a z následnej štandartky poslal hlavou do vedenia domácich Turza. O chvíľu na to mohol nikým neatakovaný Novák pohodlne zvýšiť na polčasových 2:0. Zemné následne pridalo a hrozilo aj s desiatimi mužmi. Po hodine hry sa aj do tretice zrodil gól hlavou, tentokrát sa však tešili hostia. Upokojiť Okoličnú mohol v 70. minúte Yoshizawa, ale z penalty minul Jóbovu bránu. Hostia boli aj naďalej nebezpečný a túžili po vyrovnaní, ale domáci už víťazstvo ubránili.
l Góly: 40. Turza, 43. Novák – 59. Šámšon. ČK: 38. Ľ. Molnár, R Vajzer, 250.
OKOLIČNÁ: Sz. Kovács – Somogyi, Bartal, Novák (60. Piros), Melegh, Turza (81. V. Banda), Faragó, Machata, Ódor, Erdei (90. Zs. Halász), Yoshozawa. ZEMNÉ: Jóba – M. Balogh, J. Bombicz, Kocsis, Šámšon, T. Adamovič, Ľ. Molnár, Ferencz (82. T. Balogh), T. Bombicz, M. Stojka (75. Dobiš), K. Balogh.

Veľké Lovce – Chotín 6:1 (2:1). Domáci išli do vedenia v 12. minúte, kedy začal svoj hetrik Suchánek. Chotín nebol na Madarászovu bránu nebezpečný, z ojedinelého protiútoku však Š. Csintalanom vyrovnal. Lovce boli lepším mužstvom, tlačili na svojho súpera a ďalšími dvoma presnými zásahmi Suchánka viedli o dva góly. Po jeho treťom góle v 75. minúte hostia rezignovali a domáci roztočili hodový gólostroj. Padalo im to jedna radosť, v poslednej desaťminútovke prekonali Nagya trikrát a uštedrili tak Chotínu poltucet.
l Góly: 12., 44. a 75. Suchánek, 83. L. Kuruc, 86. Pavlatovský, 89. Gočala – 26. Š. Csintalan. R Očkovský, 350.
V. LOVCE: Madarász – Gočala, Habrman (40. T. Bagala), Pavlatovský, Suchánek, Cvik, Trnka (80. L. Tóth), Obložinský, M. Bagala, Koreň, Ivan (66.L. Kuruc). CHOTÍN: Nagy – Šátek, A. Csintalan, Ágg, R. Halász, G. Marikovec st. (72. Kubovič), M. Szabó, Lucza, Š. Csintalan, Lajos, Ta. Csintalan.

Pribeta – Tekovské Lužany 3:0 (2:0). Hneď prvý útok v zápase znamenal pre hostí kapituláciu, centrovanú loptu spracoval M. Lakatos, zbavil sa obrancov aj brankára a pohodlne skóroval. O 20. min. neskôr zvyšoval z priameho kopu Bernáth – 2:0. Pribeta mala hru bezpečne vo svojich rukách, hostia hrozili len sporadicky. V druhom polčase poistil vedenie ešte mladík Bodiš, pridať sa k nemu mohol aj Bernáth, ale z penalty minul.
l Góly: 1. M. Lakatos, 20. Bernáth, 75. Bódiš. R Truhlík, 350.
PRIBETA: Gábor (80. Jakab) – Bernáth, Hatina (60. Bódiš), Buranský, K. Kovács, Kováčik (49. Hóka), M. Lakatos, Rusnák, Cagáň, Júl. Lakatos, Macek.
T. LUŽANY: Szívós – Bajúsz, Andruska (75. Rostáš), Simondel, Š. Tanaši, Štrúbel, Šulyáni, Šál (46. Styecz), Ujváry, M. Banda, Dálnoky.

Zemianska Olča – Bánov 1:1 (0:1). Na Žitnom ostrove sa hral vyrovnaný zápas. V 32. sa dostal v päťke k lopte Bečka a otváral účet zápasu. Odpoveď prišla po hodine hry, Š. Molnár si spracoval hlavou prihrávku a z dvanástich metrov vyrovnal. V Zemianskej Olči sa tak zrodila spravodlivá remíza.
l Góly: 60. Š. Molnár – 32. Bečka. R Boledovič, 150.
Z. OLČA: Házi – G. Szabó, Sz. Patócs, Z. Viczena (55. Tamási), Visnyei, Simon (46. G. Cseh), L. Patócs, Csizmadia, Š. Molnár (60. Horváth), I. Ledeczký, P. Koton. BÁNOV: Mráz – M. Moravčík, Mazúch, Jurík, Valachovič, Tokár, Sádecký, P. Šimunek, I. Palacka (53. Petráni), Vittek, Bečka.

Dvory n./Ž. – Tlmače 1:2 (0:1). Ako prvý mohli skórovať domáci futbalisti, ale Nagy strieľal nad. Chvíľu na to však hosťom akcia vyšla a preto šli Horniakom do vedenia. Vyrovnať mohol Vadkerty z priameho kopu, ale Kotora bravúrne zasiahol. Po obrátke sa domáci snažili o vyrovnanie, ktoré prišlo v 79. min. z jedenástky K. Polgárom, nedávali si však pozor, keďže hneď po rozohrávke dostal Spartak do vedenia Kissimonyi. Zápas sa dohrával v nervóznej atmosfére, snaha Dvorov na vyrovnanie bola márna, Tlmače si po dobrom kolektívnom výkone odvážajú cenné tri body.
l Góly: 79. K. Polgár (11 m) – 19. Horniak, 81. Kissimonyi. R Gálik, 250.
DVORY: Benko – Bartalos (44. A. Polgár), K. Polgár, Kővári, Takáč (38. Czingel), Petrík, Nagy, Schultz, Káplocký, Vadkerty (46. Haulík), Sárközy. TLMAČE: Kotora – Slušný (90. J. Jašek), Kollár, Líška, Lenard, Jenes, Horniak, Mužík (11. L. Švolík, 77. Maroš Mlynárik), Havran, Titurus, Kissimonyi.

Marcelová – Hontianska Vrbica 1:2 (1:1). K poslednej Marcelovej zavítala v posledných kolách trápiaca sa Hontianska Vrbica. Už v jedenástej minúte zaskočil domáceho nováčika Haščák, ktorý otváral skóre. Marcelovej sa ešte po kombinácii v šestnástke podarilo do polčasu vyrovnať, ale po zmene strán rozhodol z priameho kopu Škorec a všetky body tak putujú do Vrbice.
l Góly: 40. Németh – 11. Haščák, 75. Škorec. R Vajíček, 150.
MARCELOVÁ: A. Trenčík – G. Marikovec ml., Gumbér, Bottyán, Boros, Gejza Zsidek, P. Németh, V. Trenčík, T. Zsidek (75. Pivoda), Zajos, L. Zsigo. H. VRBICA: Kuruc – Škorec, Siksay, K. Kačmárik, Páchnik, Pav. Pilinský, Pat. Pilinský, Hovan, Horský, Haščák,Valentík.