Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Zemné vyučovalo v Pribete,

13. kolo: Kalná n/H. – Tvrdošovce 1:0 (0:0). Prvý polčas príliš veľa vzruchu nepriniesol, hralo sa hlavne medzi šestnástkami. Snahu o strelenie vedúceho gólu mali aj hostia, ale pozornú domácu obranu neohrozili. Po zmene strán Kalná pridala na dôraze, najprv hlavičkoval tesne vedľa Čontoš, neskôr Plevov sľubný útok ukončil hosťujúci gólman Kálazi. Domáci sa dočkali v 65. minúte, kedy Tvrdošovciam nevyšiel ofsajdový signál a Baťalík skóroval. Po vylúčení domáceho Rácza pridali aj hostia, ale skórovať sa im nepodarilo. Poistiť vedenie mohol ešte v závere Pleva, ale zaváhal.
l Gól: 65. Baťalík. ČK: 70. Rácz, R Magdolen, 100.
KALNÁ: Guťan – Hrnčiar, Valo, Hajtó,. Rácz, Koška (46. Baťalík), Thály, Čontoš, Pleva, Palic, Mihálik (60. Kiss). TVRDOŠOVCE: Kálazi – Mikláš, G. Tóth (60. Joz. Lakatos), Birkus, Oláh, Sztrecsko, Lebó, Brat, Dikácz, Döme, Zsolnai (70. Hegedüs).

Čaka – Hontianska Vrbica 3:1 (2:0). V sobotnej predohrávke sa hralo v Čake levické okresné derby. V 22. minúte poslal Tanaši centrovanú loptu na Mudroňovu hlavu a ten ju umiestnil do siete – 1:0. Domáci ovládali hru, hostia boli vpredu bezzubí, polčasový výsledok stanovil Meiling. Po hodine hry sa vykartičkoval hosťujúci Valentík, preto si domáci mohli pokojne ustrážiť medzitým už trojgólové vedenie, keďže v 58. minúte sa zapísal znova Meiling. V závere Vrbica výsledok už len kozmeticky upravila na 3:1.
l Góly: 22. Mudroň, 35. a 58. Meiling – 90. Pat. Pilinský. ČK: 90. I. Stojka – 64. Valentík. R Bečka, 120.
ČAKA: Pechovský – Ivančo, Varga, Mudroň, Dobrota (68. Krnčan), M. Benko, M. Tóth (81. I. Stojka), Meiling, Tušan, H. Tanaši, P. Tóth. H. VRBICA: Kuruc – Škorec, Siksay (21. Tőke), Ryšavý (17. Adami), Páchnik, Pav. Pilinský, Pat. Pilinský, Hovan, Horský, Haščák, Valentík.

Tlmače – Komjatice 2:0 (0:0). V obojstranne slušnom zápase mali jasne navrch domáci futbalisti. Komjatice sa zamerali hlavne na defenzívu. Už v prvom polčase spustili festival nepremenených šancí domáci Horniak, Titurus či Jenes. V 61. minúte po Jenesovom priťuknutí otváral skóre Havran. Hostia mierne zvýšili aktivitu, ale Kotoru vážnejšie neohrozili. V závere ešte poistil víťazstvo Mužík, ktorý zúžitkoval ideálnu Havranovu prihrávku.
l Góly: 61. P. Havran, 84. Mužík. R Sliepka, 250.
TLMAČE: Kotora – Slušný, L. Švolík, Líška, Lenard, Jenes, Horniak, Mužík (85. Jašek), P. Havran (87. Hamar), Titurus, Kissimonyi (61. Maroš Mlynárik). KOMJATICE: Hajnala – I. Kalužák, Orosi, Konderík, Schwarz (46. J. Kalužák), Pajtinka, Letko, Michal Marenčák, Martin Marenčák, Melichárek, Krehák.

Okoličná n/O. – Chotín 5:1 (4:0). Minulotýždňovým trojbodovým úlovkom z V. Loviec motivovaná Okoličná, šokovala svojho súpera už v prvom polčase. Chotín sa na vážnejšiu šancu nezmohol, naopak domáci do ich obrany prenikali ako nôž maslom. Aj preto mohlo na svetelnej tabuli svietiť polčasových 4:0, keď hetrikom sa blysol Turza. Ihneď po zmene strán prekonal Nagya aj Japonec Yoshizawa a domáci už potom len kontrolovali hru. Čestný úspech Chotína prišiel v závere Luczom. Okoličná neprehrala už sedem zápasov v rade.
l Góly: 9., 25. a 30. Turza, 22. Piros, 48. Yoshizawa – 83. Lucza. R Marcinát, 300.
OKOLIČNÁ: Sz. Kovács – Somogyi, Bartal, Novák (81. Erdei), Melegh, Turza, Faragó, Machata (66. Zs. Halász), Piros (78. V. Banda), Ódor, Yoshizawa. CHOTÍN: Nagy – Šátek, A. Csintalan, Ágg, R. Halász, Vörös, K. Szabó (72. Sikoňa), Lucza, Š. Csintalan, Lajos, Kubovič.

Dvory – Bánov 2:0 (0:0). Po úvodnom „spoznávaní sa“, sa začali domáci presadzovať, vypracovali si niekoľko sľubných príležitostí, ale gólovo sa presadiť nedokázali. Skóre otváral po hodine hry krížnou strelou Schultz. Keď o sedem minút neskôr zvýšil náskok Haulík, hostia rezignovali a domáci už v pohode dotiahli zápas do víťazného konca. Výhru mohol ešte prikrášliť v závere Nagy, ale jeho hlavička minula bránu.
l Góly: 63. Schultz, 70. Haulík. R Dohnanská, 200.
DVORY: D. Benko – Czingel, K. Polgár, Haulík, Takáč, Lontoš, Nagy, Schultz, Káplocký, Vadkerty (70. Sárközy), A. Polgár. BÁNOV: Mráz – M. Moravčík, A. Šimunek, Hlavatý, Valachovič, Tchor, Sádecký, Jenei, Mucha, Vittek, Bečka.

Zemianska Olča – Tekovské Lužany 0:2 (0:1). Domáci nastúpili do tohto dôležitého zápasu v oklieštenej zostave, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku. Po úvodnom oťukávaní prišla chyba v domácej obrane, nakopnutú loptu z rohu nedokázala obrana odkopnúť, preto mohol Malček poslať hostí do vedenia. Hráči Olče robili čo mohli, ale okrem Kotonovej dobre šance sa na viac nezmohli. Po ďalšom góle v ich sieti z nohy Bandu v 67. minúte sa im už ťažko presadzovalo a preto si Lužany odvážajú zaslúžené víťazstvo.
l Góly: 35. Malček, 67. M. Banda. R Mikši, 150.
Z. OLČA: Házi – G. Cseh, Sz. Patócs, Horváth, Viczena, Simon, Szkukalek, Csizmadia, L. Patócs, V. Bognár, P. Koton. T. LUŽANY: Szívós – Bajúsz, Styecz (76. Báró), Simondel, Š. Tanaši, Andruška, Šulyáni, Šál (78. Roštáš), Ujváry, M. Banda, Malček.

Pribeta – Zemné 0:5 (0:2). Pribeta v tomto zápase prepadla na plnej čiare. Zemné v doterajšom priebehu súťaže inkasovalo najmenej gólov zo všetkých mužstiev a svoju skvelú obranu predviedli aj na ihrisku Pribety. Domáci hráči si s ňou nedokázali poradiť, naopak hosťom to sypalo jedna radosť. Ich gólostroj načal už v 19. min Balogh, neskôr sa k nemu pridal T. Bombicz. Domácim nepomohla ani prestávka, hostia aj po zmene strán skóre zvyšovali.
l Góly: 19. a 70. K. Balogh, 33. a 84. T. Bombicz, 48. M. Stojka. R Šipoš, 330.
PRIBETA: Gábor (46. Jakab) – Bernáth, Dobai, Buranský, K. Kovács, Kováčik, M. Lakatos (67. Majoroš), Hatina, Cagáň, Bódiš, Macek (46. Hóka). ZEMNÉ: Jóba – M. Balogh (75. Dobiš), P. Adamovič, J. Bombicz, Šámšon, T. Adamovič, Ferencz, Győri, T. Bombicz, M. Stojka (71. Kádár), K. Balogh.

Marcelová – Veľké Lovce 2:4 (1:2). Vedenia sa ujali „Lóťania“ Koreňom avšak domáci ešte dokázali kontrovať, polčasové skóre však stanovil Ivan. Za tohto stavu mali domáci možnosť vyrovnať z pokutového kopu, ale trestuhodne zaváhali. Následne si Trnka spomenul na známe nedáš - dostaneš a dvomi gólmi poslal hostí do bezpečného vedenia 1:4. V závere ešte domáci prehru zmiernili.
l Góly: G. Marikovec ml., G. Zsidek – Koreň, Ivan, Trnka 2. R M. Kollár.
MARCELOVÁ: Hallman – P. Boros (Bottyán), Zsigó (65. T. Zsidek), G. Marikovec ml., Svitel, Láda, P. Németh, V. Trenčík, Zajos, Cabada, G. Zsidek. V. LOVCE: Madarász – Gočala, T. Bagala, Pavlatovský, Suchánek, Cvik, Trnka, Obložinský, M. Bagala, Koreň,Ivan.