Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Turza: dva zápasy - 7 gólov

13. kolo: Okoličná n/O. – Marcelová 5:0 (1:0). Hneď v úvode sobotňajšej predohrávky sa presadil Turza a poslal favorita do vedenia. Domáci si v ďalšom priebehu vypracovali mnoho dobrých príležitostí, ale Hallmanova bránka bola zakliata. Odklial ju až v 57. min. Faragó a mohol tak pokračovať Turzov strelecký koncert. Ten ďalšími troma zásahmi zvýšil na 5:0, avšak domáci futbalisti pozahadzovali ešte mnoho ďalších príležitostí. Za zmienku určite stojí aj Turzová strelecká potencia, ten v posledných dvoch zápasoch prekonal gólmanov presne sedem krát!
l Góly: 7., 59., 77. a 83. Turza, 57. Faragó. R Drábik, 220.
OKOLIČNÁ: Sz. Kovács – Somogyi, Bartal, Novák (84. Erdei), Melegh, Turza, Faragó, Machata, Piros, Ódor (79. V. Banda), Yoshizawa. MARCELOVÁ: Hallman – G. Marikovec ml. (27. Gumbér), Svitel, Bottyán (81. Zsigó), P. Boros, G. Zsidek, P. Németh, V. Trenčík, T. Zsidek, Zajos, Cabada.

Chotín – Komjatice 4:2 (3:0). Po úvodnom oťukávaní a po jednej vynechanej šanci na oboch stranách sa v 26. minúte dostal pred hosťujúcu bránu Marikovec a otvoril skóre. O štyri minúty neskôr prestrelil Hajnalu Lajos, vzápätí unikol už niekoľký krát po ľavom krídle Marikovec a zrazu, behom šiestich minút bolo 3:0. Hneď prvý útok po obrátke znamenal zníženie Pajtinkom, ale kontroval mu po hodine hry Lucza 4:1. Domáci sa upokojili, zneistila ich však 73. minúta, keď vyrazenú loptu z priameho kopu dopravil do siete Orosi. Domáci nechceli nechať nič na náhodu, zapli znova na plno, ale vypracované šance už gólom neskončili.
l Góly: 26. a 32. G. Marikovec st., 30. Lajos, 60. Lucza. R Štefanec, 250.
CHOTÍN: To. Csintalan – Šátek, A. Csintalan, Ágg, R. Halász, G. Marikovec st., Andruškó, Lucza, Š. Csintalan (62. Kubovič), Lajos (85. Sikoňa), Ta. Csintalan (46. Vörös). KOMJATICE: Hajnala – M. Kalužák, Orosi, Fridrich (54. Majerčík), Schwarz, Pajtinka, Letko, Michal Marenčák, Martin Marenčák, Jančár (49. I. Kalužák), Soboňa.

Veľké Lovce – Pribeta 4:1 (1:0). Hostia nastúpili na zápas v oklieštenej zostave, čo sa odzrkadlilo aj na obraze hry. Domáci mali počas celého zápasu jasnú prevahu a vytvárali si jednu šancu za druhou. Skóre otváral po Ivanovom vysunutí v 24. minúte Trnka. Hostia okrem Cagáňovej streli a góle Lakatosa, smerom dopredu nič výrazné nevymysleli, aj preto mohlo byť konečné skóre aj výraznejšie v prospech „Lóťanov“.
l Góly: 24. Trnka, 51. a 77. Suchánek, 70. Ivan (11 m) – 61. Júl. Lakatos. R J. Šmidovič, 300.
V. LOVCE: Madarász – Gočala (79. J. Kotlár), T. Bagala (63. Sebestyényi), Pavlatovský, Suchánek, Cvik, Trnka, Obložinský, M. Bagala, Koreň, Ivan (83. L. Tóth). PRIBETA: Gábor – Bernáth, Dobai, Buranský, K. Kovács, Hatina, Majoroš (83. Jakab), Rusnák, Cagáň, Júl. Lakatos, Hóka.
Bánov – Tlmače 1:3 (0:1). Ako všade inde, aj v Bánove „zúril november“ a diváci mohli za krásneho počasia vidieť kvalitný zápas. Dobré príležitosti si vypracovali obe mužstvá, ale Tlmače boli efektívnejšie v zakončení. Do vedenia išli po chybe v domácej obrane Titurusom, na 0:2 zvyšoval Kissimonyi. Iskierku nádeje pre Bánov vykresala Moravčíkova gólová hlavička, ale v záverečnom vabanku mal posledné slovo Spasič – 1:3.
l Góly: 61. M. Moravčík – 33. Titurus, 48. Kissimonyi, 90.+ Spasič. R Mráz, 270.
BÁNOV: Mráz – M. Moravčík, A. Šimunek, Jurík, Valachovič, Tchor, Poláček, P. Šimunek, I. Palacka, Vittek (57. Sádecký), Bečka (65. Hlavatý). TLMAČE: Kotora – Slušný, Uhrík, Líška, Lenard (72. Maroš Mlynárik), Jenes, Horniak, Mužík, P. Havran, Titurus (88. L. Švolík), Kissimonyi (65. Spasič).

Tvrdošovce – Dvory 3:3 (2:1). Domáci mali skvelý vstup do zápasu, už v 7. minúte viedli zásluhou Brata a Dikácza dvojgólovo. Následne sa však upokojili, Dvory postupne prevzali iniciatívu, čoho výsledkom bolo Schultzove zníženie na 2:1. Po zmene strán Tvrdošovce znova pridali, v 67. minúte Dikácz obišiel aj brankára a vsietil tretí domáci gól. Prišla však 72. minúta a chyba domáceho gólmana, Schultz mohol znova pohodlne znižovať. O tom, že sa body budú nakoniec deliť rozhodol desať minút pred koncom neudržateľný K. Polgár.
l Góly: 4. Brat, 7. a 67. Dikácz – 25. a 72. Schultz, 78. K. Polgár. R Nosál, 250.
TVRDOŠOVCE: Kálazi – Döme, Mikláš, G. Tóth, Birkus (70. Lebó), Oláh, Sztrecsko, Buják, Brat, Dikácz, Zsolnai. DVORY: D. Benko – Czingel (27. Körmendi), Bartalos, Káplocký, Takáč, Lontoš, Nagy, Schultz, Haulík, K. Polgár, A. Polgár (79. Keresztúri).

Tekovské Lužany – Kalná n/Hr. 1:0 (0:0). V okresnom derby sa domáci od úvodu snažili o nátlakovú hru. V 32. minúte si po strete s Ujvárym neudržala nervy na uzde hosťujúca jednička Guťan, ktorý sa po následnej červenej karte porúčal pod sprchy. Domáci mali viac príležitostí, ale nedokázali sa presadiť. Po zmene strán mal šťastnú ruku tréner Tekovčanov, namiesto Bajúsza poslal na ihrisko Malčeka a ten z prvého útoku stanovil konečné skóre.
l Gól: 46. Malček. ČK: 32. Guťan (Kalná). R Majerík, 200.
T. LUŽANY: Szívós – Bajúsz (46. Malček), Styecz, Simondel, Š. Tanaši, Andruška, Šulyáni, Šál, Ujváry, M. Banda, Dálnoky. KALNÁ: Guťan – Hrnčiar, Valo, Hajtó, Kiss, R. Gogora (32. Dékány), Thály, Čontoš, Pleva, Palic, Baťalík.

Hontianska Vrbica – Zemianska Olča 7:1 (4:0). Vrbica nastúpila s jasným cieľom, vyhrať. Už v 6. min. načal hostí po Haščákovej prihrávke Pav. Pilinský. Ak sa neskôr ukázalo, bol to začiatok jeho streleckého koncertu. V 21. min. unikol po pravej starne Haščák, nahral Hovanovi a ten zvyšoval už na 3:0. Súper sa aj za nepriaznivého stavu snažil o brejky, jeden mu vyšiel v 75. min., Visnyei znižoval na 6:1. Zaslúženú výhru domácich korunoval z penalty Hovan.
l Góly: 6., 18., 49. a 60. Pav. Pilinský, 21. a 81. (druhý z 11 m) Hovan, 34. Haščák – 75. Visnyei. R Debnár, 130.
H. VRBICA: Kuruc – Töke, Ryšavý, K. Kačmárik, Páchnik, Pav. Pilinský (71. K. Kováč), Pat. Pilinský, Hovan, Haščák, Adami (81. Bálint). Z. OLČA: Házi – Visnyei, Viczena, L. Patócs, G. Szabo, Simon, Szkukalek, Csizmadia (63. Kósa), Š. Molnár, I. Ledeczký, P. Koton.

Zemné – Čaka 4:0 (1:0). Za príjemného počasia videli diváci obojstranne férový zápas. Do vedenia išli domáci gólom K. Balogha v 21. minúte. Až do 68. minúty sa však Zemné strachovalo o výsledok, nedokázali sa presadiť gólovo, navyše hostia hrozili nebezpečnými protiútokmi, najväčšiu šancu na zrovnanie mal H. Tanaši. V spomínanej 68. min. pridal druhý gól M. Stojka a od tej chvíle už o víťazovi nebolo pochýb.
l Góly: 21. K. Balogh, 68. a 76. M. Stojka, 87. T. Bombicz. R Igaz, 250.
ZEMNÉ: Jóba – M. Balogh, P. Adamovič, J. Bombicz, Šámšon, T. Adamovič, Ferencz (67. L. Molnár), Győri, T. Bombicz, M. Stojka (78. Kocsis), K. Balogh (70. R. Kádár). ČAKA: Kosešek – Krnčan, Varga, Mudroň, Dobrota, Benko, M. Tóth, Meiling, Tušan, H. Tanaši, P.Toth.