NITRA PORAZILA LEVICE, NO NEUSPELA V PRIEVIDZI

Stratili vyhratý zápas

Nitrania doma vyprášili
vedúce Levice a v televíznom dueli mali na dosah cenný skalp baníkov.
11. kolo: BK AX SPU Nitra - Astrum Levice 86:59 (26:15, 21:14, 14:13, 25:17). V tradičnom derby vo výbornej atmosfére Nitrania predčili lídra hlavne úspešnosťou streľby (54%, Levice iba 26%!). Domáci sa desaťbodovou sériou ujali vedenia 24:12, v druhej štvrtine klincoval striedajúci Votroubek štyrmi trojkami. Nitrania hrali kolektívnejšie a pozorne bránili. Druhý polčas už nebol taký strhujúci, body pribúdali pomalšie, ale domáci kontrolovali náskok a nakoniec poslali rivala domov s 26-bodovou prehrou.
l R Sudek, Szibilla a Šramko, TH: 24/15 - 29/20, fauly: 21 - 21, trojky: 13 - 3, 650 divákov.
l AX SPU: Pohánka 17 (3), Hill 16 (1), Lawrence 12, Červenka 4 (8 asist.), Vido 4 (Votroubek 23 (7), Fapšo 7 (2), Ivan 3). Užitočnosť: Votroubek 20, Pohánka 18, Lawrence 16, Hill 15.
l ASTRUM: Samanovič 18 (12 dosk.), Miloševič 11, Lutovský 11, Klein 2, Halmeš 2 (Terlanda 11, Jankovič 2, Klár 2, Marchyn).
Ľubomír Urban, tréner Nitry: „Videli sme veľmi dobrý zápas. Dosiahli sme cenné a pekné víťazstvo a aj hra bola v niektorých fázach dobrá. Vedeli sme využiť širšiu lavičku. “
Dragan Ristanovič, tréner Levíc: „Vo veľmi dobrej atmosfére boli hráči oboch tímov motivovaní. Rozhodlo, že moji hráči nemali strelecký deň. Inak naša hra nebola zlá.“
Komárno - Poprad 88:76 (52:28). Rozhodol výborný prvý polčas, Komárno viedlo v 17. min už 44:20. Hostia potom hrýzli, ale na obrat nemali.
l RIEKER: Majoroš 21, Seman 14, Závodný 11, Blagojevič 10, Jurík 4 (Barišič 22, Marič 4, Suja 2, Lehman, Kablár).
l Ostatné výsledky: Prievidza - Košice 112:86, B. Bystrica - Pezinok 96:90, Dolný Kubín - Inter 79:97, Spiš. N. Ves - Handlová 74:67.
12. kolo: HBK Prievidza - AX SPU Nitra 74:71 (15:15, 19:28, 18:17, 22:11). Televízny šláger kola mal pútavý priebeh. Od začiatku to bol súboj obrán. Hostia držali domácu ofenzívu na uzde, v útoku o sebe lepšie vedeli a postupne zvyšovali náskok. V 26. min. viedol Urbanov tím o 17 bodov (36:53) a mal zápas jasne v rukách. Lenže domáci ťahúň Štorcel zavelil trojkou k obratu, pridalo sa aj hlučné publikum a hostia začali strácať pôdu pod nohami. V napínavej štvrtej štvrtine baníci viedli 63:62, no Nitra ešte odskočila na 63:70. Za posledné 4 minúty však dala jediný bod (30 s pred koncom premenil Hill iba jednu šestku), a tak sa Prievidza tešila aj v druhom vzájomnom súboji.
l R Sudek, Ženiš, Šarišský, TH: 18/15 - 12/8, fauly: 15 - 17, trojky: 9 - 9, 1800 divákov.
l HBK: Štorcel 25, Ridzoň 14, Jašš 10.
l AX SPU: Hill 12 (1), Lawrence 12 (1), Pohánka 11 (3), Červenka 6, Vido 5 (Fapšo 14 (4), Tomek 7, Votroubek 4, Ivan). Užitočnosť: Lawrence 18, Fapšo 18, Pohánka 10.
Ľubomír Urban, tréner: „Takto rozohraný zápas sa nesmie stratiť. Do 28. min. sme hrali veľmi dobre. Naši hráči sa dostali nepochopiteľne do stresu, začali kopiť chyby. Agresívne hrajúci súper to využil.“ ⋌(KI)
Komárno - Pezinok 96:98 pp (46:39, 87:87). Domáci celý zápas viedli, aj o 10 bodov. V závere však Pezinčania vyrovnali a v predĺžení rozhodol Lukjanec.
l RIEKER: Majoroš 24, Jurík 23, Barišič 13, Blagojevič 12, Seman 11, Suja 5, Marič 5, Závodný 3.
l Ostatné výsledky: Levice - Poprad 87:88, B. Bystrica - Inter 86:84, D. Kubín - Handlová 63:75, Sp. N. Ves - Košice 79:66.
12. Dolný Kubín 12 1 11 920:1088 13
l Ďalší program - 13. kolo - 19. 11. o 18.00 h Nitra - Spišská N. Ves, Inter - Komárno.
14. kolo - 22. 11. o 18.00 h Dolný Kubín - Nitra, Komárno - Handlová.

BANÍCI TRESTALI

V Prievidzi Nitrania ukončili sériu štyroch výhier, hoci za stavu 36:53 by na baníkov nikto nevsadil ani deravý groš. „Opakuje sa nám, že dokážeme veľmi dobre rozbehnutý zápas, v ktorom jasne vyhrávame, vlastnou nedisciplinovanosťou zdramatizovať. Alebo je to podcenenie situácie. Na Interi a v Poprade to súper nevedel využiť, ale teraz nás Prievidza vytrestala. Domáci sa v hlučnom prostredí vyhecovali, začali hrať agresívne a naši hráči stratili kontrolu. Keď sa chceme dopracovať k vážnejším výsledkom v tejto sezóne, musíme sa takéto situácie naučiť zvládať,“ povedal namrzený tréner Ľubomír Urban.