Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Tretia liga v znamení jasného lídra zo Zámkov a veľkej vyrovnanosti

V seriáli hodnotení jesennej časti futbalových súťaží nasleduje tretia liga. Región, v ktorom vychádzajú MY Nitrianske noviny, v nej mal dominantné zastúpenie. Ponúkame vám tradičný prehľad štatistík a tabuliek, ale zároveň sme položili siedmim trénerom

V seriáli hodnotení jesennej časti futbalových súťaží nasleduje tretia liga. Región,
v ktorom vychádzajú MY Nitrianske noviny, v nej mal dominantné zastúpenie. Ponúkame vám tradičný prehľad štatistík a tabuliek, ale zároveň sme položili siedmim trénerom alebo
činovníkom dve otázky:

1. Ako sa vám darilo napĺňať predsezónne predstavy, po- kiaľ ide o hru a umiestnenie?
2. Čo vás počas jesene potešilo a čo sklamalo?


OFK Metacolor Ludanice
Ján Mikloška, tréner
1. S celkovým umiestneným po jesennej časti môžeme byť spokojní. V závere sme však doslovne stratili dych a zápasy v Nededi (1:3) a Gabčíkove (0:4) sme vôbec nezvládli. Mužstvo bolo unavené nielen po fyzickej, ale aj psychickej stránke. Nepridala nám aféra okolo nášho klubu, určite to na hráčoch zanechalo ťažké stopy a bolo to cítiť najmä na zápasoch vonku. Tam sme podali oveľa slabšie výkony ako na vlastnom ihrisku. Toto mužstvo je háklivé na tvrdšiu hru súperov, v prípade nepriazne rozhodcov sa hráči viac venujú k diskusiám s rozhodcami miesto hrania futbalu. Musíme na tom popracovať, pretože po tejto stránke je tím veľmi slabo psychicky odolný. Doma sme veľmi silný, začína to kvalitnou hracou plochou a na druhej strane je to pre nás dôverné prostredie. Podobne tak narastá aj sebavedomie hráčov a rozhodcovia ich zvyčajne nechávajú hrať futbal.
2. Ako nováčika nás teší postavenie v tabuľke. Potešili ma hlavne domáce stretnutia, v ktorých sme hrali kvalitne aj účinne. Myslím si, že predvedená hra sa musela divákom páčiť. Sklamaním bol spomínaný záver jesene. Škoda toho, lebo sme postrácali body.
FC Neded
Andrej Filip, hrajúci tréner
1. Pred sezónou sme mali určite vyššie ciele ako je naše aktuálne postavenie v tabuľke. Počas celej jesene nás trápili zranenia, čo sme neočakávali a odzrkadlilo sa to aj na výsledkoch mužstva. Nemôžem hovoriť o úplnej spokojnosti, ale ani o sklamaní. Pokiaľ ide o herný prejav, tak sme sa snažili doma aj vonku o ofenzívny futbal. Chlapci zistili, že ak dodržujú pokyny nemajú problém so žiadnym súperom. Káder je kvalitný, stále sa ale učíme. Herne sme najviac sklamali v zápase s V. Ludincami, v Štúrove a Topoľníkoch, naopak veľmi dobré stretnutia sme odohrali v L. Rovniach či doma proti Ludaniciam.
2. Teší ma, že za posledné obdobie dosiahol futbalový Neded istú dimenziu, veľkým plusom je tu divácke zázemie. Pochopiteľne, podpora fanúšikov nás teší. Treba len stabilizovať výkonnosť. Osobne ma veľmi mrzia moje zdravotné problémy, viac by som mohol pomôcť chlapcom na ihrisku. Ešte ma mrzí, že sme po odchode Paštiaka nenašli na hrot k Rožníkovi jedného typického útočníka. Sklamaním bola katastrofálna časť jesene, v závere sme ale zmobilizovali sily a ukázali posun. Na jar v tom budeme chcieť pokračovať a radi by sme skončili v prvej trojke.
TJ Gabčíkovo
Tibor Liszkay, člen výboru
1. Vyhrali sme hneď v prvom kole v Dolných Vesteniciach, potom ale prišla na nás hotová katastrofa. Zlomilo sa to proti nám asi v Galante, po siedmom kole sme boli poslední so skóre 1:11... Situácia bola vážna, potom sa káder posilnil a dal dokopy. Našťastie prišla séria dobrých výsledkov. Paradoxne sa nám viac darilo vonku, ani si nepamätám, kedy v minulosti Gabčíkovo doma na jeseň stratilo až desať bodov. Verím, že na jar to bude doma lepšie. Na ihriskách súperov ako keby hrali chlapci uvoľnenejšie, vyhovovala nám hra na brejky. Vcelku bol herný prejav mužstva slušný. Totálne sme vybuchli iba v derby s Topoľníkmi, keď sme prehrali 0:4. Medzi najlepšie výkony patrili zápasy proti Ludaniciam a v Lednických Rovniach.
2. Potešilo nás, že po veľmi zlom začiatku sa mužstvo dokázalo postaviť na nohy. Pozitívne hodnotím aj divácku návštevnosť. V tabuľke pravdy nie sme v mínuse, čo je nesmierne dôležité. Stred tabuľky je nadmieru vyrovnaný. Ak sa nám podarí udržať kolektív pokope, je v našich schopnostiach skončiť aj do 5. miesta. Sklamaním bola prvá polovica jesene, vzhľadom k tomu je aktuálne postavenie výborné.
Družstevník Topoľníky
Attila Czuczor, tréner
1. Ako nováčik sme pred sezónou veľké oči nemali, hráme vlastne s tými istými hráčmi, ktorí vybojovali postup. Tretia liga je podľa mňa kvalitnejšia a technickejšia ako štvrtá. Začiatok bol veľmi dobrý, v strednej časti doľahla kríza. S deviatym miestom som spokojný, z tohto hľadiska je to v poriadku. Predstavy sme zatiaľ naplnili. Bodovo to mohlo byť aj trochu lepšie. Mali sme viacero zápasov dobre rozohraných, ako napríklad proti ČFK Nitra, Novým Zámkom či béčku Dubnice sme v závere postrácali body. Výkonnosť bola kolísavá, striedali sme lepší herný prejav so slabším. Tri najlepšie výkony sme podali v Gabčíkove, Galante a doma s Nededom. Samozrejme, že našli by sa aj nedostatky. Stále sa v novej súťaži učíme, vieme, čo treba zlepšiť.
2. Najviac nás teší, že s výnimkou Nových Zámkov sme vyhrali všetky derby zápasy. Myslím si, že mužstvo ukázalo, že má na to, aby hralo dôstojne túto súťaž. Radi by sme sa pohybovali v strede tabuľky aj v jarnej časti. Za najväčšie sklamanie považujem herný výbuch a päťgólovú prehru na Myjave.
ČFK Nitra
Jaroslav Kostoláni, tréner
1. Po letných zmenách sme káder omladili, príležitosť dostali mladí hráči. Myslím si, že to bola správna voľba, lebo chalani sa v súťaži chytili. Hoci to mohlo byť aj lepšie, s napĺňaním predsezónnych predstáv vládne relatívne spokojnosť. Vlani sme jeseň zvládli podstatne horšie, v našom prípade to bolo hlavne o disciplíne. Našli sa i chybičky, no tie k športu patria. Spokojný som s defenzívnou činnosťou celého mužstva, po Nových Zámkoch sme inkasovali najmenej gólov. Horšie to už bolo na opačnej strane, v ofenzíve nám to škrípalo. Šance sme si dokázali vypracovať proti každému súperovi, ale trpeli sme na slabú efektivitu v koncovke. Čo sa týka hry, bolo to z našej strany celkom dobré, výnimkou boli iba zápasy so Šamorínom, v Galante a druhý polčas vo V. Ludinciach. Najviac ma mrzí domáca prehra s Dubnicou, s 22 bodmi by to bolo super. Veľká väčšina našich prehier bola najtesnejším rozdielom.
2. Ako som už spomínal, potešením bola defenzívna činnosť i disciplína. Rovnako aj fakt, že väčšina nových hráčov odohrala viac dobrých zápasov ako tých horších. Veľmi ma mrzia zranenia Škreňa a Serenčéša, obaja tímu chýbali. Jediným sklamaním bola séria piatich duelov bez bodu.
FC ŠTK 1914 Šamorín
Ján Hodúr, tréner
1. Po obmene kádra bola prvá fáza jesene viac-menej zoznamovacia, noví hráči sa v súťaži oťukávali. Zistili čo a ako, zlepšovali sa od zápasu k zápasu. Najlepšie nám vyšla stredná časť, keď sme vyhrali štyri stretnutia v rade, potom sa karta obrátila. Záver nám absolútne nevyšiel. Maximálne by som bol spokojní so ziskom dvadsiatich bodov. K hernému prejavu poviem toľko, že sme vychádzali zo zabezpečenej obrany, otvorenú partiu sme nehrali. Najkvalitnejšiu hru sme predviedli doma proti Ludaniciam a Galante, dobre sme zvládli aj šesťbodový duel v Štúrove. Najhoršie to bolo z našej strany v Nedede. Mrzí ma hlavne ale zápas v Dolných Vesteniciach, dvakrát sme boli vo vedení a nakoniec sme sa vlastnými chybami porazili.
2. Potešením je výkonnostný posun mladých hráčov a vyzdvihnúť musím útočníka Buchela, ktorý bol celú jeseň ťahúňom mužstva. Celkovo si tento novozložený tím zaslúži pochvalu, chlapcom sa snaha vyčítať nedá. Nepotešil nás nevydarený záver a stále nás trápia zranenia. Cez zimu popracujeme a na jar sa chceme posunúť v tabuľke vyššie. Veľmi neradi by sme sa venovali záchranárskym prácam.
FC Slovan Galanta
Miroslav Kollárovič, predseda
1. Vzhľadom na podmienky, ktoré sme pre mužstvo vytvorili, sme s tabuľkovým postavením a počtom získaných bodov nespokojní. Galantský futbal nepatrí na jedenáste miesto tabuľky. Sklamali hlavne starší, skúsenejší hráči, od ktorých sa očakávalo, že budú ťahúňmi. Veľmi sme sa trápili v útoku, strelili sme málo gólov, aj tie obstarali obrancovia či záložníci. Unikátom je zo strany útočníkov za celú jeseň jeden gól... Herne to nebolo až tak zlé, no bez väčšieho efektu, hrali sme väčšinou po šestnástku súpera. Cez zimu musíme ofenzívu zlepšiť, to je naša prvoradá úloha cez prestávku. Jediný nadpriemerný výkon sme podali jednoznačne v domácom zápase proti Nededu.
2. Potešil určite výkonmi brankár Šálka, ktorý mal formu a veľakrát nás podržal. Vyzdvihol by som aj tréningovú morálku tímu. Pozitívom je tiež fakt, že väčšina mužstva sú vlastní odchovanci klubu, tomuto trendu sme verní. Je to základ, na ktorom chceme pokračovať aj v budúcnosti. Negatívne okrem už spomínaných vecí je manko v tabuľke pravdy, doma sme postrácali príliš veľa bodov, čo sa muselo prejaviť.


JESENNÉ ŠTATISTIKY III. LIGA


Pozoruhodná je dominancia Nových Zámkov s iba 4 inkasovanými gólmi. Viaceré tímy sa nevyhli veľkým výkyvom vo výkonnosti, keď striedali výbornú sériu s mizernou. Hovorí to aj o vyrovnanosti súťaže. Extrémnym príkladom je Gabčíkovo, ktoré bolo po 7. kole posledné, no už o mesiac neskôr mu patrila štvrtá priečka. Na dne je v nelichotivej situácii Štúrovo. Nováčik z Ludaníc spolu s Novými Zámkami doma nestratil ani bod.

JESENNÁ TABUĽKA
1. Nové Zámky 15 12 3 0 30:4 39 (+18)
2. Ludanice 15 11 0 4 30:17 33 (+9)
3. Myjava 15 7 2 6 30:16 23 (-1)
4. Neded 15 7 2 6 27:21 23 (+2)
5. Dubnica B 15 7 2 6 21:20 23 (+2)
6. Domaniža 15 7 2 6 19:22 23 (-1)
7. V. Ludince 15 6 4 5 23:24 22 (-2)
8. Gabčíkovo 15 6 3 6 22:17 21 (0)
9. Topoľníky 15 6 2 7 26:27 20 (-1)
10. ČFK Nitra 15 6 1 8 15:16 19 (-2)
11. Galanta 15 5 4 6 15:17 19 (-2)
12. D. Vestenice 15 5 3 7 19:26 18 (-6)
13. Led. Rovne 15 5 3 7 20:29 18 (-6)
14. Šamorín 15 5 2 8 16:22 17 (-7)
15. P. Bystrica 15 4 3 8 17:29 15 (-6)
16. Štúrovo 15 2 2 11 19:42 8 (-16)
DOMA
1. Ludanice 8 8 0 0 21:3 24
2. Myjava 8 7 1 0 26:3 22
3. Nové Zámky 7 7 0 0 15:1 21
4. V. Ludince 8 5 2 1 17:8 17
5. Domaniža 8 5 2 1 15:8 17
6. ČFK Nitra 7 5 0 2 11:5 15
7. Neded 7 4 2 1 15:5 14
8. D. Vestenice 8 4 2 2 14:13 14
9. Topoľníky 7 4 1 2 16:9 13
10. P. Bystrica 7 4 1 2 14:9 13
11. Dubnica B 7 4 1 2 10:8 13
12. Galanta 7 3 2 2 9:8 11
13. Šamorín 8 3 2 3 7:8 11
14. Gabčíkovo 7 3 1 3 10:7 10
15. Štúrovo 8 2 1 5 10:17 7
16. Led. Rovne 8 2 1 5 10:17 7
VONKU
1. Nové Zámky 8 5 3 0 15:3 18
2. Gabčíkovo 8 3 2 3 12:10 11
3. Led. Rovne 7 3 2 2 10:12 11
4. Dubnica B 8 3 1 4 11:12 10
5. Neded 8 3 0 5 12:16 9
6. Ludanice 7 3 0 4 9:14 9
7. Galanta 8 2 2 4 6:9 8
8. Topoľníky 8 2 1 5 10:18 7
9. Šamorín 7 2 0 5 9:14 6
10. Domaniža 7 2 0 5 4:14 6
11. V. Ludince 7 1 2 4 6:16 5
12. ČFK Nitra 8 1 1 6 4:11 4
13. D. Vestenice 7 1 1 5 5:13 4
14. P. Bystrica 8 0 2 6 3:20 2
15. Myjava 7 0 1 6 4:13 1
16. Štúrovo 7 0 1 6 9:25 1
BILANCIA
V 120 zápasoch padlo 349 gólov. Priemer na jeden zápas je 2,91 gólu. Sumár: 70 víťazstiev domácich, 19 remíz, 31 výhier hostí. Celkové skóre: 220:129.
REKORDY
l Najvyššie víťazstvo domácich: Myjava - D. Vestenice 6:0 v 8. kole, Neded - Domaniža 5:0 v 2. kole, Myjava - Štúrovo 5:0 v 6. kole, Myjava - Topoľníky 5:0 v 10. kole.
l Najvyššie víťazstvo hostí: Led. Rovne - Gabčíkovo 1:6 v 10. kole, Štúrovo - N. Zámky 0:4 v 3. kole, Gabčíkovo - Topoľníky 0:4 v 3. kole, Galanta - Dubnica B 1:4 v 14. kole.
l Najviac gólov v zápase: Topoľníky - Štúrovo 5:2 v 15. kole, Led. Rovne - Neded 3:4 v 12. kole, Domaniža - Ludanice 3:4 v 11. kole, Led. Rovne - Gabčíkovo 1:6 v 10. kole.
l Najčastejší výsledok: 1:0 (15x), 2:1 (13x), 2:0 (11x), 1:2, 0:2, 0:1, 0:0 (7x).
l Najzriedkavejší výsledok: 6:0, 5:2, 4:2, 1:6, 1:4 (1x), 3:4, 3:3, 1:3, 0:4 (2x).
l Bez inkasovaného gólu: N. Zámky 12 z., Ludanice 7, Gabčíkovo, Šamorín, Galanta a Domaniža 6, ČFK Nitra a Myjava 5, Neded a V. Ludince 4, Dubnica B 3, D. Vestenice, Topoľníky a P. Bystrica 2, Led. Rovne 1, Štúrovo 0.
l Bez streleného gólu: Gabčíkovo 8 z., Galanta, P. Bystrica a Šamorín 6, ČFK Nitra, Štúrovo, Led. Rovne a Myjava 5, Domaniža, D. Vestenice, Topoľníky a V. Ludince 4, Neded a Dubnica B 3, Ludanice 2, N. Zámky 1.
l Najdlhšie víťazné série: Ludanice 5 z. (3.-7. kolo), Nové Zámky 4 z. (1.-4. kolo), Nové Zámky 4 z. (6.-9. kolo), Gabčíkovo 4 z. (8.-11. kolo), Ludanice 4 z. (9.-12. kolo), Šamorín 4 z. (7.-10. kolo), Topoľníky 4 z. (2.-5. kolo).
l Série bez prehry: Nové Zámky celú jeseň (12-3-0), Gabčíkovo 8 z. (5-3-0, 7.-14. kolo), Dubnica B 4 z. (3-1-0, 9.-12. kolo), ČFK Nitra 4 z. (3-1-0, 4.-7. kolo), Domaniža 4 z. (3-1-0, 12.-15. kolo), Galanta 4 z. (1-3-0, 10.-13. kolo).
l Série bez víťazstva: Štúrovo 10 z. (0-2-8, 6.-15. kolo), Topoľníky 7 z. (0-2-5, 6.-12. kolo), ČFK Nitra 6 z. (0-1-5, 7.-12. kolo), Gabčíkovo 6 z. (0-1-5, 2.-7. kolo), D. Vestenice 6 z. (0-2-4, 1.-6. kolo), V. Ludince 6 z. (0-3-3, 7.-12. kolo), Led. Rovne 6 z. (0-1-5, 9.-14. kolo), Šamorín 5 z. (0-1-4, 11.-15. kolo).
l Série bez bodu: ČFK Nitra 5 z. (8.-12. kolo), Gabčíkovo 5 z. (2.-6. kolo), Štúrovo 5 z. (9.-13. kolo), Topoľníky 5 z. (6.-10. kolo), D. Vestenice 4 z. (1.-4. kolo).
STRELCI
11 - Rožník (Neded)
10 - Mlynár (Nové Zámky)
9 - Beneš (Topoľníky)
8 - Jančovič (Led. Rovne), Kosík (Myjava)
7 - Hesek (Myjava), Bukovič (Nové Zámky), J. Hrnčík (P. Bystrica), Molnár (Šamorín), Konc (V. Ludince)
6 - Tubonemi, Ľupták (Dubnica B), Gögh (Galanta), Molnár (Štúrovo), Peciar (Topoľníky), Hlaváčik (V. Ludince)
5 - Milan, Hamar (Gabčíkovo), Tvrdoň (Neded), Vavrík (Štúrovo)
4 - Šelmeci (ČFK Nitra), Svoboda, Hájek (Domaniža), Rybnikár, Frťala (Ludanice), Lukšík (Led. Rovne), Dang Van (N. Zámky), Buchel (Šamorín), Mandák (Topoľníky)
3 - R. Borčin (ČFK Nitra), Bolega (Gabčíkovo), Špánik, Hnilica, Kováč, Ölvecký, Dobiáš (Ludanice), Molnár (Neded), Švajda (N. Zámky), Gavroň (Štúrovo), Kosák, Šátek (V. Ludince), Kurbel, Papranec (D. Vestenice), Ulrich (Dubnica B), Stančík (Myjava)
Ďalej len strelci tímov z nášho regiónu:
2 - Novakovič, Charizopulos (ČFK Nitra), Kováč, Kozmér, Kriss (Gabčíkovo), Méry, Gyepes, Prístavok (Galanta), D. Goga, Ondruš (Ludanice), Sloboda, Ambruš (Neded), Zsák (N. Zámky), Kiss (Šamorín), Farkaš, Žiga, Rábek (Topoľníky), Maďar (V. Ludince)
1 - F. Dedič, Kling, Korman, M. Dedič (ČFK Nitra), K. Csicsay, Nagy, Illéš (Gabčíkovo), Špánik, Halák, Harsányi (Galanta), Ševčík, Rusňák, Slíž (Ludanice), Vlčan, Kalmár, Jedinák, Čentéš (Neded), Gašparík, Andrášik, Sepeši, Ešek (Nové Zámky), Ovares, Murár (Šamorín), Baka, Saláta, Urbán, Dajcs, Varga (Štúrovo), Egri (Topoľníky), Dulai, Fekiač (V. Ludince).
l Vlastné góly: 1 - Dajcs (Štúrovo), Cserge (Led. Rovne), Šelmeci (ČFK Nitra).

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
 2. Na výpadok elektriny vás môže upozorniť aj SMS
 3. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
 4. Ako inovácie menia naše návyky? Čo už dnes môžete robiť inak
 5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
 6. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
 7. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
 8. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
 9. 8 inšpirácií, ako využiť zvyšky jedla a nič nevyhodiť
 10. Slovenské „šampanské“, za ktorým sa skrýva príbeh lásky
 1. Podcast: Jeden lístok, veľa tratí
 2. Čo musíte vedieť, ak chcete prežiť Vianoce v zdraví a so svojimi
 3. Nová škôlka 21. storočia na Kramároch
 4. Do Turecka sa dostanete bezpečne z Bratislavy bez potreby testu
 5. Štedré dni s Niké: Vyhraj lyže s podpisom Petry Vlhovej!
 6. Tento výťah si poradí aj s tým najužším schodiskom
 7. Prvá 2-stupňová akumulátorová snehová fréza na trhu
 8. COOP Jednota je najdôveryhodnejším slovenským predajcom potravín
 9. Tip na vianočný darček? Kvalitný zrak so zľavou 1 000 €
 10. Budeme môcť v budúcnosti pracovať len z domu?
 1. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 15 816
 2. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári 14 078
 3. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 9 813
 4. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 9 714
 5. Aká je chémia vôní 9 351
 6. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 9 312
 7. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 670
 8. ARÓNIA najsilnejšia prírodná prevencia proti respiračným vírusom 8 618
 9. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 8 088
 10. Vianočné vydanie magazínu SME Ženy 7 600
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Obchodovali s anabolikami aj tabletkami na sex, polícia privierala oči. Bývalý silák dostal 23 rokov

Rozsudok je už právoplatný. Odsúdeným prepadne majetok v prospech štátu.

V kauze boli odsúdení štyria muži a jedna žena.

Na stanici v Nitre napadli muža po tom, ako upozornil na rúško

Incident sa stal v čakárni na autobusovej stanici.

Dvaja muži sedeli v čakárni bez rúška. Útočil muž vľavo.

Nemocnica v Zlatých Moravciach zaznamenala výrazné zlepšenie aktuálneho stavu

Znížil sa počet pozitívnych pacientov aj zamestnancov.

Ilustračné foto.

Staré divadlo pripravuje inscenáciu Doktor Faust

Po takmer 30 rokoch sa na javisko vráti titul Doktor Faust.

Takto vzniká nová inscenácia Doktor Faust.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Na stanici v Nitre napadli muža po tom, ako upozornil na rúško

Incident sa stal v čakárni na autobusovej stanici.

Zdravotná sestra z Čadce prekonala COVID-19: Myslela som si, že zomriem

Pri pociťovaní príznakov sa začala liečiť sama. Bola to chyba.

Aktualizované o vyjadrenie Park Snow Donovaly a predsedu NR SR

Na Donovaloch otvorili lyžiarsku sezónu. Nie je jasné, ako dlho potrvá

Minister Doležal konštatoval, že minimálne do pondelka (7. 12.) môžu byť otvorené všetky lyžiarske strediská. Na pandemickej komisii očakáva vecnú a konštruktívnu diskusiu o osude tohtoročnej lyžiarskej sezóny.

AKTUÁLNE: V Čadci našli ďalších utečencov

Ich strastiplná cesta sa skončila na Kysuciach.

Už ste čítali?