Rozdielne rozlúčky - dôstojná a hanebná

Nitrička sa určite nemusí za predvedený výkon hanbiť, belasí vyhrali aj so šťastím.

FC Nitra - Slovan Bratislava 0:1 (0:0)

Začiatok duelu patril jesennému majstrovi, spoľahlivý brankár Tujvel zneškodnil v úvodnej štvrťhodine hlavičku Masaryka i strelu Serrana. Gólman Nitry sa vyznamenal aj pri Obžerovej tutovke z päťky. Domáci sa postupne viac osmeľovali, strelecký pokus Babica z 20 m chytil Bičík a v 39. min. po rohu Barčíka na zadnej žrdi Babic opäť neuspel. Jediný gólový moment prišiel v 56. min., strelu kapitána hostí Slováka si nešťastne hlavou tečoval do vlastnej brány Čeman. Onedlho mohlo byť už 0:2, avšak Halenár nastrelil tyč a samostatný nájazd Masaryka zlikvidoval výborný Tujvel. Nechýbalo veľa a Slovan skoro v závere zaplatil za nepremenené šance. Po dlhom pase Štajera sa v 93. min. Rák dostal za obranu súpera, kontakt s brankárom Bičíkom neposúdil rozhodca Chmura ako nedovolený, navyše útočník Nitry uvidel červenú kartu.

FAKTY ZO ZÁPASU

l Góly: 56. vlastný (Čeman).
l Rozhodoval Chmura, ŽK: Rák, Harbuľák, Košút - Valachovič, Bičík, ČK: 90+. Rák, 1490 divákov.
l FC: Tujvel - Harbuľák, Čeman, Štajer, Ďatko - Racko (58. Boszorád), Babic, Barčík (71. Mikuš), Jakubjak (57. Košút) - Kolár, Rák.
l SLOVAN: Bičík - Angelovič, Dobrotka, Valachovič, Breznaník (57. Pires) - Obžera, Černák (77. Meszároš), Serrano, Slovák (89. Štepanovský) - Halenár, Masaryk.

SLOVO TRÉNERA

l Ján Ilavský: „Dosť ťažko sa mi hodnotí zápas. Slovan ukázal v prvom polčase svoje kvality, ale nemôžeme chlapcom čo vyčítať, lebo bojovali a snažili sa. V závere cítime veľkú krivdu, pretože rozhodca jasnú jedenástku neodpískal."

OKAMIH ZÁPASU

l Bežala posledná minúta nadstaveného času, keď sa ocitol v superšanci Rák. Ten bol pri blafáku zasiahnutý rukou brankára. Arbiter fúkol do píšťalky, ale namiesto penalty bol Rák po druhej žltej za údajné filmovanie vylúčený...

POSTAVA ZÁPASU

l Omladené nitrianske mužstvo si za výkon proti lídrovi zaslúži pochvalu. V obrane dominoval Štajer a v strede poľa Babic. Najlepší bol brankár Tomáš Tujvel, ktorý držal domácich v hre o body až do konca. Za inkasovaný gól nemohol.

Zlaté Moravce - B. Bystrica 1:5 (0:2)

V šesťbodovom zápase futbalovejšia Dukla prevýšila vionistov vo všetkom.

Od úvodu mali územnú prevahu hostia, ktorí v chladnom počasí na kvalitnom teréne lepšie kombinovali ako súper. V 8. min. mal prvú šancu Gajdoš, no zakončoval len tesne vedľa. Dukla sa ujala vedenia po krížnej strele Ďuriša, lopta smerovala do siete od pravej tyče. Nakopávané lopty Moraviec bez problémov riešila skúsená stopérska dvojica hostí Debnár - Poljovka. Jediným svetlým momentom FC v prvom polčase bola delovka Náthera, brankár Ďurčo ju ale vyrazil. V 44. min. neuspel zoči-voči Bolekovi Tóth, o minútu ten istý hráč asistoval pri góle aktívneho Gajdoša. Druhé dejstvo sa už premenilo na exhibíciu Banskej Bystrice. T. Pančík najprv nastrelil spojnicu, potom hráči spod Urpína za osem minút dosiahli ďalšie tri góly a v 66. min. bol stav 0:5... Česť domácich ratoval v samom závere z priameho kopu striedajúci Greguška.

l Góly: 87. Greguška – 26. Ďuriš, 45. Gajdoš, 58. a 62. Brašeň, 66. Tóth.
l Rozhodoval Havrilla, ŽK: Klabal, 1041 divákov.
l VION: Bolek – Kuračka, Klabal, Bajza, Chren – Ondrejka, Hözl (59. Greguška), Náther, Liška (46. Minarčík) – Bakongolia (37. Studený), Kožiak.
l DUKLA: Ďurčo - Klučiar, Debnár, Poljovka, M. Pančík - Brašeň (80. Vajda), T. Pančík (87. Jarabica), Pečovský, Mi. Tóth - Ďuriš, Gajdoš (80. Uškovič).

l Ľubomír Moravčík: „Mužstvo nemalo silu zvrátiť nepriaznivé skóre. Podali sme najhorší výkon jesene a urobili si poriadnu hanbu. Som naozaj veľmi sklamaný. Jedenásť bodov za jeseň je veľmi málo, ale nádej zomiera posledná."

l Prišiel v poslednej minúte prvého polčasu. V strede poľa stratil loptu Náther, následnú akciu z pravej strany potiahol bývalý hráč ViOnu Tóth a po jeho centri Gajdoš zvýšil na 0:2. Tento gól do kabíny domácich položil na lopatky.

l Hosťom futbal na rozdiel od súpera chutil, zo strany víťazov primát udeľujeme Vratislavovi Gajdošovi. Útočník vojakov hýril aktivitou, rozdával presné prihrávky a sympatický výkon okorenil dôležitým druhým gólom svojho tímu.

DAC Dun. Streda
- MFK Dubnica 1:0 (0:0)
Do polčasovej prestávky sa hralo prakticky iba na jednu bránku, hostia sa zameriavali na defenzívu. Hassanovu delovku Zajac reflexívne vyboxoval, pri Nlendovej dorážke ho zastúpil stopér Jánošík. Potom mal gólman Dubnice prácu aj pri pätičke Abenu i pokuse Kweukeho. Čiastočné dubnické oživenie trvalo iba desať minút po zmene strán. Striedajúci Grendel pálil z otočky vysoko nad. Od 60. min sa všetko dôležité odohralo pred Zajacom. Najprv dubnický gólman zlikvidoval pokus Nlenda, Kweuke trafil tesne vedľa, delovkou to skúšal Moughfire. V 70. min však už bol Zajac bezmocný, keď ho kanonier DAC Kweuke prekonal strelou z 25 m - 1:0. Domáci si už víťazstvo takticky ustrážili.
l Gól: 70. Kweuke. R Vnuk, ŽK: Novota, Abena, Boya – Seye, 4850 divákov.
l DAC: Novota - Boya, Pinte, Marcin, Gerich - Osei Opoku (59. Moughfire), Rabihou (84. K. Németh), Abena, Hassan (58. Landerl) - N’lend, Kweuke. Tréner W. Lorant.

Servis Corgoň ligy

Ostatné výsledky 18. kola
Petržalka - Ružomberok 2:2 (0:1), 80. (11 m) a 88. Oravec - 33. Sivčevič, 65. Palát. Prešov - Trnava 0:0. Žilina - Košice 2:1 (1:0), 23. Karoglan, 62. Piaček - 64. Kolbas (11 m).
1. Slovan 18 12 4 2 39:12 40 (+13)
2. Žilina 18 11 3 4 34:12 36 (+9)
3. Trnava 18 9 6 3 26:18 33 (+6)
4. Košice 18 7 6 5 27:25 27 (0)
5. Dun. Streda 18 7 6 5 22:21 27 (0)
6. Ružomberok 18 6 7 5 24:19 25 (-2)
7. Prešov 18 6 5 7 18:27 23 (-4)
8. B. Bystrica 18 5 5 8 15:18 20 (-7)