Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Prekvapujúca strata Dvorov, prvá štvorka sa vzdialila

15. kolo: Čaka – Veľké Lovce 4:1 (1:0). Sobotňajšia predohrávka ukázala obojstranne kvalitný zápas, v ktorom si domáci brúsili zuby na mužstvo z čela tabuľky. V 18. minúte si na Tanašiho center nabehol Varga a hlavou prekonal Madarásza. Útoky sa striedali na oboch stranách. Takmer okamžite po prestávke sa hosťom zásluhou Pavlatovského podarilo vyrovnať, ale o dve minúty neskôr si Varga znova nabehol na Tanašiho roh a jeho hlavička bola zase gólová. V 54. minúte sa po dvoch asistenciách zapísal aj Tanaši a konečné skóre stanovila Mudroňova penalta. Domáci si za predvedenú snahu tri body zaslúžili.
l Góly: 18. a 48. Varga, 54. H. Tanaši, 76. Mudroň (11 m) – 46. Pavlatovský. R Túbl, 300.
ČAKA: Koseček – M. Benko (79. Krnčan), Bielik, Mudroň, Dobrota, Varga, M. Tóth, Meiling, Tušan, H. Tanaši (89. Ivančo), P. Tóth (44. Dorník). V. LOVCE: Madarász – J. Kotlár (58. Sebestyényi), T. Bagala, Pavlatovský, Suchánek, Cvik, Trnka, Obložinský, M. Bagala, Koreň, Ivan.

Kalná n/H. – Hontianska Vrbica 2:3 (0:0). Domáci nastúpili do zápasu v oklieštenej zostave. Hostia sa snažili o rýchle brejky, ale v prvom polčase videli diváci len po jednej spálenej šanci na oboch stranách. V úvode druhého polčasu si domáci vytvorili niekoľko sľubných príležitostí, po góle volali hlavne akcie Baťalíka a Mihálika. Do vedenia šla Kalná po strele Palica, ale kontroval mu Haščák – 1:1. O päť minút neskôr podrazil Dékány Haščáka a hostia vďaka penalte viedli. Na vyrovnanie netrebalo dlho čakať, podrazený bol tentokrát domáci Baťalík, Palic z jedenástky stav zrovnal. Pri snahe domácich získať tri body, vyrobila hrúbku domáca obrana a Pavel Pilinský v nadstavenom čase rozhodol.
l Góly: 60. a 80. Palic (druhý z 11 m) – 70. Haščák, 75. Hovan (11 m), 90. Pav. Pilinský. R Labai, 200.
KALNÁ: Dékány – Kiss, Valo, Hajtó, Baťalík, R. Gogora, Čontoš, Pleva (40. Koška), Palic, Mihálik, Thály. H. VRBICA: Kuruc – Tőke, Adami, K. Kačmárik, Páchnik, Pav. Pilinský, Pat. Pilinský, Hovan, Horský, Haščák, Valentík.

Tlmače – Tvrdošovce 6:0 (2:0). Spartak od úvodu potvrdzoval svoju rolu favorita zápasu. Vypracoval si niekoľko sľubných šancí, ale skóre sa mu podarilo otvoriť až v samom závere polčasu, kedy z priameho kopu prekonal Kálaziho Lenard. Polčasový rezultát stanovil L. Švolík po samostatnej akcii. V 55. minúte sa ujala Kollárova penalta a po hodine hry nezaváhal ani Titurus, ktorý ešte nastrelil žrď. V 78. minúte si na Kollárov center nabehol Mužík, ten upravil na 5:0 a na konečných 6:0 upravil Jenes. Hostia, ktorý pricestovali len jedenásti, v tomto zápase na Spartak nemali, preto ten zaslúžene zvíťazil.
l Góly: 44. Lenard, 45. L. Švolík, 55. Kollár (11 m), 60. Titurus, 78. Mužík, 85. Jenes. R Kahún, 300.
TLMAČE: Kotora – Slušný, Kollár, Líška, Lenard, Jenes, Horniak (65. Spasič), Mužík (83. Martin Mlynárik), L. Švolík, Titurus (72. Maroš Mlynárik), Kissimonyi. TVRDOŠOVCE: Kálazi – Miklás, Döme, G. Tóth, Birkus, Buják, Sztrecsko, Joz. Lakatos, Hegedüs, Dikácz, Zsolnai.

Marcelová – Chotín 5:0 (1:0). Susedské derby prinieslo v prvej štyridsaťpäťminútovke vyrovnaný futbal, útoky sa striedali na oboch stranách, presadil sa však iba domáci Cabada, ten zúžitkoval Zajosov center. Po zmene strán pridal ďalší gól do Csintalanovej siete Zajos – 2:0. Posledný celok tabuľky už v ďalšom priebehu nenechal nič na náhodu a výber susednej obce poslal domov s „pätorkou“.
l Góly: 16. a 75. Cabada, 55. a 90. Zajos (druhý z 11 m), 59. P. Németh. R Ševčík, 250.
MARCELOVÁ: Hallman – G. Marikovec ml., Pintér, Bottyán (75. Gumbér), Cabada, G. Zsidek (80. Holian), P. Németh, V. Trenčík, T. Zsidek (60. Boros), Zajos, Zsigó. CHOTÍN: To. Csintalan – Šátek, A. Csintalan, Ágg, R. Halász, G. Marikovec st., Andruškó, Lucza, Š. Csintalan, Lajos, Vörös.

Pribeta – Okoličná n/O. 1:3 (0:1). Posledné kolo prinieslo v Pribete zápas slabej úrovne. Vedenia sa ujali v 39. min. hostia, kedy vo svojom streleckom koncerte z predošlých kôl pokračoval Turza. Domáci sa dočkali vyrovnania v 65. min., z diaľky vymietol dolný roh J. Lakatos. Domáca radosť ale netrvala dlho, o štyri minúty neskôr usmernil centrovanú loptu do siete znova Turza – 1:2. Tomu chuť na góly určite nechýba, v 89. minúte dovŕšil ďalší svoj hetrik a stanovil konečné skóre. Bol to jeho desiaty gól z posledných troch kôl. Domáci sú vystupovaním mužstva sklamaní a po tomto zápase podá vedenie demisiu.
l Góly: 65. Júl. Lakatos – 39., 69. a 86. Turza. ČK: 88. K. Kovács. R P. Bachratý, 380.
PRIBETA: Gábor – Bernáth, Dobai, Buranský, K. Kovács, Kováčik (50. Hóka), M. Lakatos, Rusnák (80. Vrzala), Cagáň, Júl. Lakatos, Majoros (18. Bódiš). OKOLIČNÁ: Sz. Kovács – Somogyi, Bartal, Novák (31. Erdei), Melegh, Turza, Faragó, Machata, Piros, Ódor, Yoshizawa.

Zemianska Olča – Zemné 1:2 (0:1). Vo vyrovnanom zápase šli do vedenia favorizovanejší hostia, v nadstavenom čase prvého polčasu sa dostala odrazená lopta do Háziho siete. Po zmene strán sa presunul stopér Ledeczký do útoku, domáci sa snažili o vyrovnanie a práve Ledeczký to bol, ktorý z priameho kopu nedal Jóbovi šancu – 1:1. Zápasu by svedčala remíza, avšak po ďalšom nešťastnom zásahu domácej obrany viedli znova hostia, ktorí si už náskok ustrážili.
l Góly: 52. Ledeczký – 45. K. Balogh, 73. Ferencz. R Kútny, 150.
Z. OLČA: Házi – G. Cseh, Szkukalek, Viczena, L. Patócs, Simon (64. G. Szabo), B. Kósa, Csizmadia, Š. Molnár, I. Ledeczký, P. Koton. ZEMNÉ: Jóba – M. Balogh, P. Adamovič, J. Bombicz, Šámšon, T. Adamovič, Ferencz (77. L. Molnár), Győri, T. Bombicz, M. Stojka (79. Kádár), K. Balogh (87. Kocsis).

Dvory n/Ž. – Tekovské Lužany 2:3 (1:3). Dvory svojho súpera od úvodu zatlačili. Prekvapila ich však 15. minúta, kedy z ojedinelého úniku otvoril skóre Banda. Vyrovnať mohol Káplocký, ale minul, naopak na druhej strane stál zoči – voči Benkovi Šulyáni, ale nedal. Ďalší šok pre domácich, a hneď dvojnásobný, prišiel vo štvrtej desaťminútovke, kedy prekonal Benka najprv Styecz a po ňom aj Ujváry. Iskru nádeje pre Dvory vykresal ešte do polčasu A. Polgár. Po zmene strán vrazili domácu pochopiteľne všetko do útoku, hostia len bránili, zníženie na rozdiel gólu prišlo desať minút pred koncom. Domáci Lužany podcenili a tie si aj vďaka tomu prekvapujúco odvážajú všetky tri body.
l Góly: 45. a 80. A. Polgár – 15. M. Banda, 30. Styecz, 38. Ujváry. R M. Porubčan, 150.
DVORY: D. Benko – Bartalos (23. Kővári), Haulík, Lontoš, Takáč, Petrík, Nagy, Schultz, Káplocký, Vadkerty (38. A. Polgár), Körmendi. T. LUŽANY: Szívós – Bajúsz, Styecz, Simondel, Š. Tanaši, Andruska, Šulyáni, Šál (84. Malček), Ujváry, M. Banda, Dálnoky (90. Báró).

Komjatice – Bánov 1:0 (0:0). V prvom polčase okresného derby mali jasnú prevahu domáci, nevyužili ale niekoľko vyložených príležitostí. Radosti z gólu sa dočkali až v 68. minúte, kedy za ruku v pokutovom území nariadil Remeň pokutový kop a ten Marenčák premenil. Domáci mali naďalej navrch, skórovať mohli ešte J. Kalužák, Pajtinka alebo Schwarz, ale Mráza prekonať nedokázali. Toto sa im mohlo stať osudným, pretože v poslednej minúte zazvonila po Vittekovom priamom kope domáca žrď. Okrem nej však Bánov nevymyslel nič vážnejšie, preto je domáce víťazstvo zaslúžené.
l Gól: 68. Martin Marenčák (11 m). ČK: 87. Fridrich. R Remeň, 220.
KOMJATICE: Hajnala – M. Kalužák, Orosi, Fridrich, Schwarz, Pajtinka (86. Majerčík), Letko (46. Soboňa), Michal Marenčák, Martin Marenčák, J. Kalužák, Jančár. BÁNOV: Mráz – Sádecký, A. Šimunek, Jurík, Valachovič, Tchor, Poláček, P. Šimunek, I. Palacka, Vittek, J. Moravčík (72. Jenei).