Streda, 25. november, 2020 | Meniny má KatarínaKrížovkyKrížovky

V Ružinove tesne, proti lídrovi v útoku s Kolníkom

Pre Nové Zámky bol minulý týždeň dosť hektický. Stars najskôr v utorok siahali po bodoch v Ružinove, vo štvrtok sa posledný tím dozvedel o odpočte 60 bodov Lučencu, no a v piatok nastúpil proti lídrovi v prvom novozámockom útoku aj exreprezentant Ľubomír

24. kolo: HK Ružinov 99 Bratislava - HK Stars Nové Zámky 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)
Góly: 14. Ščepko, 30. Andrýsek, 50. Pištek - 4. Dobrý, 45. Udvardy. Vylúčení: 6:9, navyše: Malíček 10 minút za nešportové správanie, Polčík (obaja Nové Zámky) 10+DKZ za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 190 divákov.
Nelichotivé postavenie velilo Novozámčanom hrať na ľade Ružinova od začiatku maximálne obetavo a aktívne. Ovocie prišlo hneď v úvode, keď na začiatku 4. min poslal Stars do vedenia po asistencii Hronského a Eckera Dobrý, ktorý prestrelil Hrušovského. Domáci sa dostali k slovu až o desať minút, keď počas presilovej hry vyrovnali Ščepko. Druhá tretine bola veľmi vyrovnaná, no z gólu sa tešili opäť vďaka využitej presilovke Bratislavčania. Do poslednej tretiny išli Nové Zámky s jediným cieľom – dohnať najtesnejší náskok súpera. Nátlakovou hrou sa im to podarilo hneď v jej piatej minúte, keď na 2:2 vyrovnal v presilovke Udvardy, ktorému prihrával Polčík. Toho ale potom rozhodcovia vylúčili do konca zápasu, domácim sa podarilo v 50. min strhnúť vedenie na svoju stranu a aj keď hostia tlačili, do konca zápasu im nebolo súdené čo i len vyrovnať ani v hre bez brankára.

HK STARS: Čambal – Javorek, Molnár, Blanár, Tercha, Schober, König, Černák, Schvarba – Udvardy, Dobrý, Malíček – Tonkovič, Polčík, Mucha - Fabok, Oremus, Ecker - Hrivňák, Hronský, Lukáč. Tréner L. Lubina.

25. kolo: HK Stars Nové Zámky - HK Spišská Nová Ves 2:4 (2:2, 0:0, 0:2)
Góly: 8. Polčík, 14. Udvardy - 17. Smotrila, 20. Hudáček, 46. Petruk, 56. Leskovjanský. Vylúčení: 8:12, navyše: Javorek 10+DKZ za nešportové správanie a za hrubosť - Vávra 20 min za hrubosť, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:1, 300 divákov.
V prvom útoku domácich nastúpil aj extraligista Ľubomír Kolník a domáci začali proti lídrovi smelšie. Hralo sa obojstranne rýchlo, brankári boli v permanencii a prvý kapituloval hosťujúci Smik. Na konci 7. min využil presilovku Polčík, ktorému asistovali Udvardy a Molnár. Keď Udvardy zvýšil v 14. min po prihrávke Terchu na dvojgólový rozdiel, rozpálilo sa aj publikum, no východniari stihli ešte do prvej prestávky v dvoch presilovkách vyrovnať. V opatrnej druhej tretine vynikali obaja brankári a diváci gól nevideli.
O všetkom rozhodla dramatická záverečná časť, keď domáci inkasovali najskôr počas vlastnej presilovky z hokejky Petruka, aby ich päť minút pred koncom dorazil v presilovke o dvoch hráčov Leskovjanský.
l HK STARS: Čambal – Javorek, Molnár, Blanár, Tercha, Černák, Schvarba – Udvardy, Polčík, Kolník - Tonkovič, Piperek, Mucha - Dancsfalvi, Oremus, Ecker - Hrivňák, Javorek, Lukáč. Tréner L. Lubina.

OSTATNÉ VÝSLEDKY
24. kolo: Topoľčany – Trnava 1:6, Sp. N. Ves – HC 07 Detva 6:2, Trebišov - Michalovce 5:4 sn, Piešťany - Prievidza 4:3, Senica – P. Bystrica 1:3, Lučenec - Bardejov 5:6pp, D. Kubín - Prešov 0:2.
25. kolo: Piešťany – Prešov 4:2, Ružinov – Bardejov 4:5sn, Prievidza – Trebišov 5:0, Pov. Bystrica – HKM Lučenec 2:4, Trnava – Michalovce 4:2, Detva – Dolný Kubín 3:1, Senica – Topoľčany 2:3 sn.

ĎALŠÍ PROGRAM: 26. kolo utorok 2. 12. o 17.30 h Michalovce - Nové Zámky, 27. kolo piatok 5. 12. o 17.30 h Nové Zámky – Trnava. ⋌(MD)