Tri tesné výsledky, Nitra neskladá zbrane

Hokej pod Tatrami nebol oslnivý, ale Nitrania získali v boji o play off cenné body.

Kežmarok - Nitra 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Úvodná desaťminútovka sa hrala vo vlažnom tempe bez vyložených príležitostí. Domáci sa dostali do vedenia v 14. min., keď skóroval Fedor strelou medzi betóny brankára Faltu. Odpoveď hostí nenechala na seba dlho čakať, už o dve minúty vyrovnal najproduktívnejší hráč Nitry T. Chrenko. V závere prvej časti malo Ardo výhodu presilovky, počas ktorej sa v čase 19:48 opäť presadil center prvého útoku – 1:2. V ďalšom priebehu sa Kežmarok snažil zmazať strelecké manko, ale defenzíva Nitranov pracovala bezchybne. Keďže už diváci gól nevideli, tak všetky body putovali pod Zobor.
l Góly: 14. Fedor – 16. T. Chrenko (Podstavek, Rais), 20. T. Chrenko (Podstavek, Výborný).
l Rozhodoval Krpelec, vylúčenia 4:6, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, 560 divákov.
l HK ARDO: Falta – Kudrna, Ďurkech, Výborný, Rais, Školiak, Poláček, Halász - Čaládi, T. Chrenko, Podstavek – Kmeč, Baran, Ručkay - Rumpel, Gálik, Vozdecký – Dobrý, Hronský.
Ivan Hrtús, asistent trénera: „Vedeli sme, že Kežmarok je doma nepríjemným súperom, napriek tomu sme prišli pre tri body. To sa nám aj podarilo, takže sme spokojní.“

Zvolen - Nitra 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Hoci Nitra prestrieľala súpera 48:27, Zvolen rozhodol 19 sekúnd pred koncom.

Od úvodného buly boli aktívnejší Nitrania, ktorí neustále zamestnávali domáceho brankára Laca. Jeho náprotivok Falta bol v prvej časti tiež stopercentný, na góly sa muselo čakať do druhej tretiny. Už v jej 18. sekunde otvoril skóre strelou zo stredného pásma T. Chrenko. Lacný gól HKM nezlomil, v 38. min. potrestal vylúčenie Poláčeka Turek a začínalo sa od začiatku. V tej istej minúte nepremenil sám faulovaný Chovan trestné strieľanie. V tretej tretine boli šance na oboch stranách, ale víťazný gól padol až v závere. Dosiahli ho domáci v čase 59.41, keď na trestnej lavici sedel Podstavek. Hostia už odpovedať nedokázali.
l Góly: 38. Turek, 60. Štrba – 21. T. Chrenko (Výborný, Rais).
l Rozhodoval Krist, vylúčenia 14:13, presilovky 2:0, oslabenia 0:0, 1053 divákov.
l HK ARDO: Falta – Výborný, Rais, Školiak, Poláček, Kudrna, Ďurkech - Čaládi, T. Chrenko, Podstavek - Kmeč, Baran, Ručkay - Rumpel, Gálik, Vozdecký.
Jiří Kučera, tréner: „Odohrali sme dobrý zápas s nešťastným koncom. Rozhodla druhá časť, keď sme nepremenili dosť šancí. V tretej tretine sme boli zbytočne vylučovaní, čo nás stálo minimálne bod."

Nitra - Skalica 4:3 (1:0, 2:3, 1:0)

Nitra nastúpila proti Skalici v dresoch s vianočnými motívmi, krstila ich bodmi.

Presilovky sa stávajú silnou zbraňou Nitry, potvrdil to už v 7. min. Rumpel tečom Kudrnovej strely od modrej. Ďalšie šance však domáci vynechali a trest prišiel na začiatku druhej tretiny, keď hostia vyrovnali Grűndlingom tiež pri hre v početnej prevahe. Inkasovaný gól Nitranov ale nabudil a dvoma zlepenými gólmi v priebehu minúty získali vedenie 3:1. Pálffy z trestného strieľania a po ňom Višňovský síce zariadili opäť rovnovážny stav, kapitán Nitry Kmeč ale v poslednej tretine zariadil domáce víťazstvo.
l Góly: 7. Rumpel (Kudrna, Vozdecký), 26. Baran (H. Ručkay, Poláček), 27. Čaládi (Podstavek), 47. Kmeč (Baran) - 26. Grűndling, 28. Pálffy, 39. Višňovský.
l Pred 2 239 divákmi rozhodoval Baluška, vylúčenia 8:9, presilovky 1:1, oslabenia 0:0.
l HK ARDO: Falta - Kudrna, Ďurkech, Výborný, Rais, M. Školiak, Poláček, Halász - Rumpel, Gálik, Vozdecký - Čaládi, T. Chrenko, Podstavek - Kmeč, Baran, Ručkay.
Jiří Kučera, tréner: „Od Skalice sme dostali dvakrát sedem gólov, nechceli sme otvoriť hru. Vedeli sme, že ofenzíva Skalice je veľmi nebezpečná. Teší ma, že po nešťastnej prehre vo Zvolene sme tentoraz udržali lichotivý stav udržali.“

SERVIS

l 37. kolo: Slovan - Žilina 4:3 sn, Martin - Zvolen 5:4, Trenčín - Poprad 3:2 sn, B. Bystrica - Košice 2:7, Kežmarok - L. Mikuláš 0:2.
Najbližší program
28. 12. o 17.00 h Nitra - L. Mikuláš, 30. 12. o 17.00 h Poprad - Nitra, 4. 1. o 17.00 h Nitra - Žilina.

Štatistiky HK Ardo Nitra
l Produktivita: 32 - T. Chrenko 16+16, 25 - Gálik 9+16, 24 - Podstavek 5+19, 23 - Čaládi 12+11, 19 - Ručkay 10+9, 18 - Výborný 5+13, 10 - Rumpel 6+4, Kmeč 5+5, 8 - Poljaček 2+6, 7 - Pištek 2+5, 6 - Kudrna 3+3, Poláček 1+5, 5 - Baran 2+3, Školiak 0+5, 4 - Hronský 3+1 a Ďurkech 0+4, 3 - Vozdecký 2+1, Rais 0+3, 2 - Čunderlík 0+2, 1 - M. Slovák a König 1+0, M. Chrenko 0+1.
l Brankári: Falta 3,00 g/z (1258 min, 63 g), Púš 3,70 (600, 37), Račko 3,32 (253, 14).