Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Dôležité body futsalistov Tupperware v Leviciach

Novozámčania pomýšľajúci na štvrté miesto pred play off potrebovali v prvom kole odviet bodovať, no v oklieštenej zostave to na palubovke chystajúcich sa Levíc nebola v regionálnom derby ľahká úloha. Televízny zápas napokon potvrdil oprávnenosť ambícií no

ŠK Levice - Tupperware Sventex Nové Zámky 1:3 (0:1)
Novým Zámkom chýbal po Mlynárovom „mariáši“ so žltými kartami aj ďalší potrestaný (ako kapitán) Horňáček, no a nováčik nastupoval pred televíznymi kamerami už aj bez Dang Vana, ktorý odišiel do Vietnamu. Domáci Krivočenko pálil hneď v úvode z uhla do Šebena, Bukovič na druhej strane trafil žrď a Hajkova dorážka už nemala razanciu. Súperi potom vyčkávali, Chmelov projektil v 3. min. Šeben s ťažkosťami kryl, šťastie skúšal aj Zorád, no obrana hostí stála na pevných nohách. Po Endrödyho strele z 9. min. sa triasla bočná sieť, Andrášikov pokus bol zblokovaný a M. Gabaš na opačnej strane tiež trafil len Šebena. Ku koncu polčasu prevzali iniciatívu Nové Zámky, mali viac streleckých pokusov a v 18. min. trestuhodne nedal navrátilec Andrášik. Z domácich bol najaktívnejším Chmelo, jeho ľavačke však chýbala presnosť. Minútu pred prestávkou predsa len zaskakujúci kapitán Sventexu Megyesi otvoril gólový účet – 0:1.
Domáci hneď po obrátke Chmelom vyrovnali, no to už hru kontrolovali sústredene brániaci hostia. Andrášikovu bombu Molnár reflexívne vyrazil, zastreľoval sa aj Hajko, na opačnej strane zneškodnil Plevov pokus Šeben. V 9. min. druhého polčasu takmer poslal Levice do vedenia nečakaný Gabašov „špicák“. O štyri minúty vyrobil hrúbku Zorád a pohotový Hajko dorazil loptu za bezmocného Molnára – 1:2. Vzápätí Molnár „čaroval“ a vyrovnať mohol A. Kubala. Domáci tlačili, Hagarovu ranu pozorný Šeben kryl, no a v posledných sekundách Megyesi z brejku definitívne rozhodol o tom, že vytúžené body pôjdu do Nových Zámkov. Rozlúčka s rokom 2008 tak vyšla v piatok 19. 12. lepšie Novozámčanom.
Góly: Chmelo – Megyesi 2, Hajko.
TUPPERWARE SVENTEX: Šeben – Bukovič, Andrášik, Megyesi, Hajko, Endrődy, Suchan, Gelle, Štofko, Kamancza.
OSTATNÉ VÝSLEDKY 12. KOLA: Slovan UK Bratislava - Dubnica 2:3 (0:2), Pinerola Bratislava - Slov-matic Bratislava 3:8 (2:3), Senica - RCS Košice 3:1 (1:0), Poprad - Trnava 2:3 (1:2), Kláštorná Košice - Žilina 4:3 (2:1).

ĎALŠÍ PROGRAM: 13. kolo piatok 9. januára o 19.00 h Nové Zámky – Dubnica.