HOKEJ SLOVNAFT EXTRALIGA

Do play off je 15 kôl. Dobehnú 13 bodov?

Nitra - Žilina
4:2 (1:0, 2:2, 1:0)

l Góly: 5. Kmeč (Rumpel, Baran), 31. H. Ručkay (Hronský), 35. Baran (Rumpel, Kmeč), 53. Gálik (Ďurkech) - 22. Koložváry, 27. Kontšek.
l R Rudý, vylúčení 4:10 na 2 min, Čaládi a T. Chrenko 10 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 1:1, 2839 divákov.
l HK: Falta - Výborný, Rais, Kudrna, Ďurkech, M. Školiak, Poláček, Halász - Čaládi, T. Chrenko, Podstavek - Pištek, Gálik, Vozdecký - Kmeč, Baran, Rumpel - Hronský, Grošaft, H. Ručkay.

B. Bystrica - Nitra 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

Domáci strieľali góly len v presilovkách, Nitra je vonku stále jalová.

V prvej časti sa viac hralo v obrannom pásme Bystrice, no aktívnejší hostia sa strelecky nedokázali proti Petríkovi presadiť ani pri 73 sek. presilovke o dvoch hráčov. Domáci túto príležitosť na rozdiel od súpera využili. Nitrania sa nezmohli ani na čestný úspech, a tak prehrali vonku druhý zápas po sebe na nulu.
l Góly: 29. Pardavý, 33. Bulík, 53. Rimmel.
l R Krpelec, vylúčenia 6:6, presilovky 3:0, oslabenia 0:0, 3090 divákov
l HK: Falta - Výborný, Rais, Kudrna, Ďurkech, Školiak, Poláček, Halász - Čaládi, T. Chrenko, Podstavek - Pištek, Gálik, Vozdecký - Kmeč, Baran, Rumpel - Hronský, Grošaft, Ručkay.
Jiří Kučera, tréner: „Výsledok je jednoznačný, ale minimálne na šance sme neboli horší. Veľký rozdiel bol vo využívaní presilových hier, domáci brankár chytal vynikajúco.“

Nitra - Martin 3:5 (2:1, 1:2, 0:2)

Mladí reprezentanti Mertel a Uhnák zožali prvý potlesk, horšie to už mali ich vzory v domácich dresoch.

Martinu sa vydaril nástup, domáci gólman Falta bol v ohni striel, v 7. min. ale Nitre vyšla kontra so zakončením Podstaveka do prázdnej brány a štadión razom ožil. Hostia však rýchlo odpovedali a rovnaká situácia s domácim vedením a martinským vyrovnaním sa potom ponúkla ešte dva razy. V poslednej tretine sa ale prvý raz dostali do vedenia hostia, keď sa Beran presadil cez Barana a v závere pečatil body Martinčanov Török.
l Góly: 7. Podstavek (T. Chrenko, Čaládi), 16. Čaládi (Podstavek, Výborný), 30. T. Chrenko (Podstavek) - 12. Havel, 21. Appel, 34. Klepáč, 48. Beran, 56. Török.
l Pred 2 768 divákmi rozhodoval Baluška, vylúčenia 8:7, Havel (Martin) DKZ, presilovky 2:1, oslabenia 0:0.
l HK ARDO: Falta - Výborný, Rais, Kudrna, Ďurkech, M. Školiak, Poláček, Halász - Čaládi, T. Chrenko, Podstavek - Pištek, Gálik, Vozdecký - Kmeč, Baran, Rumpel - Hronský, Grošaft, H. Ručkay.
Ivan Hrtús, asistent trénera: „Čakali sme náročný zápas, s Martinom to býva vyrovnané. Počas dvoch tretín sme mali jednogólový náskok, no v poslednej tretine sa Martin presadil v hre jeden na jedného, čo rozhodlo.“

Košice - Nitra 8:2 (3:1, 5:0, 0:1)

Líder extraligy na domácom ľade nezaváhal, Nitrania prehrali tretí zápas v rade.

Ardo nastúpilo kvôli chorobe bez dvojice Kmeč - Gálik a od úvodu sa valila na hosťujúcu bránu jedna útočná lavína za druhou. Z prvého gólu sa Košice tešili už v 52. sekunde. V 8. min. v oslabení prekonal Púša tretíkrát Tabaček, tento gól však nebol uznaný, ale napriek tomu sa do nitrianskej svätyne postavil Falta. Ten inkasoval za 25 minút päť gólov a za stavu 7:1 sa vrátil späť na striedačku. Východniari divákom želanú desiatku nesplnili. Unikátom je, že kapitán Výborný mal jeden plusový bod.
l Góly: 1., 25. a 38. Húževka, 3. Ru. Huna, 17. Gron, 26. Jenčík, 30. Faith (trest. strieľanie), 33. Tabaček - 14. Rumpel (Vozdecký), 57. Ecker (Rumpel, Výborný).
l Rozhodoval P. Grečko, vylúčenia 8:7, presilovky 3:1, oslabenia 0:0, 5627 divákov.
l HK ARDO: Púš (8.-33. Falta) - Výborný, Rais, Kudrna, Ďurkech, M. Školiak, Bobček, Poláček, Halász - Čaládi, T. Chrenko, Podstavek - Pištek, Ecker, Vozdecký - Dobrý, Baran, Rumpel - Hronský, Grošaft, Ručkay.
Ivan Hrtús, asistent trénera: „Začali sme zle, už v tretej minúte sme prehrávali 0:2, ale potom sme mali príležitosti na vyrovnanie. V druhej tretine boli domáci lepší po všetkých stránkach a v poslednej časti hry sa iba dohrávalo.“

SERVIS

l 43. kolo: B. Bystrica – L. Mikuláš 4:2, Martin - Skalica 1:3, Žilina - Poprad 2:3, Kežmarok - Slovan 4:5 p, Trenčín - Zvolen 5:3.
1. Košice 42 27 5 1 9 178:97 92
2. Slovan 41 21 9 2 9 155:104 83
3. Zvolen 41 23 2 4 12 142:112 77
4. L. Mikuláš 41 22 3 3 13 136:113 75
5. Skalica 41 19 5 3 14 138:122 70
6. B. Bystrica 42 19 5 2 16 140:123 69
7. Martin 43 19 2 7 15 141:133 68
8. Trenčín 41 18 4 4 15 112:107 66