Podarilo sa mu tu predstaviť celý prierez jeho tvorbou, teda olejomaľby, kresby, perokresby, akvarely a ostatné kombinované techniky.
„V Maďarsku som predtým nikdy nevystavoval. Pozvanie prišlo pri úplne inej príležitosti. Začalo sa to iba v minulom roku, keď som bol na jednom slávnostnom stretnutí v našom partnerskom meste Oroszlányi. Priniesol som tam na ukážku niekoľko svojich obrázkov. Potešilo ma, že sa im zapáčili. Zároveň ma pozvali, či by som u nich nemohol vystavovať,“ spomína František Tóth. Svojimi prácami zrejme zaujal. Dostal pozvanie aj na vystavovanie v Bábolne. Z tejto výstavy vyplynulo ďalšie pozvanie, tentoraz do Budapešti. Táto výstava by sa mala uskutočniť v polovičke marca.
„V Bábolne som vystavoval aj obrazy, ktoré sa dotýkali revolučných rokov 1848 až 1849. Zachytávam na nich vzburu v niektorých okolitých obciach proti vtedajšiemu Rakúsku. Práve stvárnenie tohto obdobia ich zaujalo,“ hovorí pán František.
V povedomí umeleckej verejnosti sa začal výraznejšie presadzovať po roku 1995, po absolvovaní Základnej umeleckej školy v Šali, kde si pod vedením Čeneka Žiačeka začal zdokonaľovať rôzne výtvarné techniky. Jeho aktivity v oblasti výtvarníctva sú pomerne bohaté. Vystavoval už aj v Šali, kde verejnosti predstavil prierez svojou tvorbou, najmä krajinky, portréty, zátišia a prezentovaná bola i nová grafická séria, ktorá zachytáva historické artefakty miest a obcí šalianskeho regiónu.
Je členom klubu výtvarníkov Galantská paleta a od záveru minulého roka aj členom Klubu šalianskych výtvarníkov, ktorý pôsobí v rámci Mestského kultúrneho strediska v klube Večierka v Šali.
V súčasnosti sa pripravuje aj na výstavu časti svojich diel v Galante. Práce tu chce predstaviť v rámci Galantských trhov.