HOKEJ SLOVNAFT EXTRALIGA - O 7.-13. MIESTO

Vonku stále jaloví, od baráže šesť bodov

Žilina - Nitra 5:1 (2:1, 1:0, 2:0)

Strelecky aktívnejší boli síce hostia, dôležité body ale získali Žilinčania.

Už v 66. sekunde bojovného zápasu videli diváci prvý gól, ktorý strelila po dorážke Žilina. Nitra odpovedala zásluhou prvého útoku v presilovke. Ardo hralo celkom vyrovnanú partiu, ale rozdiel medzi súpermi bol v útočnej efektivite. Vlkom vrátil vedenie ešte v prvej tretine pri hre 4 na 4 Hriňa, opäť po dôraze pred bránkoviskom Fedora. Ani začiatok druhej časti hosťom nevyšiel, presilovku hráči MsHK využili a bolo už 3:1. Keďže potom T. Chrenko a spol. nedokázali brankára Láníčeka prekonať, domáci ešte v závere stihli prikrášliť svoje víťazstvo.
l Góly: 2. Krajči, 18. Hriňa, 22. Škoda, 50. Kontšek, 57. Hájnik – 16. Podstavek (T. Chrenko, Čaládi).
l Rozhodoval Krpelec, vylúčenia 9:7, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, 1132 divákov.
l HK ARDO: Fedor – Školiak, Halász, Rais, Kudrna, Poláček, Bobček, Martiška, Gajdoš – Čaládi, T. Chrenko, Podstavek – Rumpel, M. Slovák, S. Saliji – Kmeč, Mertel, G. Saliji – M. Chrenko, Baran, Ručkay.
Jiří Kučera, tréner: „Nevyšiel nám úvod prvej a ani druhej tretiny. Zle sme hrali pred našou bránkou, keď viaceré góly sme dostali po dorážkach domácich. To bolo z našej strany zlé.“

Kežmarok - Nitra 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

V piatok trinásteho strelili Nitrania viac gólov ako ich súper, ale aj tak prehrali...

Nitrania začali aktívnejšie, ich úvodnú šancu nepremenil Baran. Rovnako neuspel pred Fedorom ani domáci Schneider. Center tretieho útoku Arda sa pri zakončení druhýkrát už nemýlil, onedlho využili domáci v oslabení hrubú chybu súpera na vyrovnanie. Druhú tretinu odštartoval nepremenený samostatný nájazd Vozdeckého, potom sa hostia štyrikrát (!) tešili z gólu, ale ani jeden nebol uznaný. Kežmarok využil z minima maximum. Hostia stále cítia veľkú krivdu, vedenie HK však napokon oficiálny protest k výkonu arbitra P. Grečka nepodalo.
l Góly: 19. Svitana, 39. Šechný, 57. Segľa, 60. Jelínek - 12. Baran (Rumpel).
l Rozhodoval P. Grečko, vylúčenia 7:8, presilovky 1:0, oslabenia 2:0, 545 divákov.
l HK ARDO: Fedor – Školiak, Halász, König, Kudrna, Poláček, Bobček, Rais – Čaládi, T. Chrenko, Podstavek – M. Chrenko, Mertel, Ručkay – Kmeč, Baran, Rumpel – S. Saliji, M. Slovák, Vozdecký – G. Saliji.
Marcel Ozimák, asistent trénera: „Posledné zápasy sa trápime v koncovke, chceli sme streliť viac než jeden-dva góly. Rozhodca nám neuznal štyri a potom je ťažko hodnotiť zápas. Skomplikovali sme si záchranu v extralige.“

Nitra - SR 20 7:4 (2:1, 3:2, 2:1)

„Dvadsiatka“ sa v Nitre držala do polovice zápasu, potom už kraľovali domáci.

Z úvodného tlaku vyťažila Nitra iba Kmečovu žŕdku, hosťom vzápätí vyšla kontra, ešte v prvej tretine ale Čaládi s Chrenkom otočili skóre. Hoci mladí reprezentanti dokázali odpovedať na 2:2, elitná formácia Nitry bola pri chuti aj v ďalšom priebehu, zápas zlomil T. Chrenko v 40. min. gólom na 5:3. Domáci využili na góly štyri presilovky.
l Góly: 16. Čaládi (T. Chrenko, Podstavek), 19. T. Chrenko (Čaládi, Podstavek), 27. Čaládi (T. Chrenko), 28. Podstavek (Bobček, Školiak), 40. T. Chrenko (Podstavek, Školiak), 50. Školiak (Rumpel, Kmeč), 55. Rumpel (Bobček, Kmeč) – 5. Gašparovič, 24. Grošaft, 29. Hrivík, 60. Uhnák.
l Rozhodoval Valachovič, vylúčenia 8:11, Bobček OT 10 minút, presilovky 4:1, oslabenia 0:0, 1 682 divákov.
l HK ARDO: Púš – M. Školiak, Vozdecký, Poláček, König, Rais, Bobček, Martiška – Čaládi, T. Chrenko, Podstavek – Kmeč, Baran, Rumpel – M. Chrenko, Mertel, Ručkay - Hronský, M. Slovák, S. Saliji.
Marcel Ozimák, asistent trénera: „Bol to zápas dvoch najmladších mužstiev, súper trpezlivo čakal na brejky. Potom sme využili presilovky, inkasovali sme však po taktických chybách. Výhra mužstvo psychicky povzbudila a pomohla mu.“

SERVIS

Výsledky z nedele: L. Mikuláš - Zvolen 2:4, Skalica - Slovan 2:5, Trenčín - Košice 2:4, Poprad - Kežmarok 1:4, B. Bystrica - Martin 3:2.
Najbližší program
17. 2. o 17.00 h Martin - Nitra, 20. 2. o 17.00 h Nitra - B. Bystrica, 22. 2. Nitra má voľno.

Štatistiky HK Ardo Nitra
l Produktivita: 53 - T. Chrenko 24+29, 43 - Podstavek 10+33, 32 - Čaládi 16+16, 28 - Ručkay 16+12, 23 - Kmeč 8+15, 22 - Rumpel 11+11, 11 - Školiak 3+8, 10 - Kudrna 3+7, 9 - Baran 4+5, Bobček 3+6, 8 - Poljaček 3+5, Ďurkech 1+7, 7 - Vozdecký 2+5, Poláček 1+6, 5 - Hronský 3+2, 3 - Mertel 2+1, Rais 0+3, 2 - S. Saliji 1+1, 1 - M. Slovák, Ecker a König 1+0, M. Chrenko a Dobrý 0+1.
l Brankári: Šúrek 2,99 g/z (301, 15), Púš 4,04 (713, 48), Fedor 3,42 (245, 14).

1. ARÓNIA a RAKYTNÍK - podporí tvoju imunitu v boji s vírusmi
  2. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?

Nitrianska vokálna kapela naspievala známy hit

Len v priebehu pár dní získal videoklip na sociálnej sieti desiatky tisíc videní.

Liečebný pavilón patrí do zelenej zóny. Lôžka pre infikovaných vyčlenili v chirurgickom pavilóne.

S rúškom aj na pódiu. Florencia priala našim fitneskám a svalnáčom (+FOTO)

Absolútnym majstrom Európy medzi naturálnymi kulturistami sa stal Erik Tóth. Zlato brali aj Petra Mányiová a Koloman Tóth.

Zľava Erik Tóth, Petra Mányiová, Koloman Tóth, hore Mária Levická, dolu Janka Bírová.