Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Urbanov tím čaká náročný týždeň

V krajskom derby Nitrania nevstúpili do tej istej rieky ako pred troma týždňami.

Levice nastúpili s novým pivotom Gavranom. Úvodná štvrtina bola pomerne vyrovnaná, drobný náskok si vytvorili Nitrania. Zlepšená obrana domácich v druhej štvrtine znamenala obrat v hre, Levičania sa čoraz viac presadzovali a Živický trojkou upravil už na 51:36. Po obrátke sa začali Hill a spol., po jeho šestkách to bolo už len 55:51. Prišli však domáce presné trojkové strely a Levice opäť viedli o 15 bodov. V 32. min. po Pohánkových bodoch sa Nitra priblížila na 70:63, ale napokon si domáci víťazstvo pohodlne ustrážili. V sumáre hostia lepšie doskakovali, ale zlyhali im ďalšie činnosti.
l R Hlinka, Margala, Hančík, TH: 23/15 - 28/21, fauly: 24 - 23, trojky: 10 - 6, 5 OCH: 26. Jankovič, 32. Lutovský, 37. Gavran - 30. Vido, 35. Tomek, 1600 divákov.
l Levice: Miloševič 27, Lutovský 19, Klár 15.
l AX SPU: Fapšo 20, Hill 17, Lawrence 10 (9 asist.), Tomek 8, Pohánka 8 (Votroubek 5, Červenka 4, Vido 3, Ivan). Užitočnosť: Hill 18, Fapšo 16, Lawrence 14, Tomek 11.
Ľubomír Urban, tréner: „Domáci mali od druhej štvrtiny zápas pod kontrolou, my sme spravili viac taktických chýb. Posledné dva derby zápasy je ťažko porovnávať. V závere nám citeľne chýbal aj vyfaulovaný Tomek a Levičania si už umnou taktickou hrou nenechali víťazstvo vziať.“
l O 1.-6. miesto - ostat. výsledky: Pezinok - Prievidza 94:97, Spiš. N. Ves - B. Bystrica 74:61.
1. Prievidza 24 19 5 1957:1787 43
2. Pezinok 24 18 6 2239:1959 42
3. Nitra 24 17 7 2078:1879 41
4. Levice 24 13 11 1969:1891 37
5. B. Bystrica 24 13 11 1797:1873 37
6. Spiš. N. Ves 24 12 12 1830:1848 36
l Ďalší program - 18. 2. o 18.00 h Nitra - Pezinok, 21. 2. o 18.00 h Prievidza - Nitra.
SKUPINA O 7.-12. MIESTO:
Komárno - Poprad 95:64 (43:38). Hlavne v druhom polčase Komárno jednoznačne dominovalo, bolo lepšie v útočnej aj obrannej činnosti a zaslúžene zvíťazilo. RIEKER: Majoroš 15, Závodný 10, Suja 10, Barišič 10, Blagojevič 6 (Gibson 21, Jurík 10, Marič 10, Lehman 3, Béber).
l Ostatné výsledky: Dolný Kubín - Handlová 75:54, Košice - Inter 75:94.
7. Komárno 24 12 12 1998:1876 36
8. Poprad 24 11 13 1902:1908 35
9. Inter 24 11 13 2020:2107 35
10. Handlová 24 8 16 1903:1946 32
11. Dolný Kubín 24 5 19 1786:2039 29
12. Košice 24 5 19 1773:2139 29
l Ďalší program - 18. 2. o 18.00 h Inter - Komárno, 21. 2. o 18.00 h Komárno - Handlová.

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?