Dva najcennejšie skalpy!

Urbanov tím má úžasnú fazónu! Aj v nekompletnom zložení dosiahli Nitrania veľmi cenné výsledky.

BASKETBAL MUŽI

SKUPINA O 1.-6. MIESTO
25. kolo: BK AX SPU Nitra - AB Cosmetics Pezinok 104:87 (24:27, 30:20, 19:24, 31:16). Vo výbornej atmosfére, ktorá signalizovala blížiace sa play off, sa hral strhujúci basketbal. Nitranom absentovali Pohánka a Ivan, no nechýbalo im oduševnenie, bojovnosť a zmysel pre kolektívnu hru. V ofenzívnom dueli padlo až 25 trojok. Pre úspech Nitry boli dôležité dve bodové šnúry - 13:0 v druhej štvrtine a 11:0 skraja štvrtej časti, kedy domáci odrazili nápor majstra, ktorý vytiahol zónu. Výkon Nitry tentokrát nebol iba o legionároch, skvele zabrali aj Červenka, Fapšo či Tomek.
l R Brziak, Szibilla a Tomašovič, TH: 23/18 - 13/12, fauly: 14 - 20, trojky: 12 - 13, 600 divákov.
l AX SPU: Červenka 23, Fapšo 20 (5), Lawrence 19, Hill 15, Tomek 8 (Votroubek 14, Vido 5). Užitočnosť: Lawrence 32, Červenka 29, Fapšo 25, Votroubek 17.
l Pezinok: Williams 34, Grznár 12, Kozlík 10.
Ľubomír Urban, tréner Nitry: „Stará známa pravda - menej je niekedy viac. Bolo nás málo, no hráči boli zodpovednejší, dali do hry viac úsilia a srdca. Pochvala však patrí všetkým.“
26. kolo: HBK Prievidza - BK AX SPU Nitra 66:77 (22:18, 9:20, 17:16, 18:23). Nitranom padol do obruče až desiaty strelecký pokus Fapša v 5. min za stavu 9:0. Hráči HBK však stratili v prvej časti osem lôpt a kvalitní hostia postupne znižovali manko. V 12. min po Červenkových bodoch prvýkrát viedli 23:22. Prievidžanom sa prestalo dariť v útoku. Nitrania boli strelecky efektívnejší, polčas zakončili 7-bodovou šnúrou (31:38). HBK sa ešte dvakrát podarilo vyrovnať, no hostia, ktorých hru umne dirigoval najlepší hráč zápasu Lawrence, ich už do vedenia nepustili. Kvalitne bránili, solídne strieľali a v 36. min už vyhrávali o 16 bodov - 68:52. Lídra tak porazili prvý raz v tejto sezóne.
l R Ženiš, Šarišský a Šramko, TH: 10/8 - 13/12, fauly: 20 - 15, trojky: 6 - 9, 2050 divákov.
l Prievidza: Bosák 19, Szalay 16, Livajič 10.
l AX SPU: Lawrence 19 (15 asistencií), Fapšo 16, Hill 8, Červenka 3, Tomek (Vido 17, Votroubek 14 (4), Pohánka). Užitočnosť: Lawrence 38, Vido 19, Fapšo 18, Votroubek 17.
Ľubomír Urban, tréner: „Od druhej štvrtiny sme boli lepším kolektívom a vyhrali sme zaslúžene. Prievidzu sme predčili v obrannom nasadení, to bol základ nášho úspechu.“
l Ostatné výsledky: Spišská N. Ves - Levice 99:68, Pezinok - B. Bystrica 69:64.
1. Prievidza 26 20 6 2089:1923 46
2. Pezinok 26 19 7 2395:2127 45
3. Nitra 26 19 7 2259:2032 45
4. B. Bystrica 26 14 12 1944:2013 40
5. Levice 26 13 13 2108:2073 39
6. Spiš. N. Ves 26 13 13 1988:1982 39
l Ďalší program - 27. kolo - piatok 27. 2. o 18.00 h Nitra - Spišská Nová Ves.

SKUPINA O 7.-12. MIESTO
Inter - Komárno 76:68 (38:39). Bol to zápas veľkých zvratov. Komárno zmazalo 14-bodovú stratu a v tretej štvrtine viedlo 47:40. Domáci však opäť otočili vývoj a dosiahli dôležité víťazstvo. RIEKER: Blagojevič 16, Gibson 16, Majoroš 13, Jurík 8, Suja 7, Barišič 4, Závodný 3, Lehman 1.
Komárno - Handlová 101:64 (45:32). Handlovčania dokázali ako-tak držať krok iba v prvom polčase. Po obrátke Komárno jednoznačne dominovalo a rozhodujúci náskok si vytvorilo v tretej časti. RIEKER: Majoroš 27, Gibson 15, Suja 14, Jurík 11, Blagojevič 8 (Barišič 17, Lehman 7, Béber 2, Závodný, Marič).
l Ostatné výsledky: Dolný Kubín - Košice 100:60, Poprad - Inter 107:97.
7. Komárno 26 13 13 2167:2016 39
8. Poprad 26 13 13 2102:2044 39
9. Inter 26 12 14 2193:2282 38
10. Handlová 26 9 17 2058:2111 35
11. Dolný Kubín 26 6 20 1925:2192 32
12. Košice 26 5 21 1897:2330 31
l Ďalší program - 27. kolo - 28. 2. o 18.00 h Košice - Komárno.

7. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  8. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
  9. Tento rok by mal 70: Legenda Karola Duchoňa ožije u vás doma
  10. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie
  1. Pomôžte ľuďom v núdzi v najväčšej potravinovej zbierke v Tescu
  2. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Nemocnica v Zlatých Moravciach má niekoľko pozitívnych zamestnancov

Deficit zdravotníckeho personálu nemocnica pociťuje nielen v období pandémie.

Zlatomoravský vajda zomrel. Ešte bude mela, hovoria miestni

Podľa ľudí blízkych komunite ešte nie je isté, kto ho nahradí.

 Vajda Činko (v strede) s blízkymi.

V Nitrianskom kraji evidujú nárast detskej pornografie. Na jej šírení sa podieľajú aj deti

Natáčajú sa chlapci aj dievčatá. Niektoré ponúkajú záujemcom zábery za 3-4 eurá.