Piatok, 30. október, 2020 | Meniny má Simon, SimonaKrížovkyKrížovky

Hokejisti zajtra v Žiline o priamu záchranu

Nitra - Poprad 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Zápas pravdy sa hral v réžii Nitry, brankár Fedor sa tešil z čistého konta.

Prvá tretina bola veľmi opatrná z oboch strán, a hoci boli domáci stále viac aktívnejší, odmeny za snahu sa dočkali až v druhej časti hry, keď sa počas presilovej hry presadil Podstavek. Zvýšiť mohol vzápätí pred odkrytou bránou hostí Čaládi, na druhej strane sa pri šanci Fabiána zaskvel domáci gólman Fedor. Zápas chudobný na góly už svoj obraz zmeniť nedokázal, až v závere pri power-play Popradu pečatil výsledok na 2:0 gólom do prázdnej brány Podstavek.
l Góly: 28. Podstavek (Čaládi, T. Chrenko), 60. Podstavek (T. Chrenko, Bobček).
l Pred 1 758 divákmi rozhodovali Ország a Lokšík, vylúčenia 5:6, presilovky 1:0, oslabenia 0:0.
l HK ARDO: Fedor - Rais, M. Školiak, Halász, Bobček, Vozdecký, Kudrna - Čaládi, T. Chrenko, Podstavek – M. Slovák, Mertel, Rumpel - Kmeč, Dobrý, S. Saliji - M. Chrenko, Baran, H. Ručkay.
Marcel Ozimák, asistent trénera: „V prvej tretine sme zaostávali v osobných súbojoch, po prestávke sme ale pridali dôraz. Z posledných štyroch zápasov sme proti Popradu podali najdisciplinovanejší výkon. Pochvalu si zaslúži aj brankár Fedor, ktorý prvýkrát v sezóne vychytal nulu.“

Nitra - Kežmarok 3:2 (2:0, 1:2, 0:0)

Povinná jazda skončila, ako mala, záchrana je na dosah.

Domáci vyťažili z úvodnému nástupu vedúci gól, keď sa v presilovke presadil šikovným tečom Školiakovej prihrávky Podstavek. Na 2:0 zvyšoval v 15. min. Mertel a zdalo sa, že Nitra je na najlepšej ceste za ľahkými bodmi. V druhej tretine ale Kežmarok pri početnej prevahe znížil po strele Jelínka, a hoci S. Saliji delovkou zariadil opäť pohodlný dvojgólový náskok, cestu na druhú prestávku znepríjemnil domácim po úniku Brejčák. V poslednej tretine si Nitra strážila cenné body, na výsledku už nič nezmenila ani viac ako polminútová power play hostí.
l Góly: 4. Podstavek (M. Školiak), 15. Mertel (M. Slovák), 31. S. Saliji (Kmeč) - 28. Jelínek, 40. Brejčák.
l Pred 1 801 divákmi rozhodoval Baluška, vylúčenia 4:6, presilovky 1:1, oslabenia 0:0.
l HK ARDO: Fedor - Rais, M. Školiak, Halász, Bobček, Vozdecký, Kudrna, Ďurkech, G. Saliji - Čaládi, T. Chrenko, Podstavek – M. Slovák, Mertel, Rumpel - Kmeč, Dobrý, S. Saliji - M. Chrenko, Baran, H. Ručkay – G. Saliji.
Jiří Kučera, tréner: „Mali sme dobrý vstup do zápasu, potom ale prišlo uspokojenie. Prestali sme hrať aktívne, dostali sme kontaktný gól a napokon sme sa aj báli o výsledok. Som však samozrejme rád za tie tri body.“

Servis extraligy

Play off
l Štvrťfinále: Slovan - Martin 10:3 (konečný stav série 4:1), Košice - B. Bystrica 4:0 (konečný stav série 4:1), L. Mikuláš - Zvolen 0:2 (konečný stav série 2:4).
l Semifinálové dvojice: Slovan - Skalica, Košice - Zvolen.
Play out (o 9.-12. miesto)
Ostatné výsledky: Kežmarok - Žilina 3:7, Poprad - Žilina 2:1.
9. Žilina 63 21 7 8 27 192:201 85
10. Nitra 63 22 3 8 30 167:217 80
11. Poprad 63 20 7 5 31 150:177 79
12. Kežmarok 63 12 2 6 43 155:258 46
Ďalší program - play out
Utorok 17. 3. o 17.00 h Žilina - Nitra, Kežmarok - Poprad.

Štatistiky HK Ardo Nitra
l Produktivita: 58 - T. Chrenko 26+32, 47 - Podstavek 13+34, 35 - Čaládi 16+19, 32 - Ručkay 18+14, 28 - Kmeč 9+19, 25 - Rumpel 14+11, 14 - Školiak 3+11, 11 - Kudrna, Bobček 3+8, 10 - Baran 4+6, Vozdecký 2+8, 8 - Poljaček 3+5, Ďurkech 1+7, 7 - S. Saliji 3+4, 6 - Mertel 4+2, 5 - Hronský 3+2, Slovák 1+4, 4 - Dobrý 2+2, 3 - Rais 0+3, 2 - Čunderlík 0+2, 1 - Ecker, Uhnák a König 1+0, M. Chrenko 0+1.
l Brankári: Šúrek 2,99 g/z (301 min, 15 g), Púš 4,09 (733, 50), Fedor 2,61 (779,34).