Vráble sú opäť na čele, zbíjala aj rezerva FC

FUTBAL II. LIGA

Slovan Nemšová -
Spartak Vráble 0:2 (0:1)
Úvod stretnutia sa niesol v opatrnom duchu. Straka si poradil so strelami Parasku i Schlesingera. Skóre zápasu sa menilo v 17. min, keď Balko s veľkou dávkou šťastia prekonal z 30 metrov domáceho brankára. Domáci hráči v prvom polčase striedali lepšie momenty so slabšími. V 26. min strelu R. Častulína obrana hostí zblokovala na roh. Domáci si vypracovali množstvo štandardných situácií, avšak ani z jednej sa im nepodarilo prekonať výborne chytajúceho brankára Straku. Ten vyrazil aj strelu Červeného. V druhom polčase sa hostia zamerali na pozornú obranu. Nemšová mala územnú prevahu, avšak nie väčšiu šancu. V čase, keď domáci zvyšovali svoju aktivitu, ich pribrzdil druhý gól hostí, keď sa po rohovom kope hlavičkou presadil Kermiet. Hostia si z Nemšovej odniesli tri cenné body.
l Góly: 17. Balko, 80. Kermiet. R Hádek, ŽK: R. Častulín, Červený, 350 divákov. SPARTAK: Straka - Gonda, Kermiet, Šándor, Husár, Palko (78. Michalík), Nozdrovický, Turčan, Kupec, Benca (86. Sojka), Detko (55. Ťuťurís). Tréner D. Liba.

AFC Nové Mesto n/V.
- FC Nitra B 0:3 (0:0)
V prvom polčase mali domáci viac z hry, no nedokázali využiť príležitosti. Najväčšiu mal v 13. min Marček, ktorý zoči-voči brankárovi Chudému nastrelil brvno. V 35. min Gardian dokonca nepremenil penaltu a ďalšiu šancu mal Ščepko. Po obrátke postupne prevzali iniciatívu mladí hráči Nitry. Ivančík i Gajdošík ešte v 55. min neboli úspešní, no o dve minúty sa už Ivančík nemýlil - 0:1. Domáci brankár Kopčan mal veľa práce so strelami súperov. V 66. min však kapituloval po strele Zelenického. Novomešťania mali snahu skorigovať výsledok, avšak ich strely neboli presné. Výsledok spečatil striedajúci Jančovič.
l Góly: 57. Ivančík, 66. Zelenický, 89. Jančovič. R Cifrík, ŽK: Marček - Zelenický, 200 divákov. FC B: Chudý - Kotora (50. Gajdošík), Hunák, Švrček, Gajdoš, Fiala (86. Jančovič), Jakubjak, Bratský, Zelenický, Košút (12. Ivančík), Boszorád. Tréner R. Barborík.

MFK Topvar Topoľčany -
Slovan jun. 1:1 (1:1)
Úvod zápasu patril hosťom, ale v 17. min domáci útočník Sesay strelou obtrel bočnú sieť. Z následného rohu vykopával hosťujúci obranca Alžbetkin z čiary. V 27. min po aute predĺžil Sesay a Schwarz hlavou poslal domácich do vedenia - 1:0. O desať minúť však v strede poľa prehral hlavičkový súboj Bousad, hostia zakontrovali a nikým nekrytý Antunovič sa nepomýlil - 1:1. V druhom polčase mali mierne navrch opäť hostia, ale pokus Štepanovského vynikajúco zmaril domáci gólman Szabó. V 88. min ešte Antunovič trafil tyč.
l Góly: 27. Schwarz - 37. Antunovič. R Ihring, 784 divákov, ŽK: Ižvolt. MFK TOPVAR: Szabó - Bousad, Bačík, Ondrka, Vermeš (71. Koroma) - Rusňák (74. Krajčír), Rian de Souza, Geleta, Schwarz (85. Lovička) - Khadir, Sesay. Tréner J. Čikas.

Ostatné výsledky 20. kola
Púchov - Trnava B 4:0 (0:0), 53. a 79. Chovanec (oba z 11 m), 58. Novisedlák, 87. Korený. Dúbravka - Vrbové 2:1 (1:1), 3. Mezovský, 75. Török - 38. Kubiš. Iskra Petržalka - SFM Senec 0:4 (0:1), 35. a 88. P. Brezík (oba z 11 m), 64. R. Kunzo, 90. Belkovics. Moravany - J. Bohunice 0:2 (0:1), 3. Švestka, 59. Sedlák. Rača - Artmedia B 4:1 (0:1), 49. Kurta, 64. Dargaj, 83. Homola, 89. Bernidakis - 15. Urda
15. Nové Mesto 20 4 5 11 17:32 17 (-13)
16. Iskra Petrž. 20 2 1 17 10:48 7 (-23)

Program 21. kola
18. 4. o 16.00 h SFM Senec - Topoľčany (Sliš), Vrbové - Nitra B (Čižmár), 19. 4. o 16.00 h Vráble - Moravany (Bohun).

10. Wellness trendy, rozhovory a rady pre lepšie zdravie 7 339

Najlepšie výsledky zaznamenali v druhom kole, najhoršie v prvom.

11 h

Ďalší diel online diskusie vysielame LIVE vo štvrtok o 11:00 hod na našom Facebooku.