NEDED PROTI GALANTE OTÁČAL, LUDANICE ZABRALI

Hetrik Beneša do siete ČFK

III. LIGA

Štúrovo - Myjava 2:2 (2:0)
Domáci začali proti sebavedomému súperovi s veľkým úsilím a prvý polčas im vyšiel nad očakávanie dobre. Kopaničiari boli kombinačne istejší, ale iba po šestnástku. Štúrovčania dreli a odmenou im boli dva krásne góly. V 16. min trafil vinkel z voleja Bajza, pred prestávkou z 20 m zase vymietol pravý kút Baka. Po obrátke ale Myjava tlačila, najskôr znížil Hesek a v 72. min vyrovnal po veľkom závare Kosík, ktorý prestrelil všetko. Aspoň bod potom domáci silou vôle ubránili.
l Gól: 16. Bajza, 41. Baka - 58. Hesek, 72. Kosík. R Darnadi, ŽK: Prohászka, Tácsik - Stančík, Pekník, 150 divákov. MŠO: Prohászka - Pasztorok, Góra, Saláta, Szívó, Baka, Franta, Tácsik (79. Hevesi), Bajza, Balász (24. Vavrík, 65. Kunyik), Molnár. Tréner I. Zelník.⋌JÁN ORAVEC

Ludanice - Led. Rovne 3:0 (2:0)
Lepšie začali domáci, už v 5. min hlavičkoval Ševčík len do brankára a následnú strelu Hnilicu bravúrne zneškodnil Kováč. V 32. min zahrávali Ludaničania štandardku a z prvej sa nepomýlil Ďuriš - 1:0. Ubehlo len sedem minút a po prieniku Špánika nasledoval faul a penaltu s prehľadom premenil Rybnikár. Po zmene strán domáci opäť zakombinovali a po prihrávke Špánika dával Farkaš už na 3:0. Od tohto momentu pokračoval festival zahodených šancí Ludaníc (Matušík, Rusňák, Farkaš, Dobiáš). Hostia prakticky na bránku Miščíka vyslali iba jednu strelu za celý zápas. Nebyť Kováča v bráne, domáci vyhrajú podstatne vyšším rozdielom.
l Góly: 32. Ďuriš, 39. Rybnikár (11 m), 51. Farkaš. R Santa, bez kariet, 200 divákov. OFK: Miščík - Jakubička, Gyepes, Ševčík, Ondruš - Ma. Farkaš (74. Rusňák), Rybnikár (46. Matušík), Ölvecký (61. Dobiáš), Hnilica, Ďuriš - Špánik. Tréner A. Antalík. ⋌JAROSLAV ŠUPA

Topoľníky - ČFK Nitra 4:1 (2:0)
Topoľníky od úvodu zatlačili súpera na jeho polovicu. Križma dokázal odolávať do 25. min., keď Farkaš zahral roh, Tomasovics nožničkami predĺžil a Beneš hlavou doťukol. Následne Várady vysunul výkopom Beneša, ktorý opäť hlavou prekabátil vybiehajúceho gólmana. Od tohto momentu sa hralo za stáleho dažďa, ktorý však domácim chuť nezobral a Križma bol v stálej permanencii. Hostia prvýkrát vystrelili až v 40. min., ale lopta z Dálnokyho kopačky skončila nad. Po zmene strán sa zobudili aj hráči z Čermáňa, začali viac behať a hra sa vyrovnala. To ale neplatilo o skóre, práve naopak. Beneš po vyšachovaní obrany skompletizoval svoj hetrik a striedajúci Frühwald sa poďakoval za Rábekovu kolmicu. Čestný úspech ČFK zaznamenal po centri Serenčéša Nagy.
l Góly: 25., 28. a 66. Beneš, 82. Frühwald - 89. Nagy. R Gašparovič, ŽK: Drotár, Balogh, Méhes - M. Dedič, 450 divákov. DRUŽSTEVNÍK: Várady - Méhes, Balogh, Čekey, Tóth, Beneš (69. Frühwald), Nagy, Mandák (80. Gútai), Drotár, Tomasovics (65. Rábek), Farkaš. Tréner A. Pinte. ČFK: Križma - Ferenczy, M. Dedič, Serenčéš, Korman, L. Nagy, Bližnák (78. Zelovič), Búš, Čas (68. M. Charizopulos), Dálnoky (78. F. Dedič), N. Charizopulos. Tréner J. Kostoláni. ⋌SÁNDOR DOHORÁK

Neded - Galanta 2:1 (0:1)
Regionálne derby malo podľa postavenia v tabuľke favorita v domácom mužstve, ktoré začalo svižne. Prvý boli v gólovej príležitosti hostia, ale Méry v 10. min. prestrelil domácu bránku. Domáci mohli ísť v 25. min. do vedenia, ale Tvrdoň z troch krokov spálil tutovku, keď strieľal nad brvno. O 10 minút neskôr mal najväčšiu príležitosť kapitán Nededu Rožník, ale zoči-voči proti Šálkovi, pálil tesne vedľa. Hostia potrestali nevyužité šance v 43 min., keď Mačica sa zbavil dvoch obrancov a prízemnou strelou vsietil vedúci gól. Po obrátke striedajúci Čiernik oživil hru. Tvrdoň krásnym gólom z 25 m vymietol šibenicu Šálkovej svätyne. Hostí gól nezlomil, snažili sa ďalej. Zápas zlomil až trestný kop hrajúceho trénera Filipa, predĺžil ho hlavou do siete Sloboda podobne ako pred týždňom proti Topoľníkom.
l Góly: 50. Tvrdoň, 77. Sloboda - 43. Mačica. R Černák, ŽK: Tvrdoň, Ambruš, Čiernik - Prístavok, Gerčák, L. Varga, 550 divákov. FC: Veselý - Beták (25. Ambruš), T. Varga, R. Ballabáš, Molnár, Tvrdoň, Kovács (46. Čiernik), Filip (83. Kalmár), Jedinák, Rožník, Sloboda Tréner A. Filip. SLOVAN: Šálka - Vaňo, Červenka, Lošonský, Prístavok, Méry, L. Varga, Mačica, Bujna (73. Halák), Gerčák, Lenivý. Tréner R. Rehák.
JOZEF SKLENÁR

Gabčíkovo - Nové Zámky 0:0
V 1. min. pálil z päťky Kriss nad súperovu bránu. V prvom polčase sa hralo prevažne medzi 16-tkami. Oba celky si šance vytvárali iba sporadicky. V 40. min. pohrozili hostia z brejku, ktorý sa však neujal. Po obrátke Nové Zámky pokračovali zo zabezpečenej obrany a útočne naladených domácich hnala dopredu veľká túžba po víťazstve. V 75. min. Medgyes z ľavej strany strieľal na Valenského, no ten vytlačil na roh. Vyloženejšiu šancu si hostia do konca zápasu už nevytvorili. Gabčíkovo si po sympatickom výkone bod proti vyspelejšiemu súperovi zaslúžilo.
l R Fehér, ŽK: Buka, Liszkay - Ešek, Sepeši, Hlavačka. ČK: Hlavačka, 500 divákov. TJ: Iszmán - Végh, Bolega, Liszkay, Soós, Medgyes, Kriss, Baják (Šňegoň), Buka, Hamar (Csölle), Nagy. Tréner R. Prokop. FKM: Valenský - Áč, Ešek (Gelle), Andrášik, Sepeši (Kamasa), Zsák, Baranyai, Horňáček, Bukovič, Mlynár (Švajda), Hlavačka. Tréner J. Chovanec.

Šamorín - V. Ludince 0:0
V úvode hneď z prvej akcii testoval Vargu Kiss, ale ten reflexívne vyrazil. Vzápätí po rohu hlavičkoval Soós, no Varga bol opäť na mieste. V 8. min. sa prihlásili o slovo aj hostia, keď z diaľky skúšal pozornosť Pörsöka Soboňa. V 30. min. nebezpečnú hlavičku Soósa, Varga s ťažkosťami vyrazil a v trme-vrme pred bránkou hasili nebezpečenstvo hosťujúci obrancovia. Bednárova hlavička z 35. min. po rohu len tesne minula Pörsökovu svätyňu. Z voľného kopu strieľal v 64. min. Soboňa, gólman domácich loptu vyrazil. Bodku za zápasom dala akcia z 88. min., keď presnú prihrávku si dobre spracoval Kiss, obišiel hosťujúcu obranu a jeho technická strela skončila v rukách Vargu.
l R Otiepka, ŽK: Cziria, Soboňa, Polák, Kosák (V. Ludince), 250 divákov. ŠTK: Pörsök - Soós, Végh, Szücs, Valach (84. Rabay), Polgár, Pongrác (29. Jáger), Boškovič, Illés, Kiss, Buchel (83. Sipoš). Tréner J. Hodúr. DRUŽSTEVNÍK: Varga - Števko (79. Šátek), Balog, Cziria, Bednár, Maďar (90. Fekiač), Kosák, Kasana, Soboňa, Dulai, Polák. Tréner F. Urban.

D. Vestenice - Pov. Bystrica 0:1 (0:1), 31. Pauer (11 m).
Domaniža - Dubnica B 0:2 (0:1), 35. Straka, 86. Stratený.

KOLO V KOCKE

l Negatívne série Štúrova a Šamorína trvajú už 16, resp. 11 kôl, hoci oba tímy získali bod.
l Ludanice vyhrali po štvorzápasovej odmlke.

12. Galanta 21 6 4 11 22:28 22 (-8)
13. D. Vestenice 21 6 4 11 22:36 22 (-11)
14. Led. Rovne 21 6 3 12 25:51 21 (-9)
15. Šamorín 21 5 3 13 17:36 18 (-15)
16. Štúrovo 21 2 5 14 25:52 11 (-22)

1. Poznáte najbohatšie firmy sveta? Podiel v nich majú aj Slováci
  2. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?
  3. Pôžička bez úrokov a poplatkov? Áno, existuje
  4. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  5. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  3. Pracujete? Vaše odvody zachraňujú podvýživené zdravotníctvo
  4. 1,6 milióna stavených na Trumpa! Kto bude mať pravdu?
  5. O prenájom auta majú čoraz väčší záujem aj malé firmy. Ušetria
  8. SPS ukončí rok miliónovými investíciami
  9. Dokážu benzínové fukáre odolať výzve akumulátorových?

Hasiči zasahovali v obci Selice, kde sa zrútila časť rodinného domu

Hasiči zo Šale zasahujú v obci Selice (okres Šaľa) kde sa zrútila časť rodinného domu. Pri spadnutí steny došlo k odtrhnutiu plynovej prípojky a k následnému úniku plynu.

V Pustých Sadoch testovanie prerušili, chýbajú im testy

Obec požiadala o 450 kusov antigénových testov, dostala o stovku menej.

Testovanie v obci Štiavnické Bane.

Drive-in odberné miesta v Nitre hlásili plné stavy, policajti radili ľuďom ísť na testy do dedín

Niektorí na test čakali dlhé hodiny. Popoludní sa situácia upokojila.

Pohodlnejšiu formu testovania chcela využiť väčšina ľudí.