Marš lídra už 20-zápasový

III. LIGA

Nové Zámky
- Dolné Vestenice 5:0 (1:0)
Keďže sa do obrany Nových Zámkov vrátil Sepeši, Áč sa vysunul na hrot, kde ho bolo cítiť. Hostia sa do 16-tky FKM nedostávali a hoci sa hralo na ich polovici, domáci na Jurenku nestrieľali. Prvýkrát trafil medzi žrde Mlynár v 21. min a bol z toho gól. O päť minút krásne unikol Áč, no tesne minul. Keď ešte nebolo rozhodnuté, svoje prednosti ukázal Mlynár, ktorý v 58. min oklamal z uhla všetkých - 2:0. Lídrovi sa dýchalo lepšie a okrem dvoch brvien Baranyaia prišli aj ďalšie góly. Tretí pripravil Bukovičovi Mlynár a potom dvakrát parádne hlavičkoval do siete Áč.
l Góly: 21. a 58. Mlynár, 74. a 88. Áč, 69. Bukovič. R Krivošík, ŽK: Mlynár - Stručka, Cserge, 700 divákov. FKM: Valenský - Hlavačka, Zsák, Sepeši (47. Kamancza), Horňáček, Bukovič, Ešek, Andrášik (61. Gelle), Baranyai, Mlynár (79. Švajda), Áč. Tréner J. Chovanec.

Dubnica B - Štúrovo 0:0
Od začiatku sa hralo iba na jednu bránu, Dubničania neustále útočili. Po pokusoch Matejova a Tubonemiho hlavičkoval Vlasko po rohu iba do žrde. Hostia mali iba jednu šancu, ale v 25. min Vavrík v dobrej pozícii mieril nad. Hlavička Tubonemiho skončila na brvne a Duga hlavičkoval z päťky nad bránu. Prevaha Dubnice pokračovala aj po prestávke, keď hostia ani raz nevystrelil na Igazovu bránu. Štúrovčania stále bránili s desiatimi hráčmi a odolávali domácemu náporu. Najväčšiu šancu zahodil v po rohu v 71. min Petrík, ktorý trafil brvno. V 79. min po centri Trhana osamotený Tubonemi z päťky bránu znova minul.
l R A. Gádoši, 200 divákov, ŽK: Ulrich, Straka - Urban. MŠO: Prohászka - Pasztorok, Ranta, Saláta, Urban, Bajza, Góra, Baka, Szivó, Vavrík (46. Kunyik), Molnár (90. Teszár). Tréner I. Zelník.

ČFK Nitra - Gabčíkovo 2:1 (0:0)
Sviatočný futbal príliš nenadchol, najmä v prvom dejstve sa aktérom presadzovalo ťažko, za vyzdvihnutie stojí iba 12. min., keď po štandardke nebezpečne hlavičkoval Búš. Po zmene strán domáci pridali na dôraze, gól však strelili po signále zo štandartky hostia, hlavou sa presadil po štyroch minútach na ihrisku Hamar. Ich radosť ale dlho netrvala, vyrovnanie prišlo po faule Liszkaya na Novakoviča a z bieleho bodu nezaváhal kapitán Šelmeci. Výsledková definitíva napokon padla o tri minúty, keď Charizopulosov šikovný oblúčik znamenal trojbodový zisk pre domácich.
l Góly: 59. Šelmeci (11 m), 62. Charizopulos - 55. Hamar. R Štrpková, ŽK: Novakovič - Kriss, Liszkay, Iszmán, 300 divákov. ČFK: N. Borčin - M. Dedič, Ferenczy, Šelmeci, Horňák (31. L. Nagy) - Novakovič, Búš, Bližnák, Serenčéš (71. Čas) - Dálnoky (89. Zelovič), Charizopulos. Tréner J. Kostoláni. TJ: Iszmán - Liszkay, Soós, Csölle, Medgyes - Milan (51. Hamar), Bolega, T. Nagy, Kriss, Buka (70. Baják) - Šnegoň (64. Kozmér). Tréner R. Prokop.

Neded - Topoľníky 2:0 (2:0)
Juhoslovenské derby bolo ťahákom. V úvode zápasu domáci Rožník, na druhej strane hosťujúci Drotár neprekonali gólmanov. V 14. min. fauloval prenikajúceho Rožníka L. Nagy a nariadený pokutový kop Molnár bezpečne premenil - 1:0. V 18. min. sa vyznamenal legionár Nawar, keď na roh vyrazil gólovú strelu Tomasovicsa. V 21. min. sa ujala individuálna akcia Rožníka a po jeho presnom centri volejom zavesil Sloboda. Po prestávke pokračoval obojstranne útočný futbal. Hostia hrozili v 61. min., ale Nawar odvážne zachránil pred Mandákom. Domáci brankár sa pri zákroku zranil, no obetavo zápas dochytal. Skóre duelu sa už nemenilo, neujala sa ani strela Filipa vedľa šibenice. Neded tak zaslúžene bodoval naplno.
l Góly: 14. Molnár, 21. Sloboda. R Otrubčák, ŽK: Jedinák - L. Nagy, 800 divákov. FC: Nawar - Beták, Varga, R. Ballabáš, Molnár, Ambruš (35. Tvrdoň), Kovács (83. K. Ballabáš), Filip, Jedinák, Rožník, Sloboda (67. Čiernik) Tréner A. Filip. DRUŽSTEVNÍK: Várady - Méhes (35. Tóth), Balogh, Čekey, Rábek, L. Nagy, Mandák, Drotár (81. Gútai), Tomasovics, Beneš (46. Frühwald), Farkaš. Tréner A. Pinte.

Galanta - V. Ludince 0:1 (0:0)
Už v 7. min. Varga prízemnou strelou preveril svojho menovca v bráne Ludiniec. Ten bol pozorný i pri strele Harsányiho v polovici polčasu. Hostia sa zastreľovali Polákom, ale jeho pokus z 18 m skončil nad. Hráči Slovana počas celého zápasu veľmi chceli, ale i tak v ich hre prevládali nepresnosti, čo vyhovovalo hosťom. Po hodine hry to skúšal Prístavok, ale netrafil presne. Onedlho zahodil tutovku Halák, keď z 5 metrov hlavičkoval nad. Na druhej strane tiež hlavou neuspel Ludinčan Števko. O tom, že všetky tri body poputujú do Ludiniec, napokon rozhodol desať minút pred koncom po výbornom centri Šátek. Domáci si až do konca napriek snahe už žiadnu väčšiu šancu nevypracovali.
l Góly: 80. Šátek. R Frič, 110. ŽK: Méry - Soboňa, Kosák. SLOVAN: Šálka - Vaňo, Červenka, Eliáš, Prístavok, Lošonský, Varga, Mačica, Bujna (51. Halák), Harsányi 67. (Méry), Lenivý. Tréner R. Rehák. DRUŽSTEVNÍK: Varga - Števko, Bednár, Cziria, Gonda (75. Šátek), Kasana, Maďar (90. Fekiač), A. Kosák, Soboňa, Dulai, Polák. Tréner F. Urban.

Myjava - Ludanice 3:0 (1:0)
Domáci futbalisti od úvodu začali dobýjať sústredenú obranu hostí. Už v 3. min hrajúci tréner Hyža tesne minul. V 12. min poslal Hesek loptu do siete popri vybiehajúcom Miščíkovi. Vyrovnať mohol Ďuriš, ale brankár Solnička inštinktívne vyrazil. V 29. min Hesek zo 7 m v tiesni prestrelil. Po zmene strán po presnom centri zvýšil Kumančík. Ďalšie gólové šance domáci nevyužili až do 84. min, keď Hesek nožničkami trafil do žrde a odrazenú loptu dokopol do siete Stančík. Od druhého celku tabuľky sa čakalo viac, Ludanice vážnejšie neohrozovali Solničku. Myjava po piatich víťazstvách stiahla 10-bodovú stratu od Ludaníc a preskočila ich v tabuľke.
l Góly: 12. Hesek, 49. Kumančík, 84. Stančík. R Oselský, 550 divákov. OFK: Miščík - Gyepes (53. Jakubička), Dobiáš (53. Farkaš), Ševčík, Ondruš, Slíž, Rybnikár, Ölvecký (76. Rusňák), Ďuriš, L. Hnilica, Špánik Tréner P. Hnilica.

Led. Rovne - Šamorín 3:0 (0:0)
V zápas o život začali lepšie sklári a v 4. min šancu Kristína nohou vyrazil brankár. Súper odpovedal Kissom, jeho strela skončila vedľa. V 18. min Kristínovu strelu vyrazil gólman a v 25. min Kováč vychytal Kissa. Polčas skončil bez gólov. Druhé dejstvo vyšlo lepšie domácim. Kristínovu prihrávku zrazil do vlastnej brány Sóos. V 50. min Bezák ušiel obrancom a zvýšil. V 62. min Prekopovu tečovanú strelu kryl brankár a v 80. min po Kristínovej akcii uzavrel skóre Prekop.
l Góly: 47. vlastný, 50. Bezák, 80. Prekop. R Marinčák, ŽK: Pongrácz, 150 divákov. ŠTK: Pörsök - Végh, Sóos, Szöcs, Polgár, Boškovič, Molnár (44. Pongrácz), Illés (60. Jáger), Buchel, Kiss, Valach (60. Szalai). Tréner J. Hodúr.

P. Bystrica - Domaniža 4:0 (3:0), 15. Mišutka, 21. vlastný, 39. Bednár, 77. Šimurda.

KOLO V KOCKE

l Ludanice získali za štyri kolá iba dva body.
l Štúrovo priviezlo bod, no nevyhralo už 15 zápasov, Šamorín desať.
l ČFK získal za štyri kolá desať bodov a ukončil štvorzápasovú sériu Gabčíkova pre prehry.

1. Nové Zámky 20 15 5 0 43:9 50 (+20)
2. Myjava 20 12 2 6 44:17 38 (+8)
3. Ludanice 20 12 2 6 32:22 38 (+8)
4. Neded 20 11 2 7 36:25 35 (+5)
5. Dubnica B 20 9 5 6 34:24 32 (+2)
6. Gabčíkovo 20 9 4 7 31:22 31 (+1)
7. V. Ludince 20 8 6 6 32:29 30 (0)
8. ČFK Nitra 20 9 2 9 22:21 29 (-1)