Viliam Šulík sa vo svojej tvorbe venuje práci s plastom, polystyrénom, drevom, kovošrotom aj sadrou. V poslednom čase najmä maľuje, 11 obrazmi sa predstavuje na výstave v Galérii Centra výskumu živočíšnej výroby v Lužiankach.
„Témou jeho prác sú medziľudské vzťahy, ktoré v súčasnosti aktuálne nadväzujú na problematiku hospodárskej krízy a jej dôsledkov,“ hovorí kurátorka výstavy Marta Hučková. „Autor v dielach rieši rezonujúce témy, skúma v človeku pocit menejcennosti, strachu, hnevu, bezmocnosti. Zamýšľa sa nad emóciami, svedomím, lakomstvom aj odvrátenou tvárou šoubiznisu.“
Obraz Pyšná napríklad vyjadruje dojem z ľudí, ktorým chýba zdravá sebakritika a sú zameraní na pominuteľnú krásu. „Dielom si kladiem otázku, kde je hranica, kedy si myslíme, že toto je ešte prijateľné a tamto už nie,“ vysvetľuje Šulík. „Polemiku, nakoľko je v súčasnosti človek ešte človekom, vyjadruje obraz Stane sa aj profesionálovi. Je plač u muža slabosť alebo emocionálny prejav? Najexponovanejším príkladom je vojak, u ktorého sú pocity nežiaduce,“ dodáva autor výstavy, ktorá potrvá do 2. júna.