Záchranári sa potápajú

III. LIGA

Štúrovo - P. Bystrica 0:1 (0:1)
Štúrovčania posmelení bodom z pôdy lídra začali dobre, lenže Kunyik v 3. min vo vyloženej šanci preloboval nielen Zaťka, ale aj bránu, Molnárovu strelu vytesnil gólman hostí na roh a ani ďalšie šance sa neujali. Považania hru postupne ovládli a pred prestávkou šli do vedenia zásluhou M. Hrnčíka. Domácim nemožno uprieť snahu ani v druhom polčase, lenže hrali nepresne a prikrášliť zaslúžené víťazstvo Bystričanov mohol Bauer aj Mišutka.
l Gól: 40. M. Hrnčík. R Fehér, ŽK: Szívó, Franta, Hevesi - Bauer, J. Hrnčík, 130 divákov. MŠO: Prohászka - Pasztorok (54. Hevesi), Urbán, Saláta, Szívó, Baka, Franta, Kunyik (59. Góra), Bajza (84. Tesár), Vavrík, Molnár. Tréner I. Zelník.

Ludanice - Dubnica B 0:0
Mierne navrch mali domáci. Pred Hnilicom zachraňoval Božoň a strelu Ďuriša vyškriabal brankár na roh. V 28. min hosťujúci Ulrich z brejku napálil len do Miščíka. Hnilicov zblokovaný pokus mieril len do tyče. V 55. min po chybe domácej obrany sa ocitol pred Miščíkom voľný Ulrich, jeho strela skončila na brvne. V 87. min Rusňákov pokus mieril vysoko nad. Na druhej strane Ulrichova jedovka skončila v náručí brankára. V závere domáci zo skrumáže trafili vedľa, a tak sa zápas skončil spravodlivou deľbou bodov.
l R Gašparovič, 350 divákov. OFK METACOLOR: Miščík - Jakubička, Gyepes (61. Rusňák), Ševčík, Ondruš - Slíž (64. Šiška), Ďuriš, Hnilica, Rimanovský (46. Matušík), Ölvecký - Špánik. Tréner P. Hnilica.

D. Vestenice - ČFK Nitra 0:0
Domáci začali tradičným náporom, už v prvej minúte trafil Škarka brvno. V 10. min Stručkovu strela z 20 m vyrazil brankár Nitry a Papranec pri dorážke zle trafil. Následne sa vo veľkej šanci ocitol Harag, no dobre vybiehajúci brankár loptu vyrazil. Strelecké pokusy Stručku, Cígera s Csergeho tiež gól nepriniesli. V 44. min pohrozili po prvýkrát hostia, no R. Borčin mieril hlavou tesne vedľa. V druhom polčase bola hra rozkúskovaná, hostia sa úspešne bránili. V 66. min bol vylúčený R. Borčin za udretie protihráča lakťom v neprerušenej hre. Hostia v 74. min nevyužili brejk, keď Dedič trafil pravú žrď. A keď ani Kurbel z 5 m neskóroval, zrodila sa remíza.
l R Peťovský, ŽK: Ďuriš - Ferenczy, R. Borčin, Bližňák. ČK: 69. R. Borčin, 300 divákov. ČFK: N. Borčin - Ferenczy, Dedič, Serenčéš (90. Zelovič), Horňák, Šelmeci, Dálnoky (68. Nagy), Búš, Novakovič, R. Borčin, Charizopulos (46. Bližnák). Tréner: J. Kostoláni.

V. Ludince - L. Rovne 4:0 (3:0)
Domáci začali náporom a Števko už v 5. min. nekompromisne načal hráčov súpera. Tí potom mali síce dva brejky, lenže jeden zneškodnil Varga, druhý skončil úplne mimo. Dulai si v 15. min. parádne vyskočil na Kosákov center a hlavou pridal druhý gól. V 30. min. bol vylúčený za protesty hosťujúci Jančovič, čo sa neskôr ukázalo ako kľúčové. Ešte v tej istej minúte si postavil loptu N. Cziria a z 25 m trafil pod brvno - 3:0. Po obrátke už zdecimovaní hostia nekládli odpor, štvorgólové víťazstvo korunoval Polák. Mužstvo V. Ludiniec víťazstvo venuje kapitánovi Igorovi Kasanovi a hospodárovi Robertovi Danišovi, ktorí oslavovali okrúhle jubileá.
l Góly: 5. Števko, 15. Dulai, 30. N. Cziria, 52. M. Polák. R Sedlár, ČK: 30. Jančovič (L.R.), 300 divákov. DRUŽSTEVNÍK: Varga - Števko, Bednár, N. Cziria (80. Fekiač), Gonda, Kasana, Maďar, A. Kosák, Soboňa, Dulai, Polák. Tréner F. Urban.

Domaniža - N. Zámky 2:3 (1:2)
Hostia potvrdzovali v prvom polčase postavenie v tabuľke. V 10. min Švajda mieril vedľa a v 18. min Bukovič strelou pod brvno otvoril skóre. Po centri Andrašíka zvyšoval Baranyai hlavou na 0:2. Po rohu v 44. min hlavičkoval do siete Svoboda - 1:2. Do druhého polčasu Domanižania nastúpili s odhodlaním, ale v 52. min Kubiš vychytal Švajdu a v 53. min vyrazil aj jeho ďalšiu strelu. V 55. min sa domáci dočkali, keď Gáborík hlavou vyrovnal. Osamotený Gáborík o päť minút mieril tesne vedľa. V 62. min Hudek vyhlavičkoval loptu z prázdnej brány. V 77. min Svoboda prestrelil bránu, a keď sa zdalo, že zápas skončí remízou, po neodpískanom faule na domáceho hráča v nadstavenom čase rozhodol Švajda.
l Góly: 44. Svoboda, 55. Gáborík - 18. Bukovič, 36. Baranyai, 90. Švajda. R Santa, ŽK: Hájek, Hudek, Andrašík, 300 divákov. FKM: Valenský - Áč, Ešek, Andrašík, Švajda, Zsák, Baranyai, Hornáček (73. Kamancza), Bukovič, Mlynár, Hlavačka. Tréner N. Bukovič.

Šamorín - Myjava 0:2 (0:0)
Zápas režírovali hostia, ktorí ale nedokázali z množstva šancí vyťažiť gól. V 3. min. preletela Stančíkova hlavička nad bránu, domáci kontrovali únikom Kissa iba do rúk Solničku. V 25. min. minula tesne delovka Krotiana Pörsökovu svätyňu, na druhej strane zasa technickú strelu Kissa kryl bezpečne gólman Myjavy. Prevaha hostí pokračovala aj v druhej časti, v 47. min. ešte nastrelené brvno gól neprinieslo, no po zaváhaní domácej obrany Hesek presnou strelou z 10 m otváral účet. Ten istý hráč pridal aj poistku, keď po centrovanej lopte presnou hlavičkou uzatváral na 0:2.
l Góly: 59. a 78. Hesek. R Černák, ŽK: Szücs, Molnár, Polgár - V. Hyža, 200 divákov. ŠTK: Pörsök - Végh, Soós, Szücs, Polgár, Pongrácz (79. Salai), Molnár, Illés, Buchel, Kiss, Valach (60. Jáger). Tréner J. Hodúr.

Topoľníky - Galanta 3:1 (2:0)
Prvá šanca sa zrodila v 5. min., keď Lenivý pálil nad. Méryho sólo v 14. min. chytil domáci Várady. V 30. min. strieľal Prístavok do žrde, k odrazenej lopte sa dostal Méry, ale s jeho strelou si Várady poradil. Nedáš-dostaneš sa potvrdilo v 39. min., center Rábeka chcel Eliáš odhlavičkovať, no loptu si zrazil do brány - 1:0. Z následného protiútoku mohol Eliáš napraviť svoju chybu, lenže jeho strelu domáci brankár zneškodnil. Na polčasových 2:0 dával Mandák, keď hlavou dorážal po centri Tomasovicsa. V druhom polčase fauloval Mačica Tomasovicsa a Drotár sa z trestňáku nemýlil. V 68. min. posielal prízemný center Mačica a Prístavok z vnútra 16-tky pečatil výsledok.
l Góly: 39. vlastný (Eliáš), 44. Mandák, 49. Drotár - 62. Prístavok. R Otiepka, ŽK: Mačica (Galanta), 600 divákov. DRUŽSTEVNÍK: Várady - A. Nagy (Méhes), Balogh, Čekey, Rábek, Beneš, L. Nagy, Mandák (60. Tóth), Drotár (74. Frühwald), Tomasovics, Farkaš. Tréner A. Pinte. SLOVAN: Šálka - Vaňo, Červenka, Eliáš, Prístavok (Szabo), Méry (60. Polednák), Varga, Mačica, Bujna (70. Lošonský), Gerčák, Lenivý. Tréner R. Rehák.
Gabčíkovo - Neded 2:0 (1:0)
Neded prišiel so zámerom pozorne brániť. Domáci začali aktívne, ale koncentrovaní hostia v defenzíve ich do vážnejších šancí nepúšťali. V 38. min. centroval Hamar, no lopta trafila len tyč. V 45. min. sprava centroval Medgyes, brankárovi lopta vypadla a prešla až za bránkovú čiaru - 1:0. Po obrátke sa domáci snažili brániť tesné vedenie. V 75. min. po centri Kozméra netrafil z 2 m odkrytú bránku Kriss. O chvíľku na to sa neujala ani strela Hamara. V 82. min. dali o sebe vedieť aj hostia, Rožník z 20 m strieľal mimo Izsmánovej brány. V 90. min. si Kriss zbehol do 16-tky na nakopávanú loptu a potrestal nedorozumenie hosťujúceho gólmana so svojím stopérom - 2:0.
l Góly: 45. Medgyes, 90. Kriss. R Mizerák, ŽK: Bolega - Beták, Varga, 700 divákov. TJ: Izsmán - Csölle, Bolega, Liszkay, Soós, Milan (83. Baják), Kriss, Medgyes, Šňegoň (78. Kozmér), Hamar, Nagy. Tréner R. Prokop. FC: Veselý - Beták, R. Ballabáš, Varga, Molnár, Ambruš, Rožník, Tvrdoň (74. K. Ballabáš), Kovács, Jedinák, Čiernik (78. Sloboda). Tréner A. Filip.