Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Nitrička doma naplno, FC ViOn opäť zarezali

FC Nitra - Dun. Streda 3:0 (0:0)

Derby malo náboj, iskrilo sa aj v hľadisku, po obrátke ale Nitrička paralyzovala DAC.

Nitriansky nástup odštartoval Rák, v prvej štvrťhodine mal hlavičkou po rohu ešte bližšie ku gólu Šimončič, ale brankára hostí Novotu zastúpil na čiare Gerich. Dunajskostredčania sa rozbiehali pomaly, dva pokusy Nlenda a Lénártha domácich síce postrašili, ale neohrozili. Potom sa opäť zastreľovali Nitrania, no Šťastný pálil nad a Rákovu štandardku Novota vyrazil. Góly prišli až po obrátke a na veľkú radosť nabudených divákov ich strieľali domáci hráči. Prsty v prvých dvoch presných zásahoch Nitry mal Barčík, po ktorého štandardkách sa presadili kapitán Tóth a Šimončič. Domáci boli na koni ako už dávno nie, odovzdaný súper si pýtal ďalší gól a dočkal sa v nadstavenom čase, keď ho ako na tácke ponúkol dorastenec Šimonek Kopačkovi. Hostia za celý zápas nemierili do priestoru nitrianskej brány.

SLOVO TRÉNERA

l Petar Kurčubič (Nitra): „Vedeli sme, že súper sa po dvoch ťažkých prehrách chce rehabilitovať. Mužstvá nastúpili v pozmenených zostavách, prvú chybu urobil súper, potom sme už hrali a druhý gól rozhodol. Záver bol otázkou rutiny.“

l Werner Lorant, DAC: „Som sklamaný, nemali sme prehrať napriek zmenám v zostave. Prvé dva góly sme dostali po štandardkách, hráči pritom boli rozdelení, chýbala však koncentrácia. Súper z hry nemal žiadnu šancu, my tiež nie.“

OKAMIH ZÁPASU

l Prestrelky fanúšikovských táborov štípali. Zaujalo tiež, že ak chceli hosťujúci povedať čosi, aby im rozumeli aj ostatní, dokázali skandovať po slovensky, ba svojmu trénerovi vyvesili transparent v jeho nemčine - Werner Lorant raus.

POSTAVA ZÁPASU

l Dve gólové prihrávky Barčíka boli výrazným vkladom ku konečnému úspechu, ešte väčší podiel na novej tvári Nitry mal ale Ivan Hodúr. Jeho pokoj v hre aj s loptou už chytajú aj spoluhráči. Kým „Kuko“ vládal, bolo ho na ihrisku cítiť.

FAKTY ZO ZÁPASU

l Góly: 57. Mar. Tóth, 67. Šimončič, 90. Kopačka.
l Pred 2 280 divákmi rozhodoval Šipoš, ŽK: Šimončič, Šťastný, Glenda - Gerich, Decký, Németh, Boya.
l FC: Hroššo - Šťastný, B. Labant, Mar. Tóth, Leško - Barčík, Glenda, Šimončič, Hodúr (81. Kopačka), Simunovič (83. Šimonek) - Rák (90. Mikuš).
l DAC: Novota - Decký, Caha, Gerich - Regedei (79. Labaška), Németh, Lénárth, Boya, Hassan – Bajevski (72. Beniušis), Nlend.

Žilina - Zlaté Moravce 2:1 (0:0)

Zlaté Moravce boli na dosah k prekvapeniu, škandalózny záver ich obral aj o remízu.

Prvý polčas pripomínal skôr taktickú bitku, súperi sa do veľkých šancí nedostávali. Rilkemu chýbal krok, nepochodil ani Adauto, hostia kontrovali Mackovou strelou, nemastný-neslaný výkon však divákom nevoňal, čo pri odchode do šatní dali najavo veľkým piskotom. Absencia kapitána „šošonov“ Štrbu bola citeľná aj po prestávke, a tak prišiel nečakaný trest, keď sa po hodine hry presadil šikovný Lalák a jeho spätnú prihrávku premenil na úvodný gól s prehľadom Macko. Žilinčania potom predsa prepli na vyššie obrátky, Ježovu štandardku ešte brankár hostí Bolek vyrazil, ale v 69. min. po rohu Ježa vyrovnal hlavou Piaček. Domáci obrat potom privodili aj striedania, no škandalózne rozhodnutie napokon prišlo až v nadstavenom čase. Žilina sa tešila z penalty, ktorej predchádzal nepotrestaný faul na Farkaša, víťazný gól strelil Vladavič.

l Štefan Horný: „Rozhodca pískal v prvom polčase tak, ako sa má. Cez prestávku ale človek niečo počuje a otočí sa to proti vám. Či bola penalta, ruka tam bola, ale predchádzal jej faul. Takto vyzerá niekedy náš futbal."

l Muselo k nemu prísť v polčasovej prestávke. Po nej totiž dovtedy presný rozhodca Šuniar vybehol ako vymenený. Zlaté Moravce boli blízko v výhre, o čo i len bod ich napokon obral práve rozhodca, ktorému chýbal iba žilinský dres.

l Po návrate do zostavy sa dobrým výkon uviedol Chren, ľavá strana mu sedela. V strede poľa hral zase prím Štefan Lalák, čiperný záložník sa mierou rozhodujúcou podieľal aj na vedúcom góle svojho tímu, preto padá voľba naňho.

l Góly: 69. Piaček, 90.+ Vladavič (z 11 m) - 62. Macko.
l Pred 2 366 divákmi rozhodoval Šuniar, ŽK: Pavlenda, Lalák, Pavelka (všetci Zlaté Moravce).
l MŠK: Perniš - Belák, Šourek, Piaček, Tesák - Guldan (62. Pečalka) - Jež, Adauto (74. Karoglan), Vladavič - Rilke, Oravec
l FC VION: Bolek - Pavlenda, Klabal, Pa. Majerník, Chren - Lalák - Kuračka, Macko (82. Kožiak), Tomášek (75. Náther), Pe. Farkaš - Pavelka.

Servis Corgoň ligy

Ostatné výsledky 23. kola
Košice - Ružomberok 2:1 (0:0), 60. R. Cicman, 70. Škutka - 47. Božok.
Artmedia - Prešov 3:0 (2:0), 12., 45. a 52. Sylvestr.
Slovan - Banská Bystrica 5:0 (2:0), 18., 71. a 74. Halenár, 9. Dosoudil, 85. Angelovič.
Trnava - Dubnica 0:2 (0:0), 74. Jánošík, 89. Kuzma.
11. B. Bystrica 22 6 5 11 17:27 23 (-7)
12. Zl. Moravce 22 2 7 13 12:43 13 (-20)

Najbližší program
l 19. KOLO: 7. 4. o 16.00 h Košice - Nitra (Pavlík), 8. 4. o 16.30 h Ružomberok - Žilina, o 17.30 h Dun. Streda - Prešov (P. Hrčka), Dubnica - FC ViOn (Šipoš), B. Bystrica - Artmedia, o 20.00 h Slovan - Trnava (TV).
l 24. KOLO: 11. 4. o 14.00 h Dubnica - Slovan (TV), o 16.00 h B. Bystrica - Košice, o 18.00 h Dun. Streda - Trnava (Horváth), o 18.30 h Prešov - Ružomberok, 12. 4. o 17.15 h Artmedia - Žilina (TV), o 19.00 h FC ViOn - FC Nitra (Vlk).