Rovnako ako v minulosti budú ocenení najlepší seniori, junio- ri, kolektívy, tréneri, funkcio- nári, mentálne postihnutí a telesne postihnutí športovci. Športové kluby z Nitry navrhli svojich športovcov, z tohto zoznamu potom organizačná komisia stanovila užší výber, ktorý MY dnes prinášame (v abecednom poradí). Z tohto menoslovu vzídu aj víťazi jednotlivých kategórií.
Slávnostné vyhlásenie sa uskutoční v piatok 20. marca o 15.00 h v obradnej miestnosti Mestského úradu v Nitre. Verejnosť má vstup voľný, kapacita sály je však limitovaná.
Mentálne postihnutí
Juniori: Romana Trizňová, Zuzana Vavreková (Arabeska, moderná gymnastika), Martin Buzalka (Arabeska, športová gymnastika)
Seniori: Gizela Billíková (Arabeska, moderná gymnastika), Ivan Ružička (Arabeska, športová gymnastika).
Telesne postihnutí
Junior Michal Hatiar (ŠK TPŠaV, stolný tenis), senior Miroslav Kačina (ŠK TPŠaV, lukostreľba)
Jednotlivci juniori
Matúš Babiak (BC Stavbár, box) - reprezentant SR, 1. miesto na M-SR jun., 2. miesto na M-SR seniorov.
Erik Čaládi (HK Nitra, hokej) - kapitán SR na MS 20, 7. miesto na MS
Ivana Dermeková (ŠK ŠOG, moderná gymnastika) - reprezentantka SR, 1. miesto na M-SR, 20. miesto na ME.
Lucia Kokavcová (ŠK ŠOG, stolný tenis) - 1. miesto na M-SR kadetiek, 7. miesto na ME jun. s družstvom
Tomáš Kružliak (ŠG Stavbár Nitra, atletika - hod kladivom) - reprezentant SR, 1. miesto na M-SR dor., 2. miesto na M-SR jun., 1. miesto na medzin. mítingoch v zahraničí.
Matúš Mikuš (FC Nitra, futbal), reprezentant SR, 1. miesto na M-SR.
Veronika Privalincová (ŠG Stavbár, atletika - chôdza) - reprezentantka SR, 3x 1. miesto na M-SR.
Erika Salanciová (ŠG, volejbal) - reprezentantka SR, 2. miesto v extralige žien, 1. miesto na M-SR jun.
Martina Tulipánová (UDHK ŠG, hádzaná), reprezentantka SR, 7. miesto na MS, 2. miesto na M-SR.
Matej Urík (ŠK Kachi, karate) - reprezentant SR, 1. miesto na M-SR, 3. miesto na ME.
Viktor Viskup (KK Farmex, karate) - reprezentant SR, 1. miesto na M-SR sen., 1. miesto na ME jun., účastník MS.
Jednotlivci seniori
Mária Czaková (ŠG Stavbár, atletika - chôdza) - reprezentantka SR, účasť na SP.
Matej Gašaj (ŠG Stavbár, atletika - hod diskom) - reprezentant SR, 1. miesto na M-SR, 1. miesto na medzin. mítingoch v zahraničí.
Pavol Hlavačka (BC Stavbár, box) - reprezentant SR, majster SR, najtechnickejší boxer SR, 3. miesto na kvalifikácii na OH do Pekingu, víťaz všetkých zápasov v nadnárodnej lige.
Dametri Hill (BK AX SPU Nitra, basketbal) - opora basketbalového mužstva, štvrtý najlepší strelec extraligy.
Tomáš Chrenko (HK Ardo, hokej) - opora hokejového mužstva Nitra, najproduktívnejší hráč na konci roka 2008.
Petra Máčalová (ŠK ŠOG, moderná gymnastika) - reprezentantka SR, 1. miesto na M-SR, 8. miesto vo finále Grand Prix.
Michaela Pochabová (TC SPU AX-Výstavníctvo, tenis) - reprezentantka SR, víťazka medzin. turnaja v Davose.
Filip Prešinský (KK Farmex, karate) - reprezentant SR, 1. miesto na M-SR, účastník ME a MS
Gabriela Kubatová (BK Inpek UKF, basketbal) - 4. miesto v extralige, 3. miesto v Stredoeur. lige, reprezentantka SR.
Martin Tóth (FC Nitra, futbal) - reprezentant SR 21, 3. miesto v Corgoň lige 2007/08.
Monika Višňovská (ŠK Kachi, karate) - reprezentantka SR, 1. miesto na M-SR, účasť na ME a MS, 1. miesto na Dutch Open a Austria Open.
Kolektívy juniori
Atléti juniori ŠG Stavbár Nitra - majstri SR, 5. miesto na EPM B-kategórie.
Futbalisti starší dorastenci FC Nitra - majstri Slovenska.
Volejbalisti juniori VK Ekonóm SPU Nitra - majstri SR.
Volejbalistky juniorky ŠG Nitra - majsterky SR.
Kolektívy seniori
Basketbalistky BK Inpek UKF Nitra - 4. miesto v extralige, 3. miesto v SP, 3. miesto v Stredoeur. lige.
Boxeri BC Stavbár Nitra - 1. miesto v nadnárodnej lige Boxing One, najúspešnejšie družstvo na M-SR jednotlivcov.
Futbalisti FC Nitra - 3. miesto v Corgoň lige 2007/08, účasť v medzinárodnej súťaži Intertoto Cup.
Karatisti KK Farmex Nitra - víťazi M-SR družstiev.
Volejbalistky ŠG Nitra - 2. miesto v extralige žien 2007/08.
Tréner, funkcionár
Rudolf Farmadín (KK Farmex, karate) - tréner majstra Európy V. Viskupa a majstrov SR
Pavel Hapal (FC Nitra, futbal) - tréner mužstva, ktoré obsadilo v Corgoň lige historické tretie miesto.
Ján Hukel (VK Ekonóm SPU, volejbal) - tréner juniorských majstrov SR
Róbert Končál (ŠK Kachi, karate) - reprezentačný tréner mládeže SR, tréner M. Uríka (3. na ME) a majstrov SR
Ľubomír Martinka (BK Inpek UKF, basketbal) - tréner žien, 4. miesto v extralige, 3. miesto v CEWL
Zuzana Tlstovičová (ŠG Nitra, volejbal) - trénerka druhého tímu v extralige žien
Ceny primátora
Za dlhoročnú prácu s mládežou:
Pavel Elgyütt (ŠK TPŠaV) - tréner telesne postihnutej mládeže v stolnom tenise.
Marián Páleník (ŠG Stavbár) - funkcio- nár a tréner atletickej mládeže.
OD PALÚCHA PO SENECKÉHO
Predchádzajúci víťazi v kategórii seniorov jednotlivcov:
1990 Peter Palúch (futbal)
1991 Miroslav Ábel (plávanie)
1992 Ivan Ondruška (futbal)
1993 Andrea Zsideková (atletika)
1994 Táňa Zelenayová (tenis)
1995 Eva Ódorová (stolný tenis)
1996 Andrea Šebová (tenis)
1997 Patrik Matejka (kickbox)
1998 Patrik Matejka (kickbox)
1999 Patrik Matejka (kickbox)
2000 Patrik Matejka (kickbox)
2001 Stanislava Hrozenská (tenis)
2002 Monika Višňovská (karate)
2003 Stanislava Hrozenská (tenis)
2004 Monika Višňovská (karate)
2005 Nina Šišková (fitnes)
2006 Monika Višňovská (karate)
a Miroslav Kováčik (hokej)
2007 Pavol Hlavačka (box)
a Štefan Senecký (futbal)
Autor: KI