Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Tento rok bez prekvapenia z Nitry

Štvrťfinálové série mali najkratšie možné trvanie - za päť dní je po všetkom.

1. zápas: Žilina - ŠG SOPM Nitra 3:1 (-20, 23, 10, 21). Gymnazistky vstúpili do série lepšie, hlavne vďaka servisu. Karta sa obrátila na konci druhého setu, potom si skúsenejšie Žilinčanky nenechali prvú výhru vziať.
2. zápas: ŠG SOPM Nitra - Žilina 1:3 (-27, -5, 19, -22). Nadmieru vyrovnaný úvodný set posadil na koňa Žilinčanky. Domáce sa nevzdali, v treťom sete vykresali ešte nádej, ale záverečný tajbrejk si už nevynútili.
3. zápas: Žilina - ŠG SOPM Nitra 3:1 (22, 14, -23, 22). Po jednoznačnom druhom sete to vyzeralo na jasnú záležitosť Žiliny, avšak nitrianske tínedžerky zbrane nezložili. Snaha o zvrat skončila v koncovke štvrtého setu, a tak sa všetky tri duely skončili rovnakým výsledkom.
l ŠG: Janovcová, E. Salanciová, Herelová, Smataníková, R. Kubaliaková, J. Kubaliaková (libero Mézesová, Jacková, Srncová, Drobňáková, Lukáčová).
Eva Brodyová, trénerka: „V sérii sme neukázali optimálnu hru, ktorú vieme produkovať. Bojovnosť sa dievčatám nedá uprieť, ale v rozhodujúcich chvíľach sa prejavila oveľa väčšia skúsenosť na strane súpera. Najlepší výkon sme podali v treťom zápase. Ani to viac ako na zisk setu nestačilo, preto ďalej postúpila Žilina.“
1. zápas: Slávia UK - UKF Nitra 3:1 (-23, 17, 11, 23). Domáce sa pomalšie dostávali do tempa, čo hostky využili na zisk úvodného setu. V ďalšom priebehu Bratislavčanky prekvapenie nepripustili a skóre otočili.
2. zápas: UKF Nitra - Slávia UK 1:3 (-19, 18, -16, -13). Prvé dva sety hrali domáce s favoritom vyrovnanú partiu, ale potom Nitre prestal fungovať servis a pestrejšia hra Slávie slávila úspech.
3. zápas: Slávia UK - UKF Nitra 3:0 (19, 7, 14). Domáce neponechali nič na náhodu, od úvodu diktovali tempo výmien a vysokoškoláčky získali spolu len tridsať bodov. Slávia po hladkom priebehu premenila hneď prvý postupový mečbal.
l UKF: Krištofičová, D. Hradecká, Firická, L. Hradecká, Petranová, Stankovianska (libero Novotná, Urcikánová, Pénzešová).
Ľuboš Červeň, tréner: „Mali sme ťažkého súpera, ktorý bol favoritom série. Treba priznať, že výkonnostne sme na Sláviu nemali. Prevýšili nás hlavne kombinačnou hrou. Myslím si, že objektívnejšie by bolo, ak by sme dokázali jeden zápas vyhrať. Žiaľ, nepodarilo sa nám to.“
l Ostatné výsledky štvrťfinále: Doprastav - Pezinok 3:0, 3:0, 3:0 (konečný stav série 3:0), Senica - Sp. N. Ves 3:0, 3:0, 3:0 (konečný stav série 3:0).
l Ďalší program - prvé zápasy série o umiestnenie: 15. 2. o 14.00 h UKF Nitra - Sp. Nová Ves, o 16.00 h ŠG Nitra - Pezinok (hrá sa na dva hrané zápasy).

ĎALŠIE SÚŤAŽE

I. LIGA ŽENY
O 5.-7. miesto: Komárno - ŠK UKF Nitra B 3:0 (20, 21, 12) a 3:0 (19, 14, 15). UKF: Matušíková, Molnárová, Mičianiková, Kredatusová, Kazíková, Plevková, lib. Košarišťanová (Videršpanová).
5. Komárno 26 12 14 44:52 38
8. UKF Nitra B 28 6 22 26:74 34
7. Pezinok B 26 3 23 23:71 29
l Ďalšie kolo - 14. 3. Nitra B má voľno.
II. LIGA MUŽI
l O 1.-3. miesto: Žilina - Zl. Moravce 3:0 (17, 7, 25) a 3:0 (13, 17, 20). Z.M.: Opálený, Kukučka, Müller, Pavel Dvonč, Šabík, Červený (Mihál, Ondrejka, Paulov). Poradie: 1. Šaľa 45, 2. Žilina 40, 3. Zl. Moravce 36. Ďalší program: 15. 3. Zl. Moravce - Žilina, Vráble jun. - Vráble.

MLÁDEŽ
l I. liga juniori: SPU Nitra - Žiliina 3:0 (13, 17, 23) a 3:1 (-24, 12, 13, 30). SPU: Čužna, Kostoláni, Száraz, Hlaváč, J. Hukel, Mikušovič, lib. Csicsay (Mečiar, Demeš, Lanča).
l I. liga juniorky: Slávia UK Bratislava - ŠG SOPM Nitra 3:0 (20, 10, 14) a 3:1 (18, 22, -24, 18). ŠG: Lukáčová, Nikmonová, Hudecová, Krišková, Crkoňová, Maticsková, lib. Sabová (J. Kubaliaková, Mečiarová).

1. V centre Bratislavy ako na dedine. Ako sa býva v hlavnom meste?