Streda, 21. október, 2020 | Meniny má UršuľaKrížovkyKrížovky

Nitra a Šaľa bez víťazstva, Zlaté Moravce opäť na nulu

PRÍPRAVNÝ FUTBAL

1. FC Slovácko - FC ViOn 0:0. Bojovný zápas sa hral prevažne medzi 16-tkami, domáci v úvode nastrelili žrď. Z hosťujúcej strany pohrozil Macko a v druhom polčase nevyužil vyloženú šancu Kuračka. V závere vyrazil priamy kop zo šibenice brankár Bolek, zrodila sa preto bezgólová remíza. VION: Bolek - Pe. Farkaš, Klabal, Pa. Majerník, Chren - Hözl - Ondrejka, Macko, Lalák, Náther - Bartoš. Striedali: Candrák, Kuračka, Tomašek, Pavlenda, Kožiak.
FC Nitra - Č. Budějovice 0:2 (0:1). Na prírodnej tráve mali domáci v prvom polčase územnú prevahu, ale okrem priameho kopu Štajera bránu súpera vážnejšie neohrozili. Na druhej strane zlikvidoval samostatný únik brankár Tujvel, proti nešťastnému vlastencu Tótha bol ale bezmocný. Po obrátke nevyužil najväčšiu šancu Nitry Rák, hostia nastrelili tyč a pridali gólovú poistku. FC: Tujvel - Ďatko, Labant, Štajer, Tóth - Barčík, Leško, Kopačka, Kolár - Simunovič, Semeník. Striedali: Harbulák, Rák, Košút, Glenda, Jozič, Jakubjak, Racko, Švrček.
FC Nitra B - Šaľa 2:0 (2:0), Simunovič (11 m), Kotora. Nitrianska rezerva pôsobila herne lepším dojmom ako hostia, po faule Valenta na Simunoviča sa domáci z penalty ujali vedenia. Gábriš potom ešte raz inkasoval do prestávky, druhé dejstvo korenie neprinieslo. FC: Chudý - Kotora, Áč, Ďuriš, Gajdoš - Zelenický, Bratský, Lukáč, Simunovič - Bališ, Šimonek. Striedali: Fiala, Škrováň, Boszorád, Jakubjak. DUSLO: Gábriš - Valent, Braun, Klusa, Tomiš - Uzola, Lancz, Carrera, Füzik, Obert - Vencel. Striedali: Mihálik, Dékány, Bician, Feješ, Peťovský.
FC ViOn - J. Bohunice 2:0 (1:0), Macko, Kožiak. Kvalitu hry výrazne ovplyvnil silný vietor. Favorit bol aktívnejší, hostia ale zanechali v Zlatých Moravciach sympatický dojem. Najkrajším momentom zápasu bol úspešný priamy kop Macka. VION: Pahulyi - Pavlenda, Pe. Farkaš, Majerník, Chren - Kuračka, Lalák, Macko, Náther - Kožiak, Candrák. Striedali: Hözl, Ondrejka, Bartoš, Klabal.
FC Nitra - Opava 1:1 (0:0), Leško. Hralo sa prevažne v strede poľa bez vyložených šancí, góly prišli až po zmene strán. Skóre otvorili hostia, keď potrestali hrubú chybu nitrianskej defenzívy. Nitra sa radovala päť minút pred koncom zásluhou striedajúcich hráčov, spoluprácu Šimoneka s Boszorádom pohotovo zakončil Leško. FC: Hroššo - Jakubjak, Sailer, Švrček, Ďatko - Racko, Šimončič, Glenda, Sloboda - Simunovič, Košút. Striedali: Leško, Boszorád, Šimonek, Gajdoš.
FC Nitra 19 - Vráble 3:2 (1:1), Paukner 2, Kráľ - Nozdrovický, Tužinský. Hostia v zápase dvakrát viedli, domáci dorastenci však zbrane nezložili a v závere výsledok otočili. Rozhodol peknou strelou Paukner. SPARTAK: Mihalovič - Ťuťuris, Kermiet, Šándor, Husár - Nozdrovický, Turčan, Gonda, Kupec - Balko, Benca. Striedali: Straka - Tinák, Líner, Detko, Tužinský.
Galanta - Hrnčiarovce 2:2 (1:0), Lenivý, Szabo. V svižnom stretnutí domáci dvakrát vyhrávali, ale štvrtoligista dokázal vždy odpovedať. SLOVAN: Šálka - Vaňo, Červenka, Varga, Lošonský - Halák, Lenivý, Gerčák, Mačica - Stanovič, Harsányi. Striedali: Valenský - Matuška, Panyik, Szabo, Fehér, Prístavok, Schmidt.
Neded - J. Bohunice 2:0 (0:0), Rožník, Beták. V dueli rozdielnych polčasov mali do prestávky viac z hry hostia, ale egyptský brankár svoje mužstvo podržal. Po obrátke prevzal iniciatívu Neded a presadil sa aj strelecky. FC: Nawar - Ambruš, Beták, Jedinák, Varga - Ľ. Kalmár, Kováč, Seriš, Tvrdoň - Rožník, Molnár. Striedali: Veselý - Filip, J. Kalmár, K. Ballabáš.
Šaľa - Vráble 1:1 (0:1), Obert (11 m) - Nozdrovický. Na prírodnej tráve vo Veči sa ujal vedenia druholigista, a to ešte Gábriš chytil penaltu Husára. Duslo rovnakú príležitosť využilo, po faule na Dékányho rozhodol o remíze Obert. DUSLO: Gábriš - Braun, Vojtíšek, Klusa, Mihálik - Obert, Lancz, Carrera, Tomiš - Vencel, Peťovský. Striedali: Rusnák - Dékány, Valent, Bician. SPARTAK: Straka - Ťuťuris, Šándor, Kermiet, Husár - Nozdrovický, Turčan, Gonda, Tužinský - Benca, Balko. Striedali: Michalík, Detko, Feješ, Líner.
Piešťany - ČFK Nitra 1:1 (1:0), Bližňák. Do prestávky boli aktívnejší domáci, čoho vyústením bol otvárací gól. Následne pálil do tyče Kling a Dálnoky zahodil tutovku. Strojár v druhom polčase pridal, vyrovnanie v závere znamenala až utešená strela Bližňáka z 20 m. ČFK: Križma - M. Dedič, Ferenczy, Búš, Dermek - F. Dedič, Novakovič, Serenčéš, Zelovič - R. Borčin, Kling. Striedali: N. Borčin - Horňák, Dálnoky, Bližňák.
Galanta - Trnava B 1:3 (0:1), Polednák. Béčko Spartaka ukázalo lepší pohyb i presnejšiu hru ako domáci. SLOVAN: Šálka - Kopčan, Varga, Prístavok, Mačica - Halák, Gerčák, Harsányi, Fehér - Méry, Stanovič. Striedali: Valenský - Vaňo, Červenka, Eliáš, Matuška, Polednák Szabo.
Štúrovo - FC Nitra B 0:1 (0:1), Zelenický. Vyrovnaný duel ponúkol jediný gólový moment, center Bališa z pravej strany upratal do domácej brány Zelenický. FC: Chudý - Kotora, Harbulák, Kolmokov, Gajdoš - Boszorád, Zelenický (Bakita), Ďuriš, Fiala - Šimonek, Bališ.
Palárikovo - Neded 2:2 (1:0), Pánik, Fiala - Tvrdoň, Molnár. Na umelej tráve v Piešťanoch treťoligista otočil stav z 0:1 na 2:1, ale Palárikovo kontrovalo po rohu v poslednej minúte. FC: Veselý - Negyedi, Beták, Jedinák, Varga - Ambruš, Sloboda, Seriš, Tvrdoň - Kalmár, K. Ballabáš. Striedali: Nawar - Filip, Kováč, Rožník, Molnár.
Topoľčany - Dubnica B 0:2 (0:1). Topoľčany nepremenili pokutový kop Khadirom v 84. min. Topoľčany - Rakytovce 2:0 (0:0), Geleta, Varga. MFK: Szabo - Varga, Korhonen, Bačík, Vermeš, Balážik, Schwarz, de Souza, Grznár, Koroma, Khadir. Striedali: Ondrka, Rusňák, Geleta, Lovička.
Lombard Pápa - Gabčíkovo 2:1 (0:0), Medgyes. TJ: Nagy - Végh, Csölle, Liszkay, Soós - Bolega, Hamar, Medgyes, Milan - Kriss, Šnegoň. Striedali: Kozmér, Kállay, Vass, Tatay.
Šamorín - Veľké Úľany 7:1 (1:0), Kiss 4, Buchel 2, Szücs - Csandal. ŠTK: Pörsök - Szücs, Illés, Polgár, Végh - Pongrác, Molnár, Varga, Boskovič - Buchel, Kiss. Striedali: Szüke - Verhofer, Soós, Jáger.
Brezová p/Br. - Ludanice 1:1 (1:1), Ševčík. Zvolen - Ludanice 2:1 (1:1), Ševčík. METACOLOR: Grman - Gyepeš, Ševčík, Ondruš, Jakubička, Olvecký, Goga, Hnilica, Rybnikár, Špánik, Frťala. Striedali Miščík, Rimanovský, Candrák, Šiška.
Admira Viedeň - Dunajská Streda 1:0 (0:0). Solčany - Bojná 2:2 (1:2), Biely, R. Mihalik - T. Jančovič, P. Pavlík. Gyirmót (Maď.) - Topoľníky 1:0 (1:0). Topoľníky - Trstice 5:0 (4:0), Beneš 2, Gútai, Drotár, Mandák. Topoľníky - Nový Život 0:1 (0:0), Ollé. Hurbanovo - Čaka 3:0 (1:0), Pajtinka, Illon, Čerešník. Kajal - Horná Kráľová 0:0. Bánov - Šurany 3:6 (1:2), za hostí Horvatovič, Ikrényi, Rampašek, Mikula, Simonides, Andris. Levice - Hurbanovo 5:1 (2:0), za hostí Bogner. Vrakúň - Kolárovo 3:4 (1:2), Kósa 2, Méhes - Ďurický 2, Zahorecz, Dobi. Kolárovo - V. Ludince 1:6 (1:2), M. Lovász za domácich. Pata - Rumanová 5:0 (2:0), K. Vaško 4, Lehocký. Sládkovičovo - Hrnčiarovce p/T. 4:0 (2:0), M. Karol 3, G. Nagy. Tešedíkovo - Kráľová n/V. 1:0 (0:0), S. Darázs. Tešedíkovo - Močenok 4:1 (3:0), Mikle 2, Vankó, Domonkos - Greguš. ViOn B/Volkovce - V. Lovce 1:0 (0:0), L. Žák. Nové Zámky - Komárno 8:1 (4:1), Andrášik 2, Baranyai 2, Mlynár, Švajda, Hajko, vlastný - Kršteňanský. Sereď - Vrbové 3:1 (1:0), Gvozdenovič 2, R. Áč. Čierny Brod - Nový Život 3:0 (1:0), J. Németh 2, A. Práznovský. Šurany B - Úľany n/Ž. 2:1 (1:0), Porubský 2. Tek. Lužany - Šurany 1:4 (0:0), za hostí Simonides 2, Ikrényi, Fehervári. Vieska - Ohrady 1:1 (1:0), za hostí Fekete. Trstice - Kráľov Brod 3:2 (1:0), Ivicze 2 (1 z 11 m), Somogyi - J. Kubovics, J. Bujko. Váhovce - Dvorníky 4:3 (2:0), Földeši, Karácsony, Hrdlička, vlastný.
Dorast: FC Nitra 19 - Slovan 3:1 (1:1), Mikuš, Kolmokov, Paukner.

NAJBLIŽŠÍ PROGRAM
10. 2. o 13.00 h Žiar n/Hr. - Šaľa, o 17.00 h SFM Senec - Neded, 11. 2. o 14.00 h SFM Senec - FC ViOn, o 18.00 h Slavia Praha - FC Nitra, Ludanice - Vráble (v Topoľčanoch), Galanta - Palárikovo, 13. 2. o 11.00 h FC ViOn - Inter, 14. 2. o 11.00 h Galanta - Moravany, o 13.00 h Vráble - Podbrezová (na ViOne), Györ - Šaľa, o 14.00 h Viktoria Žižkov - FC Nitra, FC Nitra B - Gabčíkovo, Bánovce - ČFK Nitra, Kolárovo - Neded.

1. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
  2. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
  3. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
  4. Zamestnanec chcel príspevok na stravu, no šéf mal iný názor.
  5. Investície s fixným ročným výnosom od 6 % do 8 %
  6. Prebudili ste sa už v sude, sene alebo teepee? Je to zážitok!
  10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 112

Hovoria mu aj simulant a súkromník. Nech sa príde Messi pozrieť na mňa, smeje sa

Seredský rodák má v piatej lige Juh bilanciu viac ako jeden strelený gól na zápas. Odstaviť kompletne šport na amatérskej úrovni je choré, hovorí.

Martin Hindák - na snímke vľavo z roku 2005, v strede ako reprezentant SR v plážovom futbale a vpravo po úspechu v rakúskej regionálnej lige.

V nitrianskej nemocnici je 61 infikovaných zdravotníkov, testujú všetkých pacientov

Pre COVID pacientov vyčlení nemocnica ďalšie poschodie v chirurgickom pavilóne. Plánované zákroky od dnešného dňa redukuje.