Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky
RADOSŤ ZLATÝCH MORAVIEC

Po piskote potlesk

Zlaté Moravce striedajú výkony ako deň a noc. Za prvý polčas s Košicami si vyslúžili piskot, po zápase sa ale diváci išli utlieskať.

Rošády v zostave Zlatých Moraviec sa počas jesene stali pravidlom, až na brankára Boleka a kapitána Kuračku si miestom istý nie je nikto. Sobotňajší chaotický výkon mužstva FC ViOn v prvom polčase proti Košiciam poriadne dvíhal žlčou domácich fanúšikov, prvý raz sa objavili aj hlasnejšie invektívy na adresu trénera Moravčíka. Ten reagoval na nepriaznivý vývoj striedaniami a v druhom polčase sa Zlatým Moravciam podaril málo vídaný obrat, v domácich dresoch akoby vybehlo na trávnik nové mužstvo. „Začali sme veľmi špatne, súper vyhrával zaslúžene 2:0,“ povedal spokojný Moravčík už po zápase, ktorý dopozeral z tunela, keď ho rozhodca vykázal z lavičky.
Spasiteľ Kožiak
Hrdinom zápasu bol útočník FC ViOn Ján Kožiak. Rodák z Poltára strelil hneď skraja druhého polčasu kontaktný gól, ktorým naštartoval ofenzívu spiaceho medveďa. „Cez prestávku sme si vysvetlili, kde robíme chyby, začali sme viac bojovať, trénerove slová sme si zobrali k srdcu,“ analyzoval Kožiak príčiny druhopolčasového „zmŕtvychvstania“ Zlatomoravčanov. „Po prispanom začiatku, kedy sme inkasovali dva góly, sme už naozaj nemali čo stratiť. Za výkon, aký sme predviedli po prestávke, sme mali aj vyhrať, škoda,“ jedoval sa futbalista, ktorý sa môže pýšiť, že góly strieľal už v troch ligách - po najvyššej súťaži v Rakúsku a Litve sa „Koža“ presadil konečne aj na Slovensku.
Smutný kapitán
Peter Kuračka má v Zlatých Moravciach štatút opory. Šikovný záložník pauzoval dlho pre zranenie, po návrate do zostavy sa ale v strede poľa okamžite chopil dirigentskej taktovky. V sobotu nastúpil nezvykle na pravej strane zálohy, zápas nakoniec dohrával v obrane. „Zostava je trénerova vec, ja budem hrať tam, kde ma postaví,“ nerobil si Kuračka ťažkú hlavu z nového postu. Viac ho trápila šanca, ktorá mohla Zlatým Moravciam posunúť tri body. „Dobre som si nabehol na prihrávku, chcel som prestreliť brankára, ale lopta letela nad. Veľmi ma to mrzí,“ smútil kapitán FC ViOn. Nešťastný je aj zo zlých začiatkov svojho mužstva, ich príčinu si vysvetliť nevie. „Prvý polčas sme hrali katastrofálne, úplne zle sme pristúpili k zápasu,“ hovorí a jedným dychom hľadá aj pozitíva. „Výkon v druhom polčase môže byť povzbudením. Ukázali sme, čo dokážeme.“

10. Helske očarila nemeckých dôchodcov
  1. Aké sú dopady pandémie na financie ľudí?

Nemocnica v Zlatých Moravciach má niekoľko pozitívnych zamestnancov

Deficit zdravotníckeho personálu nemocnica pociťuje nielen v období pandémie.

Zlatomoravský vajda zomrel. Ešte bude mela, hovoria miestni

Podľa ľudí blízkych komunite ešte nie je isté, kto ho nahradí.

 Vajda Činko (v strede) s blízkymi.

V Nitrianskom kraji evidujú nárast detskej pornografie. Na jej šírení sa podieľajú aj deti

Natáčajú sa chlapci aj dievčatá. Niektoré ponúkajú záujemcom zábery za 3-4 eurá.