Mária Livovská sa „tancu východu“ venuje už štyri roky. Je členkou občianskeho združenia Detské kráľovstvo, ktoré sa aj prostredníctvom tejto aktivity snaží o zušľachťovanie tela a duše človeka. „Upútal ma príklad pôsobenia ženskosti. Tanec mi pomáha v uvedomení si jemnosti a nežnosti ženy a ich používaní v živote. Zbavila som sa únavy, mám lepšiu fyzickú kondíciu a som nabitá energiou,“ povedala lektorka Mária Livovská.
Podľa nej je najdôležitejšie, aby sa pri tancovaní dodržiavala správna technika. Vtedy sa prejavia liečivé účinky na organizmus. Okrem toho, že posilní svalstvo celého tela, pomáha regulovať všetky gynekologické, klimakterické a menštruačné ťažkosti a problémy s inkontinenciou moču. Rieši niektoré príčiny neplodnosti, premasíruje vnútorné orgány, prekrví a spevní svalstvo panvového dna a podbruška. „Tým pomáha k lepšiemu priebehu tehotenstva a v príprave na pôrod. Tancovaním sa čerstvé mamičky ľahšie vracajú späť do života, pretože telo je pružnejšie,“ vysvetlila lektorka. Dodala, že tancom sa lieči nielen telo, ale i duša. Uvoľňuje vnútorné napätie a stres, zlepšuje psychickú rovnováhu, dodáva chuť do života. Podľa nej má väčšina chorôb príčinu v psychike. „Pochopením tejto príčiny sa jednotlivé bloky v tele odstránia a energia sa rozprúdi. Nastáva ozdravujúci proces,“ hovorí Mária Livovská.
Orientálny tanec, v ktorom môžeme nájsť prvky tancov z Egypta, Indie, Afriky, Maroka, Turecka i Perzie, sa vyvíjal storočia spolu s rytmom a harmóniou až do dnešnej podoby. „Je vhodný pre každú ženu. Nie je obmedzený vekom, váhou ani fyzickou kondíciou. Je krásny, ak ho zatancuje žena štíhla, plnoštíhla i veľmi plnoštíhla,“ povedala Mária Livovská. Tvrdí, že tance dodávajú sebavedomie a pomáhajú žene akceptovať svoje telo také, aké prirodzene je.
Týmto magickým ženským umením sa dá vyjadriť to, čo žena cíti a prežíva. „Našou snahou je, aby žena svojím pôsobením svoje okolie zušľachťovala, inšpirovala a pozdvihovala. Pre radosť jej i celého okolia.“