Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Ladný viedenský valčík

Nitrianky vstúpili do Stredoeurópskej ligy CEWL vysokou výhrou na pôde rakúskeho majstra.

BASKETBAL ŽENY

Nitrianky vstúpili do Stredoeurópskej ligy CEWL
vysokou výhrou na pôde
rakúskeho majstra.

Do Viedne cestovali s ambíciou pobiť sa o dobrý výsledok, no snáď ani samé nečakali, ako ľahko sa ich súper poddá.
Prvým košom zavelila do útoku Kalafutová a Nitrianky konto súpera utešene zaťažovali jedna za druhou. Útočný apetít im nepokazili ani rakúski rozhodcovia dvoma technickými chybami. V obrane poctivo bránili, a tak v polčase na tabuli svietilo nečakaných 14:38. Aj dievčatá z nitrianskej striedačky domáce herne prevýšili a do záverečného klaksónu rozdiel zveľadili.
Vývoj zápasu umožnil trénerovi Horičkovi dať šancu všetkým 12 hráčkam. „S ich výkonmi môžem byť spokojný a víťazstvo je zásluha celého tímu. Základ sme položili v prvom polčase, úspech sa odvíjal od obrany,“ chválil svoje zverenkyne nitriansky kouč.
V takmer prázdnej viedenskej hale bolo najviac počuť angličtinu. Hostky „spíkovali“ so svojou americkou spoluhráčkou, tím domácich sa skladal z hráčok až piatich národností.
Na víťazstve Nitry sa najväčším počtom bodov podieľala podkošová posila Tiffany Williams: „Toto je vlastne prvýkrát, čo som toľko skórovala, obyčajne viac doskakujem. Som rada, že dievčatá mi veľmi pomáhajú, takže sa môžem sústrediť na to, v čom som dobrá,“ pochvaľovala si Tiff svoje spoluhráčky.
Pozoruhodný nos ukázal nitriansky šéftréner Ľubomír Martinka - pred zápasom tipoval víťazstvo hostiek práve o 30 bodov. V meste valčíkov našim basketbal chutil, rovnako ako žemle na ceste domov.
JÁN ŠILLER, Viedeň
l CEWL: Flying Foxes Post SV Viedeň - Inpek UKF Nitra 48:78 (5:14, 9:24, 17:17, 17:23).
l R Zöser a Kittl (Rak.), fauly 15 - 19, TH: 10/19 - 9/19, trojky: 2 - 7, 30 divákov.
l UKF: Williams 15, Kubatová 11, Oravcová 10, Kalafutová 7, Šujanová 7 (Šimončičová 8, Krč-Turbová 6, Chlebovcová 5, Valachová 5, Babaríková 4, Hnidziková, Valicová).
l Ostatné výsledky: Strakonice - BSS Košice 66:87, K. Vary - Strakonice 63:47.
1. Nitra 1 1 0 78:48 2
2. BSS Košice 1 1 0 87:66 2
3. K. Vary 1 1 0 63:47 2
4. Strakonice 2 0 2 113:150 2
5. Post Viedeň 1 0 1 48:78 1
l Ďalší program - 28. 10. o 17.00 h Nitra - Karlove Vary.
Extraliga
Ružomberok - Inpek UKF Nitra 87:61 (25:20, 24:19, 16:9, 22:13). Úvodná štvrťhodina hry priniesla na palubovke vyrovnaný súboj, potom už ale boli pod oboma košmi lepšie domáce. Vicemajster triumfoval v každej štvrtine, nakoniec sa tešil z vysokého víťazstva o 26 bodov.
l R Hlinka - Karniš, TH: 28/18 - 24/21, fauly: 23 - 22, trojky: 1 - 2, 900 divákov.
l UKF: Kubatová 18, Šujanová 15, Šimončičová 4, Oravcová 4, Valachová 2 (Kalafutová 6, Krč-Turbová 6, Chlebovcová 4, Babaríková 2, Valicová, Hnídziková, Williams).
l Pavol Horička, tréner: „Až do polovice stretnutia sme odohrali relatívne vyrovnanú partiu. Po zmene strán sme začali zle, najmä v obrane sme boli veľmi nedôrazní. Domáce nás predčili v nasadení a hlavne v doskakovaní. Po dobrom výkone vo Viedni to bolo pre nás veľké poučenie, teraz sa musíme dobre pripraviť na Karlove Vary.“
l Ostatné výsledky: Prešov - BSS Košice 70:72, Slovan - Cassovia 95:66, Rožňava - Maxima Broker 43:108, Poprad mal voľno.
1. Maxima Broker 6 6 0 536:324 12
2. Ružomberok 6 5 1 531:369 11
3. BSS Košice 6 4 2 422:394 10
4. Inpek Nitra 6 4 2 432:419 10
5. Slovan 6 3 3 442:467 9
6. Prešov 7 2 5 428:514 9
7. Cassovia 7 2 5 456:596 9
8. Poprad 6 2 4 431:429 8