Ludanice buchli pri vodnom diele

III. LIGA

Nové Zámky - Myjava
2:0 (2:0)
V zápase prvého s tretím nečakala domácich ľahká úloha, no líder zdolal ďalšiu prekážku prakticky už v prvom polčase. Novozámčanov upokojil gól z 22. min, keď aktívny Mlynár svojím dôrazom zobral na šestnástke loptu brankárovi Solničkovi, tá sa dostala až k Dang Vanovi, ktorý pohotovým lobom do opustenej brány otvoril účet. Na opačnej strane išla tvrdá Kotulova strela nad, Bukovič potom trafil brvno svätyne kopaničiarov, no a v samom závere polčasu sa dočkal aj strelec Mlynár, ktorý dorazil po Dang Vanovej aktivite. Manák ešte stihol trafiť Valenského brvno, po obrátke mohol zvýšiť dvakrát Čurgali a aj striedajúci 18-ročný debutant Kender.
l Góly: 22. Dang Van, 45. Mlynár. R Pavlovič, ŽK: Čurgali - Kotula, 500 divákov. FKM: Valenský - Ešek, Horňáček, Sepeši, Andrášik - Molnár (77. Hajko), Bukovič, Čurgali, Švajda (90. Hoda) - Dang Van, Mlynár (86. Kender). Tréner J. Chovanec.
Domaniža - Galanta 0:0
Domáci začali s odhodlaním, ale v prvom polčase mali opticky viac z hry hostia. V 11. min Halákov nájazd chytil Zaťko. V 26. min Hájek z priameho kopu tesne minul bránu a hlavička Svobodu v 39. min skončila v Šálkovom náručí. Po prestávke boli domáci lepší a v 60. min sa v najväčšej šanci ocitol Lagín, ale pred prázdnou bránou jeden z obrancov odkopol loptu do bezpečia. Rýchle brejky hostí vyriešila spoľahlivá obrana Domaniže O osude zápasu mohol rozhodnúť v nadstavenom čase Slamka, ale jeho hlavičku brankár Šálka kryl. V slušnom zápase sa zrodila zaslúžená remíza.
l R Krivošík, ŽK: Zaťko - Lošonský, Gögh, Gerčák, 200 divákov. SLOVAN: Šálka - Kopčan, Prístavok, Mačica, Méry, Gyepes (86. Lošonský), Halák (61. Slíž), Gögh, Eliáš (90. Vaňo), Gerčák, Varga. Tréner P. Fieber.

ČFK Nitra - Led. Rovne
4:0 (1:0)
Hustá jesenná hmla na Čermáni pripomínala ostrovné počasie. Domácim vyšiel úvod, Korman napálil priamy kop z dobrých 30 m a ten istý hráč zazvonil na brvno aj po rohu ČFK. Hostia zvyknú vonku bodovať, v Nitre ale zaostali ďaleko za očakávaním. Domáci mali hru vo svojej moci, v ďalšej šanci minul iba o vlások Šelméci, dobrú štandardku zahral z 20 m aj Bližňák. Sklári sa pripravili o dobrý výsledok definitívne po prestávke. R. Borčin zvyšoval po úniku od polovice ihriska, akcia Charizopulos - Novakovič potešila aj oko fajnšmekra a bodku za stretnutím dal dve minúty pred koncom strelou zo 16-tky M. Dedič. Po šiestich neúspechoch v rade sa teší ČFK zo zaslúženej výhry a krstu nových dresov.
l Góly: 4. Korman, 59. R. Borčin, 78. Novakovič, 87. M. Dedič. R Mizerák, ŽK: Mackovčín, 150. ČFK: N. Borčin - M. Dedič, Ferenczy, Búš, Korman - F. Dedič, Bližnák (82. Nagy), Šelmeci, Novakovič (90+. Dermek) - Charizopulos, R. Borčin (87. Kling). Tréner J. Kostoláni.

D. Vestenice - Štúrovo
2:1 (0:1)
Domáci privítali súpera z dna tabuľky, s ktorým odohrali dramatické stretnutie. Hostia sa už v 5. min ujali vedenia gólom Dajcsa zo skrumáže. Pokusy gumárov Klačanského, Ďuriša a Gajdoša boli nepresné. Do druhého polčasu nastúpili domáci so snahou zvrátiť výsledok. V 58. min Gajdoš tesne minul, potom gólovú hlavičku Ďuriša zrazil obranca hostí na roh. Štúrovčania sa úspešne bránili do 80. min, keď Dvončov strieľaný center pomýlil brankára a lopta sa od žrde odrazila do brány - 1:1. V 83. min si na center najvyššie vyskočil najlepší hráč Kurbel a vsietil nádherný gól hlavou, čím si dal pekný darček k narodeninám, ako aj trénerovi k 50-tke.
l Góly: 80. Dvonč, 83. Kurbel - 5. Dajcs. ŽK: Urbán, Baka, Tácsik. R Oselský, 300 divákov. MŠO: Németh - Vavrík, Urbán, Saláta, Baka, Gavroň, Szivó, Pasztorok, Tácsik, Dajcs (73. Varga), Molnár. Tréner J. Tácsik. ⋌(BB)
Gabčíkovo - Ludanice
4:0 (1:0)
Prvé dejstvo bolo vyrovnané. V 17. min. centroval Milan, Kiss loptu minul, ale pohotový Kozmér ju dorazil do siete. Agilný Milan robil hosťom problémy a bol i pri zrode ďalšej akcie. Po jeho centri sa k lopte dostal Végh, avšak zo 7 metrov trestuhodne prestrelil. Krátko po zmene strán vsietil druhý gól Nagy a upokojil domácich. Gabčíkovskú eufóriu mohol onedlho schladiť Hnilica, ale jeho tutovku mu Izsmán bravúrne zmaril. O všetkom sa napokon rozhodlo v 73 min., keď nariadenú penaltu s prehľadom premenil Nagy. Čerešničkou na torte bol Milanov gól, keď si posadil na zadok i ludanického gólmana.
l Góly: 17. Kozmér, 53. a 73. (11 m) T. Nagy, 85. Milan. R Frič, ŽK: Te. Soós, Nagy - Špánik, Rybnikár, Rusnák, Frťala, Miščík. ČK: 80. Baják (G.), 600 divákov. TJ: Izsmán - Csölle, Bolega, Liszkay, Te. Soós, Milan, Végh, Baják, Kriss (75. Hamar), Kozmer, Nagy (83. Palai). Tréner A. Bíró. METACOLOR: Miščík - Jakubička, Kováč, Ševčík, Ondruš, Špánik (65. Norocký), Rybnikár, Rusňák, Frťala, Hnilica, Rimanovský (50. Krško). Tréner J. Mikloška.

Neded - V. Ludince
0:2 (0:1)
Dobré strelecké príležitosti Ambruša a Filipa v úvode leteli tesne nad. Hostia hrali otvorene a v 14. min. mohli ísť do vedenia, no Šátek bránu z malého vápna prestrelil. V 25. min. však bývalý hráč Nededu Konc zo situácie zaváňajúcej ofsajdom do prázdnej brány otvoril účet. Domáci mohli vyrovnať, pri strelách Molnára a Tvrdoňa gólman Varga bravúrne zachránil. Po obrátke sa snažil Neded dostať súpera pod tlak, Filip mohol vyrovnať, no pálil nad, do čierneho netrafil ani Tvrdoň. Skúsený Šátek využil v 61. min. hrúbku domácej obrany a strelou z 10 m od žrde pridal druhý gól. Domáci sa snažili o kontaktný gól, mali šance, ale gólman Varga so stopérom Kasanom boli proti. Prekvapujúce, ale zaslúžené víťazstvo hostia podčiarkli výborným výkonom.
l Gól: 25. Konc, 61. Šátek. R Santa, ŽK: Tvrdoň, 300 divákov. FC: Košovan - T. Varga, Vlčan, Sloboda, Ambruš - Jedinák (46. Kovács), Tvrdoň (60. Kalmár), Filip, Čenteš - Rožnik, M. Molnár. Tréner A. Filip. DRUŽSTEVNÍK: P. Varga - Balog, Bednár, Gonda, Kasana - Hlaváčik, Felis, A. Kosák, Soboňa (54. Polák) - Konc, Šátek (69. Dulai). Tréner F. Urban.

Topoľníky - Šamorín
3:1 (1:0)
Už v 4. min. Mandák po rohu Žigu hlavičkoval do spojnice. V 20. min. Kissovu strelu vyrazil Várady, o chvíľu šla Rábekova hlavička len do bočnej siete. V 36. min. letel Murárov volej nad domácu svätyňu. Strely Mandáka, Žigu, Rábeka v krátkom čase vyrazil Pörsök. V 42. min. po Farkašovom rohu Žiga z päťky dotlačil loptu do brány. V úvode 2. dejstva Méhesov priamy kop z 35 m do vinkla chytil Pörsök. Po hodine hry Benešovo sólo vyrazil Pörsök, Peciar odrazenú loptu netrafil. Hostia z protiútoku odpovedali, pas Polgára z polky ihriska našiel Murára, ktorý chladnokrvne umiestnil loptu do opačného kúta Váradyho brány. Hostia sa pustili do bránenia, čo sa im vypomstilo. Po Žigovom rohu najnižší muž na ihrisku Mandák z päťky hlavičkou zvýšil, o tri minúty posla Žiga koženú do uličky Benešovi a ten povedľa brankára stanovil skóre.
l Góly: 42. Žiga, 80. Mandák, 83. Beneš - 62. Murár. R Fehér, ŽK: Méhes, Peciar, Nagy - Szöcs. ČK: 88. Szöcs, 250 divákov. DRUŽSTEVNÍK: Várady - Žiga (85. Egri), Gútai, Méhes, Farkaš, Beneš, Nagy, Mandák (89. Kovács), Dohorák, Peciar (76. Fruhwald), Rábek. Tréner A. Czúczor. FC: Pörsök - Murár, To. Soós, Szöcs, Polgár (88. Jáger), Ovares, Ambrus, Almási (80. Andrássy), Boškovič, Kiss, Buchel (68. Végh). Tréner J. Hodúr.

P. Bystrica - Dubnica B 2:1 (0:0), 84. Pauer, 89. F. Hedera - 66. Ľupták.