Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky
HOKEJ SLOVNAFT EXTRALIGA

Vynikajúca nedeľa, parádny obrat Nitry

Hoci Nitrania súpera jasne prestrieľali, na Liptove vyšli bodovo naprázdno.

V predohrávke 27. kola patrila prvá tretina jednoznačne hosťom, ale brankár L. Mikuláša Falter zneškodnil všetky strelecké pokusy súpera. Na góly sa teda čakalo až do druhej polovice stretnutia, vedenia sa ujalo Ardo v presilovke zásluhou aktívneho T. Chrenka. Domáci rýchlo vyrovnali rovnako pri početnej výhode hráčov na ľade. Zlomová pasáž prišla v úvode tretej tretiny, keď MHK 32 dvoma gólmi získal vedenie. V závere už stihol Gálik iba znížiť. Celkový pomer striel bol 21:43...
l Góly: 34. Kovář, 44. Cibuľa, 51. Ro. Huna – 32. T. Chrenko (Podstavek, Hranáč), 59. Gálik (Sedlák).
l Rozhodoval Krpelec, vylúčenia 4:4, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, 1580 divákov.
l HK Ardo: Falta – Sedlák, Hranáč, Kudrna, Školiak, Výborný, Halász - Podstavek, T. Chrenko, Mach – Kolník, Bednařík, Gálik – Ručkay, Poljaček, Čaládi – M. Chrenko, Čunderlík, Marek Slovák.
Ivan Hrtús, asistent trénera: „V prvej tretine sme boli herne lepší, ale keď z 15 striel nedáme gól, nemôžeme vyhrať. Liptáci nám dali lekciu z efektivity, čo prakticky rozhodlo celý zápas. V posledných minútach sme mohli ešte vyrovnať, ale domáci brankár bol proti.“
Slovan - Nitra 2:1 sn (0:0, 0:0, 1:1 - 0:0)
Aj proti úradujúcemu majstrovi bola Nitrička strelecky aktívnejšia, napokon získala v Bratislave cenný bod.
Od úvodu sa hral otvorený hokej so šancami na oboch stranách, excelentní brankári Hovi a Falta ale veľmi dlho na ľade dominovali. Hostia nevyužili v druhej tretine ani 63-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Skóre otvoril v 53. min. domáci Vaic pri hre 4 na 4. Nitrania nezložili zbrane a v závere sa im pri totálnej hre vabank podaril husársky kúsok. Počas oslabenia unikol Čaládi a v čase 59:12 prestrelil Hoviho – 1:1. O víťazovi museli teda nakoniec rozhodnúť až samostatné nájazdy, zo šiestich exekútorov bol úspešný iba Vaic. Za sympatický výkon si hostia určite zaslúžili bodovať.
l Góly: 53. Vaic – 60. Čaládi (Ručkay).
l Rozhodoval Valachovič, vylúčenia 11:11, presilovky 0:0, oslabenia 0:1, 4827 divákov.
l HK Ardo: Falta – Hranáč, Kudrna, Výborný, Halász, Sedlák, Školiak - Podstavek, T. Chrenko, Čaládi – Ručkay, Čunderlík, Gálik – Kolník, Poljaček, Mach – M. Chrenko, Dobrý, Marek Slovák.
Jiří Kučera, tréner: „Pred zápasom by sme bod určite brali, ale z priebehu stretnutia vyplýva, že sme mali aj na viac. Mali sme dostatok šancí, mohli sme aj vyhrať, preto sme z prehry sklamaní.“
Nitra - Trenčín 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)
V gólovej naháňačke ťahala Nitra dlho za kratší koniec,záver ale patril domácim.
Tridsať sekúnd stačilo Nitre, aby premenila prvú presilovku na vedúci gól. Rýchle vedenie ale domácich akoby ukolísalo, Trenčínu sa totiž podarila rovnako rýchla odpoveď. A nebyť skvelého Faltu v bráne Nitry, mohlo byť vedenie hostí aj výraznejšie. Do druhej tretiny už vykorčuľovala iná Nitra, gól T. Chrenka po akcii Podstavka znamenal vyrovnanie. Hoci Dukla na začiatku poslednej časti získala opäť vedenie, nitriansky tlak priniesol dokonalý obrat vďaka dvom gólom Ručkaya.
l Góly: 2. Výborný (T. Chrenko, Čaládi), 26. T. Chrenko (Podstavek), 52. H. Ručkay (Gálik, Sedlák), 56. H. Ručkay (Gálik) - 7. Ďuriš, 14. Haščák, 45. Kútny.
l Pred 3003 divákmi rozhodoval Baluška, vylúčenia 7:6, Poljaček (Nitra) na 5+DKZ, presilovky 1:1, oslabenia: 0:0.
l HK Ardo: Falta - Kudrna, Hranáč, Výborný, Halász, Sedlák, M. Školiak, Poláček, Zajac - Podstavek, T. Chrenko, Čaládi - H. Ručkay, Čunderlík, Gálik - Kolník, Poljaček, Mach - Marek Slovák, M. Chrenko, Ecker.
Jiří Kučera, tréner: „Mali sme dobrý začiatok, no potom sme už nehrali to, čo sme mali. Zlomový moment nastal, keď sme ubránili päťminútové oslabenie pri vylúčení Poliačka.“
SERVIS
l 27. kolo: Poprad - Kežmarok 1:4, B. Bystrica - Slovan 5:1, Žilina - Trenčín 1:2, Skalica - Zvolen 4:3 sn, L. Mikuláš - Nitra 3:2.
l 5. kolo: Žilina - L. Mikuláš 4:3 sn, B. Bystrica - Skalica 1:6, Martin - SR 20 8:2, Košice - Zvolen 4:2, Trenčín - Kežmarok 4:3 pp, Poprad mal voľno.
l 6. kolo: Zvolen - Slovan 4:2, Poprad - Žilina 3:2, SR 20 - Košice 2:5, L. Mikuláš - B. Bystrica 7:6 sn, Skalica - Martin 6:2, Kežmarok mal voľno.
Najbližší program
26. 9. o 17.00 h Kežmarok - Nitra, 28. 9. Nitra má voľno.

Štatistiky HK Ardo Nitra
l 6 - T. Chrenko 4+2, Gálik 2+4, 4 - Ručkay 3+1, 3 – Hranáč, Sedlák 1+2, 2 – Kolník, Čaládi, Podstavek 1+1, 1 – M. Slovák, König, Výborný 1+0, Bednařík, Poljaček, Kmeč, M. Chrenko 0+1.
l  Brankári: Falta 2,11 (199, 7), Račko 2,89 (166, 8)
Aj Pukalovič sa čudoval
Nitrania na Slovane vydreli bod v poslednej minúte dosť kurióznym spôsobom. Domáci obrancovia v presilovke celkom zabudli na Čaládiho a jeho pokus skončil za Hoviho chrbátom. „Je pre mňa nepochopiteľné, ako sa dvom extraligovým obrancom už s dostatkom skúseností môže stať taká nepochopiteľná hrúbka, po ktorej sme inkasovali,“ krútil hlavou domáci asistent trénera Róbert Pukalovič.