Rodák z Oravy sa prednedávnom rozhodol na chvíľu vymeniť divadelné dosky za televízne kamery. Prijal úlohu Ananása v sitkome Kutyil s. r. o.
Stvárnil v ňom rolu frajera Lajosovej dospievajúcej dcéry Emese, ktorú mal priviesť do požehnaného stavu. Herec vraví, že do postavy vložil všetko a zahral ju najlepšie, ako vedel. „Nič by som nechcel zmeniť na tejto postave. Ako som to cítil, tak som to na pľaci dal.“
Spolupráca s tvorcami ús-mevného seriálu, z ktorého sa ozýva pomaďarčená slovenčina, vznikla podľa neho spontánne. „Robil som v Paneláku Obšitníka alias Čapatého. Tá postava potom zomrela a scenáristovi Andymu Krausovi bolo ľúto, že som skončil. Tak potom vymýšľal, kde by ma mohol dať. A napísal ma na dva diely Ananása.“
Ondrík sa zdôveril, že jeho zámerom nikdy nebolo účinkovanie v sitkome, ale skúsenosť si pochvaľuje. „Zo začiatku som nevedel, čo mám od toho očakávať, ale v pohodovej atmosfére, ktorú tam vytvára najmä Andy, som sa cítil ako člen rodiny.“
Milan Ondrík, pre ktorého je stále prioritné divadlo, sa priznal, že podobnú ponuku by prijal znova, ale musel by vopred poznať postavu. „Myslím si, že nie je ľahké ísť do takéhoto seriálu dlhodobejšie, lebo ja by som mal trošku strach z toho, že by si ma ľudia zapamätali v súvislosti s tým, čo hrám. Nebol by som rád, ak by na mňa niekto vykrikoval ananás alebo debil.“
Ondrík je rád, že sa u nás točí a že generácia mladých hercov má príležitosť zahrať si aj na televíznej obrazovke. Svetlá reflektorov mu nie sú vôbec cudzie. Nedávno si zahral aj vo filme Juraja Nvotu Kruté radosti. „S kamerou to nebola moja prvá skúsenosť, ale seriál je niečo iné, nie je v ňom čas na riešenie. V seriáli sa točí na viac kamier z viacerých pohľadov a film iba na jednu,“ dodáva.
A ako dovolenkoval najúspešnejší herec minulej sezóny? „Polovicu prázdnin som bol v Prahe, kde sme hrali Shakespearovské slávnosti, potom som bol s frajerkou na dovolenke v Tunise, doma na Orave, v Roháčove a s Teatrom - Tatrom na festivale v Bielorusku, kde som načerpal nové sily a môžem sa pustiť do nových vecí.“