Hostia si odniesli 13 bodov!

Ludanice - P. Bystrica 3:0 (0:0) V prvom polčase sa hral nemastný-neslaný futbal prevažne v strede ihriska, gólové šance sa rodili iba sporadicky.

Ludanice - P. Bystrica 3:0 (0:0)
V prvom polčase sa hral nemastný-neslaný futbal prevažne v strede ihriska, gólové šance sa rodili iba sporadicky. Po zmene strán sa hra domácich zmenila, miesto nakopávaných lôpt začali viac kombinovať a už v 55. min. poslal Rimanovský gólový pozdrav na hlavu Hnilicu - 1:0. Hostia po inkasovanom góle otvorili hru, čo vyhovovalo Ludaniciam, ktoré hrali prevažne na brejky. V 67. min. zvyšoval Špánik na 2:0. V 86. min. hosťujúci brankár nesprávne vybehol, navyše loptu netrafil a pre Frťalu nebol problém poslať loptu do prázdnej bránky - 3:0.
l Góly: 55. Hnilica, 67. Špánik, 86. Frťala. R Frič, 410 divákov. METACOLOR: Miščík - Jakubička, Hnilica, Ševčík, Ondruš, Goga (83. Dobiáš), Rybnikár (78. Norocký), Ölvecký, Špánik, Rusňák (74. Frťala), Kováč. Tréner J. Mikloška.
JAROSLAV ŠUPA

Štúrovo - N. Zámky 0:4 (0:1)
Favorizovaní Novozámčania podali veľmi disciplinovaný výkon, sústredili sa iba na hru a aj keď domáci prvých dvadsať minút druhého polčasu prebrali iniciatívu, ich nesmierna bojovnosť tentokrát nestačila. Celý prvý polčas mali hru pod kontrolou hostia a ich úsilie korunoval v 19. min svojím premiérovým gólom Švajda. Štúrovčania signalizujúci ofsajd sa navyše na dlhé minúty nechali rozladiť, do hry sa vrátili až v spomínanom úvode druhého dejstva, no vyrovnať sa im nepodarilo. Na 2:0 potom zvýšil Švajda, zapísal sa aj Mlynár a svoj výborný výkon okorenil gólom na 4:0 Gašparík.
l Góly: 19. a 69. Švajda, 73. Mlynár, 85. Gašparík. R Fehér, ŽK: Saláta, Heveši - Dang Van, 800 divákov. MŠO: Németh - Vavrík, Urbán, Saláta, Gavroň, Baka, Góra (71. Oravec), Heveši, Tácsik, Varga, Molnár. Tréner B. Toběrný. FKM: Szapu - Hlavačka, Gašparík, Sepeši, Zsák - Kubištel (85. Molnár), Bukovič, Horňáček (8. Dang Van), Andrášik - Švajda (85. Ešek), Mlynár. Tréner J. Chovanec.
MARIÁN DRAGÚŇ

D. Vestenice - Neded 1:3 (1:0)
Domáci sa chceli po dvoch prehrách rehabilitovať. V 13. min sa ujali vedenia gólom Papranca z priameho kopu z 20 m. Na druhej strane Rožník mieril do bočnej siete. V 31. min prenikol po pravej strane rýchly Molnár, no jeho prudký center Rožník poslal tesne vedľa. V 37. min sa nešťastne zranil Laurinec, ktorý potom domácim citeľne chýbal. Začiatok druhého polčasu patril Nededčanom, ktorí otočili v priebehu jednej minúty skóre. Po obrovských chybách obrany sa dvakrát presadil najlepší hráč Rožník. Domáci sa snažili aspoň o vyrovnanie, no nedokázali sa presadiť. Neded si už víťazstvo nenechal vziať, v 85. min ho ešte poistil gólom Tvrdoňa po ďalšom „okne“ v obrane domácich.
l Góly: 13. Papranec - 49. a 50. Rožník, 85. Tvrdoň. R Peťovský, ŽK: Gajdoš, Papranec - Čenteš, Molnár, 250 divákov. FC: Košovan - Beták, Ambruš, Heriban, Molnár, Čenteš (66. Kalmár), Rožník (82. Ballabáš), Tvrdoň, Kovács, Jedinák, Vlčan. Tréner M. Kobora.
MILAN VÁŽAN

Led. Rovne - Galanta 0:1 (0:1)
V 2. min vyrazil Kováč strelu Gerčáka na roh a v 10. min Jančovič mieril nad. O desať minút hosťujúci Špánik prestrelil bránu. Galanta sa ujala vedenia v 38. min, keď Méry hlavou po rohu poslal loptu do siete. Sklári mali šancu v 45. min, ale Václavík mieril vedľa. Druhý polčas začali lepšie hostia a v 46. min Kováč chytil šancu Špánika. Kristín namiesto strely po úniku zle prihral a v 59. min Mišún hlavou poslal loptu ponad brvno. Dvakrát nemal šťastie Jančovič a na druhej strane ho napodobnil Gögh. V 79. min Kováč zazračne vyrazil strelu Špánika aj bombu Gögha. Pokusy domácich ku gólu neviedli a hostia si odviezli nečakane tri body.
l Gól: 38. Méry. R Otiepka, ŽK: Martinka, Ptáček, Kecík, Jančovič, Šálka, Špánik, 200 divákov. SLOVAN: Šálka - Vaňo, Eliáš, Lošonský, Obložinský, Méry, Halák (68. Harsányi), Gögh, Varga, Špánik, Gerčák (85. Slíž).
STANISLAV DETKO

Domaniža - ČFK Nitra 1:0 (1:0)
Domáci potrebovali prelomiť nepriaznivé výsledky z posledných dvoch zápasov. Hostia boli vyrovnaným súperom počas celého duelu. O výsledku rozhodol v 17. min nechytateľnou strelou spoza šestnástky Vaštík. V 40. min Svoboda trafil brvno a o tri minúty jeho strelu vyrazil N. Borčin. Po zmene strán pokračoval vyrovnaný zápas. V 62. min brankár Nitry vychytal Lagína a o minútu dobrú strelu Miroslava Kvaššaya zblokovala obrana. V 79. min hosťujúci Bližnák trafil iba žrď. V závere sa Nitra snažila o vyrovnanie, ale domáci veľkou bojovnosťou udržali dôležitú výhru.
l Gól: 17. Vaštík. R Gašparovič, ŽK: Mi. Kvaššay - Ferenczy, 200 divákov. ČFK: N. Borčin - Ferenczy, M. Dedič, Škreňo, F. Dedič (60. Novakovič), Šelméci (64. Dermek), Bližnák, Búš, Serenčeš, R. Borčin, Charizopulos. Tréner J. Kostoláni. ⋌JÁN MOŽUCHA

V. Ludince - Myjava 2:0 (1:0)
Hostia sa predstavili ako sebavedomé mužstvo. Zo začiatku sa hral opatrný futbal, nikto nechcel urobiť chybu. V 17. min. odvrátil Kosákov center obranca, no zakrátko si diváci zatlieskali. To Konc vysunul Šáteka, ten mu loptu vrátil a prvý menovaný bez problémov rozvlnil sieť - 1:0. O päť minút sa rútil sám na Solničku Hlaváčik, ale trafil len do nôh. Hostia mali v ďalších fázach viac loptu, no vyťažili z toho len priamy kop, ktorý letel nad. Hneď po obrátke predĺžil Šátek Kosákov center na Maďara, ktorý z 11 metrov bombou pod brvno zvýšil. Hráči Myjavy sa síce snažili znížiť, ale centrované lopty domáca obrana odvracala.
l Góly: 21. Konc, 49. Maďar. R Santa, ŽK: Šátek - Kvasnica, Černáček, ČK: Černáček. 200 divákov. DRUŽSTEVNÍK: Varga - Balog, Kasana, Bednár, Gonda (81. Füle), Maďar, Soboňa (70. Felis), Hlaváčik, A. Kosák, Šátek (88. R. Ambrus), Konc. Tréner F. Urban.
IGOR ZELNÍK

Šamorín - Dubnica B 0:0
Už v 10. min. pálil Ambrus vysoko nad. Potom si nebezpečný center Ľuptáka spracoval Duga, no strieľal vedľa Pörsökovej brány. Prvá čistá gólová šanca Šamorína sa zrodila v 28. min., po peknej kombinácii sa zmocnil lopty Kiss, no z 8 m trestuhodne prestrelil svätyňu. Pred prestávkou obrana hostí stratila na 16-tke loptu, presná Molnárova prihrávka našla Buchela, ten však napodobnil Kissa. Po hodine hry našiel rýchlik Kiss Fehéra, jeho strelu z ostrého uhla zastavila žrď. V 76. min. hrubú chybu stopérov hostí nepotrestal Buchel, z uhla minul odkrytú bránu. Jediný nebezpečný protiútok hostí na bránkovej čiare hasil Jáger. V závere Kiss z voľného kopu z 20 m opečiatkoval žrď.
l R Mizerák, ŽK: Stratený, 200 divákov. ŠTK: Pörsök - Polgár (62. Végh), Ambrus (79. Jáger), T. Soós, Varga, Boškovič (78. Nagy), Molnár, Andrássy, Fehér, Kiss, Buchel. Tréner J. Hodúr.
ERVÍN SARMANY

Gabčíkovo - Topoľníky
0:4 (0:1)
Opatrný derby zápas sa odohrával zväčša v strede ihriska, loptu mali viac na kopačkách domáci. V 13. min. v najväčšej šanci Kováč po centri Illéša z 2 m trafil nad Váradyho bránu. Dobrá hra hostí v strede ihriska vyústila do vedúceho zásahu, po centri z pravej strany sa kožená odrazila k Benešovi a ten z 11 m krížnou strelou po zemi otvoril skóre. V 40. min. Illéš vysunul Hamara, ktorý zo 16-tky nedokázal odpovedať. Druhý polčas začali domáci náporom, ale hostia z brejkov trestali. Peciar po centri Žigu z pravej strany hlavou trafil voľný roh Izsmánovej svätyne, vzápätí Beneš dovŕšil svoj hetrik a poslal domácich do kolien. Domáci mali v závere ešte šance, ale gól im asi nebolo súdené dať.
l Góly: 32., 64. a 67. Beneš, 60. Peciar. R Krivošík, ŽK: Žiga, Beneš, 1200 divákov. TJ: Izsmán - Illés, Soós, Liszkay, Baják (63. Bartalos), Végh, Bolega, Hamar (46. Kozmer) , Kováč, K. Csicsay (60. Hegedüs), Szerda. Tréner A. Bíró. DRUŽSTEVNÍK: Várady - Žiga (72. Egri), Farkaš, Gútai, Tóth, Beneš (85. Kovács), Nagy, Mandák, Dohorák, Peciar (60. Frühwald), Rábek. Tréner A. Czuczor.

Autor: Tibor Liszkay