Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Odmenili sme najlepších tipérov

Štúrovský Vadaš je pravidelne lákadlom (nielen) pre účastníkov tipovacej súťaže MY Nitrianske noviny.

Vadaš opäť privíta Mariána Mateičku

Zálusk na týždeň pri slovenskom mori si určite robili mnohí, ale po druhý raz za sebou sa však do Štúrova vyberie Marián Mateička z Behyniec. Po roku si totiž zopakoval druhé miesto!
„Aj ma trochu mrzí, že som nevyhral, pretože by to bol dobrý pocit, ale s druhou cenou som veľmi spokojný. V Štúrove sa nám totiž veľmi páči, vždy si tam výborne oddýchneme. Na rok už do tretice Vadaš nevyhrám, tak si ho rovno dopredu objednám,“ prezradil tipér z dedinky v okrese Topoľčany, ktorého za presné tipy pochválila aj manželka Gabriela. Vo futbale sa pohybuje dlhé roky, ako bývalý hráč či funkcionár. Pozoruhodné je, že sa mu darí triafať aj zápasy z nitrianskej oblasti, hoci nemá detailnejšie informácie o mužstvách. „Všetko poctivo sledujem v novinách. Mám pocit, že v nitrianskych súťažiach sa teraz už vyznám viac ako v topoľčianskych. Ale k Nitre mám vzťah, kedysi som tam chodil do školy. Mohol som aj vyhrať, ale v poslednom kole som pri zápase dorastu Inter - Nitra použil hod kockou, čo inak nezvyknem. A kolo predtým som si zasa nechal dva tipy na ráno, lenže nakoniec neplatilo ‘ráno múdrejšie večera’,“ vraví. Mateička hovorí, že on ťažko niekedy vyhrá priebežnú cenu - pivo. „Potešilo by aj to, lenže pivo vyhrávajú tí, ktorí tipujú hala-bala, na pivo musíte mať „strelené“ tipy. Kto tipuje tak „štandardne“ ako ja, skôr sa dočká ceny na konci, ako priebežne,“ podáva zaujímavé vysvetlenie, s ktorým možno zrejme súhlasiť.
Termálne kúpalisko Vadaš je osvedčenou voľbou pre letnú dovolenku. Moderný komplex ponúka širokú škálu možností letného relaxu. Denná kapacita desaťtisíc návštevníkov sa každé leto otriasa v základoch, čo len potvrdzuje obľúbenosť tejto destinácie s celoročnou prevádzkou.
V posledných rokoch prešiel komplex výraznou modernizáciou, rozširovaním a skvalitňovaním služieb. Milovníci vody a slnka majú k dispozícii sedem vonkajších a dva kryté bazény, medzi nimi jedinečnú Lagúnu s umelým vlnobitím. Zásobované sú termálnou vodou s teplotou 39 °C.
Kto si chce pobyt na kúpalisku spríjemniť aktívnym relaxom, má na Vadaši celú paletu možností. Dvojitá šmýkačka zadarmo, lákadlá pre deti, motokárová dráha, plážový volejbal, minigolf, tenis, vodné bicyklovanie na jazere, bowling, sauna, umelá stena i trampolína patria do atraktívnej štúrovskej ponuky. Samozrejmosťou sú stravovacie zariadenia a bufety so širokým jedálnym lístkom.
Komplex termálneho kúpaliska ponúka viac typov ubytovania. Od trojhviezdičkového Hotelu Thermal (s vlastnou reštauráciou), cez apartmány Lux, bungalovy, ubytovňu Gold až po autokemping.
Tohtoročnú sezónu navyše spestrí narodeninová party. V dňoch 11.-13. júla bude Vadaš oslavovať tridsať rokov. Víkend spestria koncerty Petra Cmorika a skupiny Ska2Tonics, deti sa môžu tešiť na špeciálne atrakcie, súťažiť sa bude aj v turnaji vo vodnom futbale.
Niet pochýb o tom, že štúrovský Vadaš je ideálnym miestom pre letný oddych, kde si prídu na svoje malí aj veľkí. Strieborný tipér získal týždňový pobyt pre štyri osoby v hodnote 14 560 Sk. „Výhercovi s rodinou blahoželám a prajem mu príjemný pobyt v našom komplexe. Určite si nájde spôsob relaxu, ktorý mu bude vyhovovať, u nás je z čoho vyberať,“ uviedla vedúca oddelenia marketingu a PR Vadaš s.r.o., Lívia Németh.

Dali Galanta poteší Šaľana Csirika
Juraj Csirik zo Šale svoje presné tipy vymení za športové oblečenie značky Umbro z predajne Dali Galanta.
V našej súťaži tipuje už viac sezón, vedno s partiou kamarátov zo Šale a Trnovca. „Stretávame sa pravidelne každú nedeľu po zápasoch, každý z nás má hneď k dispozícii niekoľko výsledkov, a vedieme futbalové dišputy,“ prezradil Juraj. Kamoši ho museli vo finiši potľapkať po pleci, úspešná vlna ho vyniesla až k bronzovej priečke, z ktorej sa úprimne tešili všetci spolu.
Pri tipovaní sa nespoliehal len na seba. „Pri viacerých zápasoch som sa pýtal práve kamarátov a známych, ktorí mohli mať lepšie informácie ako ja. Niekedy bola ich rada platná, inokedy nie,“ hovorí bývalý futbalista Trnovca nad Váhom. V strede súťaže mal dobré tri kolá, kedy stiahol odstup od lídra z ôsmich bodov na jediný. Odvtedy sa medzi špičkou už udržal. V sumáre mu asi lepšie vychádzali tie vyššie ligy - od prvej po štvrtú, párkrát trafil aj Šaľu, ani remízy neboli preňho tabu. S cenou je veľmi spokojný, výber oblečenia nechá na dcéry Moniku (14) a Vivien (8).
Špičková futbalová značka z Anglicka s výborným pomerom kvality a ceny. Aj tak by sa dal stručne charakterizovať sortiment s logom Umbro, ktorý prináša na Slovensko exkluzívne spoločnosť Dali s.r.o., sídliaca v Gáni pri Galante.
Značka Umbro je úzko spojená s veľkými udalosťami z histórie futbalu. Veď futbalisti Brazílie získali štyrikrát titul majstra sveta v dresoch Umbro. Aj na ostatnom európskom šampionáte Umbro nechýbalo - oblieklo reprezentáciu Švédska. Z popredných klubových tímov spomenieme partnerstvo s dvoma majstrami krajín - francúzskym Lyonom a pražskou Slaviou, objavuje sa aj v Premier League.
Značka Umbro ponúka futbalovej klientele kompletnú škálu - kopačky, lopty, dresy, trenírky, štulpne, tréningové aj vychádzkové oblečenie, chrániče, rukavice a ďalší doplnkový tovar. Ponuku Umbro možno nájsť v predajniach v bratislavskom Poluse a obchodných domoch Max. V predaji sú už nové kolekcie SX a Ultra SX, vrátane kopačiek.
„Naším cieľom je poskytovať klubom kompletný servis s individuálnym prístupom na základe konkrétnych požiadaviek. Predávame sady dresov za výborné ceny a okrem toho ponúkame klubom vždy zaujímavé bonusy,“ povedal šéf firmy Dali Ivan Karkuš.

G&G Penzión odmenil verného fanúšika športu
Po trojročnom účinkovaní v tipovačke sa na Nitrana Pavla Krajča, inak veľkého fanúšika nitrianskeho športu, po prvýkrát usmiala pani šťastena.
„Brúsil som si síce zuby na športové oblečenie, som totiž športovo založený, ale aj elektronika poteší. Ďakujem pani Gasparovicsovej, že mi vyšla v ústrety a mohol som si vybrať nový digitálny fotoaparát,“ vyznal sa zo svojich prvých dojmov šťastný výherca.
Poctivé sledovanie viacerých líg i časté osobné návštevy na mnohých zápasoch z nášho regiónu priniesli Pavlovi Krajčovi cenný úspech. „Tipujem podľa tabuľky, vždy si vypíšem, ako hrali jednotlivé tímy v súbojoch predtým. Niekedy dávam aj na prekvapenia, no najťažším orieškom boli pre mňa zápasy z druhých tried, špeciálne stretnutia Skýcova v II. C triede. Keď som na neho dal, nikdy nevyhral.“ A aké duely boli pre neho malinami? „Najlepšie mi išlo tipovanie vyšších súťaží a Eura. Čo sa ostatných zápasov týka, pýtal som sa chalanov, ktorých poznám. Peciarovi som hovoril, že nech Topoľníky vyhrajú v Hornej Kráľovej, lebo hrám o body. On mi vravel, že chce byť kráľom strelcov, tak sa budú snažiť. Gól dal, ale mne tip na ich výhru nevyšiel.“ Občas ho postretla aj smola. „V poslednej chvíli som dva tipy zmenil, a z deviatich bodov v jednom kole bolo razom sedem.“ Napriek tomu je so štvrtým miestom spokojný.
Garantom odmeny pre Pavla Krajča je trojhviezdičkový G&G Penzión a Restaurant v Šali. Moderný penzión, ktorý vyrástol v roku 2004, je situovaný v centre Šale na Hlavnej ulici. Za štyri roky existencie si už urobil výborné meno. Spĺňa európske štandardy a vyhovuje aj náročnejším požiadavkám. Pre návštevníkov je k dispozícii 12 dvojposteľových izieb, tri apartmány a sauna. Budova je klimatizovaná, samozrejmosťou sú parkovisko, garáže a uľahčený prístup pre telesne postihnutých.
Reštaurácia s kapacitou 80 miest je vhodná na usporadúvanie konferencií, pracovných stretnutí, školení. V letných mesiacoch je sprístupnená aj terasa (40 miest) a detské ihrisko. V reštaurácii si prídu na svoje aj tí najnáročnejší gurmáni. Obsiahly jedálny a nápojový lístok je plný najrôznejších špecialít, ale pravidelných návštevníkov poteší aj výhodné denné obedové menu.
Majiteľka penziónu Agnesa Gasparovicsová pri každej príležitosti nezabudne vychváliť MY Nitrianske noviny. Naša športová príloha je každý pondelok jej pravidelným spoločníkom. Fandí totiž futbalistom Čierneho Brodu. „Som veľmi rada, že som vo výbornom kolektíve v Čiernom Brode mohla dosiahnuť to, čo som v Čiernej Vode nemohla. Našla som tam ochotných a zanietených ľudí, ktorí odvádzajú dobrú prácu. Verím, že futbal mi prinesie ešte veľa ďalších pekných zážitkov,“ povedala športom zanietená podnikateľka Agnesa Gasparovicsová.

Umbro v Maxe má čo ponúknuť
Tipovaciu súťaž MY spestrila aj predajňa Umbro v zábavno-obchodnom centre Max v Nitre.
Michal Bene z Dolných Obdokoviec sa dočkal ceny po dlhých rokoch tipovania. MY Nitrianske noviny sú jeho pravidelným spoločníkom. „Prelúskam ich celé od A po Z. S futbalom som spätý, tak nemôžem vynechať ani tipovačku. Je to výborná zábava,“ vraví bývalý futbalista a neskôr funkcionár na „Bodoku“. Tentoraz sa rozhodol trochu si zašpásovať. Vypĺňal aj tiket na kolegu z partie, pikantné na tom je, že s úplne rovnakými tipmi. Prinieslo mu to šťastie. „Pri tipovaní som bral do úvahy tabuľku, ale nie vždy. Často som sa rozhodoval podľa vlastnej intuície. Tak som napríklad uhádol tri prehry Rumanovej na pôde papierovo slabších družstiev,“ prezradil. Dobre mu vychádzala prvá trieda i II. B, horšie to bolo so 4. a 5. ligou. K cene mu pomohlo výborné posledné kolo. Kolegovia i kamaráti fandili. Parťák Ľuboš Škorvánek je z Kysúc, do tunajších líg sa nerozumie, akurát pri ME trochu radil. Z dediny hrali viacerí, pán Michal sa s ostatnými mohol s úsmevom doberať. Peknej cene sa potešil, možnosť výberu prenechal dcére Jane s mužom Norbertom a vnukom Filipom.
Predajňa Umbro sídli v zábavno-obchodnom centre Max v Nitre na prízemí vľavo. Pre tých, čo hľadajú vyslovene športovú módu, je určený celý sortiment kvalitnej anglickej značky Umbro. Na svoje si prídu vrcholoví i rekreační športovci, hlavne futbalisti, ktorí v predajni nájdu kompletnú ponuku.
Vyznavačov boxu a kickboxu zaujmú značky Everlast a BenLee, ide o oblečenie, vrátane športových doplnkov, chráničov, rukavíc či bandáží.
Pre atlétov je určená špecializovaná obuv značky New Balance, vhodná na beh alebo aj ako vychádzková obuv. Na milovníkov pohybu v prírode čaká oblečenie outdoorovej značky Alpine Pro, dobre ju poznajú aj horolezci či skialpinisti. Ponuku dopĺňa Kangaroos, značka obuvi a voľnočasového oblečenia pre všetkých.
Predajňa Umbro je otvorená sedem dní v týždni, dvanásť hodín denne. „Výhercovi blahoželám. Som si istá, že s kvalitným tovarom z našej predajne bude nadmieru spokojný. U nás si vie vybrať každý,“ povedala Miroslava Blašková z predajne Umbro v Maxe.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Počúvaním hluku chránime váš sluch
 2. Ako vybrať AKU reťazovú pílu
 3. Rozbiehať biznis v čase korony? Ide to
 4. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 5. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 6. Bývanie v meste predlžuje život
 7. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 8. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 9. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 10. Koronakríza: Ako vyzerá jeden deň operátorky infolinky?
 1. Slnko a teplo aj cez sviatky: Do Egypta sa vracajú dovolenkári
 2. Počúvaním hluku chránime váš sluch
 3. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 4. Helske očarila nemeckých dôchodcov
 5. Tipy na cenovo výhodné vianočné darčeky, ktoré aj potešia
 6. Bývanie v meste predlžuje život
 7. Sledujte naživo pokusy so slovenskými výskumníkmi
 8. Slovensko spoznalo najlepšie farmy minulého roka
 9. Fakty o batériách, ktoré ste nevedeli
 10. Zodpovedné podnikanie je témou aj pre slovenské spoločnosti
 1. Slovenská firma reformuje tradičné multimiliardové odvetvie 28 123
 2. Budíte sa počas spánku? Toto sú hlavné príčiny 21 319
 3. Bezpečná dovolenka v exotike: Maldivy sú prešpikované zážitkami 13 713
 4. Kaufland na Slovensku testoval novinku, ktorú zavádza v Európe 12 682
 5. Novodobý slovenský Baťa. Zamestnancom stavia domy 8 357
 6. Mercedes-Benz opäť nadizajnoval budúcnosť 8 111
 7. Spájame Slovensko - 4 nové expresné autobusové linky 7 965
 8. Viete, aká je skutočná cena smartfónu? Číslo vás prekvapí 7 958
 9. Čo ovplyvňuje chuť kačacieho mäsa? Tieto dve veci 7 685
 10. Nástrahy online vyučovania, o ktorých sa nehovorí 7 457
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Staré divadlo je pripravené hrať okamžite, otázkou je pre koho

Divadlo hralo najmä organizované predstavenia pre školy a škôlky. Tým sa v súčasnosti hromadné podujatia neodporúčajú.

Martin Kusenda, riaditeľ Starého divadla Karola Spišáka v Nitre.
Ilustračné

Nitriansky primátor Hattas je pozitívny. Radnicu nezatvoria

Otestovať sa pôjdu aj Hattasovi najbližší spolupracovníci.

Primátor Marek Hattas.

Od Perkyho po Čáru. Spoznajte najlepších 40-tnikov v šiestej lige

Dvaja z nich nechýbali na ihrisku v desiatich kolách ani minútu!

Predstavujeme vám najlepších štyridsiatnikov v šiestej lige ObFZ Nitra. Na tejto snímke z duelu Mojmírovce - Chrenová sú dvaja z elitnej jedenástky.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Tragická nehoda si vyžiadala jeden život

Pri nehode v meste Šaštín-Stráže jeden človek zomrel a traja sa zranili

Po požiari: Vôbec neviem, ale čo už, stalo sa

Zadné stavy domu zhoreli. Požiar likvidovalo päť profesionálnych a 21 dobrovoľných hasičov. Na boj s plameňmi použili zhruba 63-tisíc litrov vody.

Už ste čítali?