21. jún 2008 o 0:00
V kostole odznie aj gotická hudba
Pred zaplneným kostolom sv. Ladislava sa v nedeľu 8. júna uskutočnil prvý koncert XVIII. ročníka Medzinárodného festivalu Musica sacra. Za 17 rokov svojej existencie festival ponúkol Nitranom 130 hodnotných koncertných podujatí.
V otváracom koncerte sa predstavil Slovenský komorný orchester Bohdana Warchala pod vedením Ewalda Danela a Komorný zbor konzervatória Bratislava pod taktovkou zbormajstra Dušana Billa. Výkon umelcov spolu s dvoma prídavkami (Händlovým Mesiášom a Suchoňovou Aká si mi krásna) publikum dvakrát ocenilo búrlivým standing ovation.
Festival v utorok pokračoval vernisážou výstavy zo života Eugena Suchoňa pri príležitosti 100. výročia jeho narodenia. Vo štvrtok sa v kostole predstavil huslista Peter Michalica, v nedeľu gitarista Libor Janeček so sopranistkou Beatou Blaškovou Zádrapovou a organistkou Kamilou Vítkovou.
Festival pokračuje vo štvrtok 19. júna, keď sa Nitranom predstaví maďarský komorný zbor Ad Libitum a v nedeľu 22. júna sa kostol rozozvučí tónmi gotickej, renesančnej a barokovej hudby v podaní vokálno-inštrumentálneho súboru Solideo z Čiech.Autor: ČE
Článok pokračuje pod video reklamou
Článok pokračuje pod video reklamou