Zostali už len dva otázniky, Zostali už len dva otázniky,

ČFK Nitra - Partizánske
3:1 (0:0)
V priamom súboji o ligovú existenciu sa bojovalo od úvodu za stáleho dažďa, čo na mokrom trávniku sťažovalo kombinácie. ČFK bol v prvej časti aktívnejší, ale útočná dvojica R. Borčin - Charizopulos sa z gólu ešte tešiť nemohla. Prišiel však druhý polčas a 60. min., kedy hostia vlastencom posadili domácich na koňa, čo strojárom psychicky veľmi pomohlo. V 71. min. najprv neuspel na dvakrát Ďuriš, no vzápätí sa lopta dostala na hlavu R. Borčina - 2:0. O tri minúty ten istý hráč druhou poistkou rozhodol o tretej lige pre Čermáň. Štvrťhodinu pred koncom, keď už ihrisko pripomínalo vodnopólový bazén, uzavrel skóre Lovička.
l Góly: 71. a 74. R. Borčin, 60. vlastný - 76. Lovička. R Santa, ŽK: R. Borčin, Serenčéš - Drábek, Macega, Dermek, Kundala, 100 divákov. ČFK: N. Borčin - Ferenczy, Horňák, Škreňo, Maga, Šelmeci, Ďuriš, Nagy, Novakovič (40. F. Dedič, 55. Serenčéš), Charizopulos, R. Borčin (89. Protuš). Tréner J. Kostoláni.
JAKUB TAKÁČ
Galanta - J. Bohunice 0:0
Od úvodu sa hral taktický súboj. Ani jeden zo súperov nechcel spraviť v defenzíve chybu, a tak diváci vlastne vyloženú gólovú príležitosť ani nevideli. Od 20. min. mala mierne navrch Galanta, avšak bez gólového efektu. Polčasová prestávka trvala kvôli silnému dažďu hodinu, no ale po nej sa obraz hry nezmenil. Na oboch stranách dominovali konsolidované obrany, brankári Šálka i Psota si bez väčších problémov udržali čisté konto. V slušnom stretnutí si teda súperi spravodlivo body podelili.
l R Otrubčák, bez kariet, 200 divákov. SLOVAN: Šálka - Vaňo, Gerčák, Lošonský (88. Szabo), Harsányi (80. Mezei), Obložinský, Halák, Gögh (83. Eliáš), Špánik, Krull, Rojka. Tréner V. Kinier. ⋌JÁN FRANCISCI
Nové Zámky - Led. Rovne 1:1 (0:1)
Hostia potrebovali body ako soľ a v prvom polčase mali nielenže viac streleckých pokusov, ale od 18. min aj viedli zásluhou Kecíka, ktorý trafil krížnou strelou vzdialenejší vinkel. V 35. min išiel po chybe domácich zadákov sám Kristiník, no Szapu zachránil. Novozámčania dali o sebe vedieť iba v prvej a poslednej minúte polčasu, po obrátke sa predsa len prebrali a v 55. min mohlo byť vyrovnané. Dang Vanova strela však tesne minula cieľ. Potom sa ešte po hlavičke Mišuna predviedol Szapu a keď sa zdalo, že zachraňujúci sa hostia si odvezú všetky body, po Mlynárovej strele dorazil do prázdnej brány Dang Van.
l Góly: 90. Dang Van - 18. Kecík. R Fabian, ŽK: Hlavačka - Martinka, 200 divákov. FKM: Szapu - Hlavačka, Zsák, Piskla (71. Molnár), Dékány, Kubištel, Horňáček, Andrášik, Dang Van, Mlynár, Ďurický. Tréner J. Chovanec.
MARIÁN DRAGÚŇ
Neded - Pov. Bystrica
5:1 (0:1)
Hráči Nededu sa v prvom polčase predbiehali v zahadzovaní šancí, hostí navyše viackrát zachránil ich najlepší hráč brankár Bartek. Na opačnej strane sa musel páčiť krásny volej Považana Sovíka - 0:1. Druhé dejstvo odštartovali dva zlepené góly domácich, ktorí diktovali tempo hry až do konca stretnutia. V 60. min. pohrozili hostia zásluhou Papajčíka, ale na brankárovej čiare situáciu ratoval strážca svätyne Černý. Výhru pečatil druhým gólom v slušnom zápase hrajúci tréner FC Andrej Filip. Konečný výsledok je ale pre P. Bystricu príliš krutý, Neded si upevnil štvrté miesto v tabuľke.
l Góly: 47. a 90. Filip, 54. Čentéš, 76. Ambrus, 82. Paštiak - 13. Sovík. R Krivošík, ŽK: Bednár, 400 divákov. FC: Černý - Beták, R. Ballabáš, Heriban, Čentéš (71. Kalmár) - Jedinák, Ambrus, Varga, Filip - Vlčan, Paštiak (82. Pál). Tréner A. Filip. ⋌JOZEF SKLENÁR
Domaniža - Šamorín
3:0 (1:0)
V zápase o záchranu sa hosťom darila defenzívna taktika takmer až do konca. Domáci boli v kŕči, v 24. min Svobodovu strelu odvrátili hostia z bránkovej čiary. O desať minút našiel Ušiak presnou prihrávkou Lagína - 1:0. Po prestávke sa obraz hry nezmenil a Domaniža neustále narážala na pevný obranný val súpera. Ušiak prehodil brankára aj bránu a Kardošov volej preletel tesne vedľa žrde. Pörsök v 82. min vyrazil Kardošovu delovku a Kvaššay hlavičkoval zblízka vedľa. Až v 87. min po biliardovej akcii dal dôležitý druhý gól Svoboda. V závere Zaťka vyrazil strelu Szollósa a Král potvrdil zaslúženú výhru domácich, ktorí sa udržali v súťaži.
l Góly: 34. Lagín, 87. Svoboda, 90. Král. R Gašparovič, bez ŽK, 200 divákov. ŠTK: Pörsök - Džupír, T. Soós, Szollós, Rigó, Fehér, Šiška (80. Urhoffer), Lacko, E. Soós, Szallay, Öszi. Tréner M. Novotný. ⋌JÁN MOŽUCHA
Dubnica B - Gabčíkovo
3:0 (2:0)
V dobrom zápase, ktorý sa páčil najmä po prestávke, zaslúžene vyhrali domáci. V 26. min po rohu Matejova Tubonemi vrátil do siete loptu po neúspešnej hlavičke. Bomba Matejova z priameho kopu tesne minula šibenicu. Tubonemi po úniku zvýšil na 2:0, keď si jeho strelu zrazil do siete Méhes. Po prestriedaní sa hostia zlepšili, ale v 48. min po Matejovovom lobe Gorelka trafil žrď prázdnej brány. V 65. min A. Csicsay bránu netrafil a o minútu po akcii Augustíniho a Beňa Straka zvýšil na 3:0. Gorelka z päťky hlavičkoval vedľa a K. Csicsay z rovnakého miesta prestrelil dubnickú bránu. Po centri Matejova hlavičke Vlada chýbala presnosť a v 83. min minul bránu Gabčíkova Ulrich.
l Góly: 26. a 40. Tubonemi, 66. Straka. R Fehér, ŽK: Tubonemi, 150 divákov. FK: Méhes (46. Izsmán) - Bartalos, Végh (46. Kozmér), Liskay, Soós, K. Csicsay, Illés, Baják, Habán (46. A. Csicsay), Kóňa, Hamár. Tréner A. Biró. ⋌(AB)
V. Ludince - Myjava
1:1 (0:0)
V zápase, v ktorom už Myjave prakticky o nič nešlo, začali lepšie hostia. Tí sa vo Veľkých Ludinciach predviedli v dobrom svetle a ukázali, že sú právom na treťom tretej priečke. Prvý polčas na ťažkom teréne veľa vzruchu nepriniesol, šancí bolo na oboch stranách ako šafranu a gólmani veľa práce nemali. Čo išlo na nich pochytali a aj preto sa prvé dejstvo skončilo bez korenia. Po obrátke sa opäť hrala vyrovnaná partia, nikto nechcel prvý inkasovať, no v 75. min. hostia udreli. Po centrovanej lopte sa ku koženému čudu dostal Černáček a rozvlnil sieť za Molnárom - 1:0. Domáci hráči potom vyvinuli enormné úsilie a tri minúty pred koncom sa dočkali. To si Dulai nabehol na center a chladnokrvne prekonal Solničku.
l Góly: 87. Dulai - 75. Černáček. R Cabaj, ŽK: Bednár, Hlaváčik - Kumančík, Kvasnica, Kosík, Žák, 150 divákov. DRUŽSTEVNÍK: Molnár - Balog, Bednár, Varga, Hlaváčik, Kasana, Maďar (68. Kosák), Dulai, Soboňa, Konc, Šátek. Tréner F. Urban. ⋌(MT)
D. Vestenice - Štúrovo
5:1 (2:1)
Domáci konečne pretrhli streleckú smolu a odnieslo si to družstvo Štúrova. Gumári mali prevahu, často sa pokúšali o streľbu, vytvorili si množstvo šancí, a mohli dať aj vyšší počet gólov. Prvých päť striel ešte neskončilo v sieti, ale v 35. min Laurinec otvoril skóre. Hostia z prvej šance vyrovnali po hlavičke Molnára. Domáci sa nenechali zaskočiť a rýchlo odpovedali. Prudkú Gajdošovu strelu brankár neudržal a Obert ju poslal do brány. Dolnovesteničania mali vynikajúci úvod druhého polčasu. Po zásahoch Kurbel a Cígera bolo rozhodnuté. Najkrajší gól vsietil Laurinec z voleja z 25 m bolo 5:1. Ďalšie veľké šance domácich, ako aj hosťujúceho Ládu, zostali nevyužité.
l Góly: 35. a 57. Laurinec, 40. Obert, 47. Kurbel, 52. Cíger - 39. Molnár. R Štrba, bez kariet, 200 divákov. MŠO: Gyuricsék - Vavrík, Urbán, Saláta, Baka (79. Gálik), Ármai, Hevéši, Láda, Czemok (54. Végh), Babindai (46. Tóth), Molnár. ⋌MILAN VÁŽAN

KOLO V KOCKE
l Pred 30. kolom je isté, že vypadne iba posledný tím.
l V hre o záchranu zostali iba posledné dve mužstvá.
l Šamorín potrebuje k istote bod, pretože má horšie vzájomné zápasy s Partizánskym.
l V boji o prvenstvo majú lepšie karty J. Bohunice, pretože vzájomná bilancia s D. Vestenicami hovorí v ich prospech.

1. D. Vestenice 29 16 7 6 49:23 55 (+10)
2. J. Bohunice 29 16 7 6 41:16 55 (+13)
3. Myjava 29 14 7 8 40:23 49 (+7)
4. Neded 29 14 6 9 45:27 48 (+3)
5. Nové Zámky 29 13 7 9 50:41 46 (+1)
6. P. Bystrica 29 12 7 10 46:39 43 (+1)
7. Dubnica B 29 11 9 9 40:30 42 (-3)
8. Galanta 29 11 7 11 30:27 40 (-5)