Pondelok, 1. marec, 2021 | Meniny má AlbínKrížovkyKrížovky

Nové Zámky sfúkli lídra

ČFK Nitra - L. Rovne 2:0 (0:0)
V súboji o záchranu spálili Považania v prvom dejstve dve šance. Keď vybehol domáci brankár, Mišúnovi sa do odkrytej brány v skrumáži nepodarilo skórovať. Zaujala ešte strela Jančoviča z rohu 16-tky. V druhom polčase sa iniciatíva v hre vymenila, na ihrisku bolo už len jedno mužstvo, mnohé šance domácich volali po góle. Upokojujúci zásah napokon priniesla 66. min., Charizopulos umne preloboval Kováča. Zvýšiť vedenie na 2:0 sa podarilo v 81. min., keď Horňák nabil Ďurišovi a ten zblízka rozhodol o nesmierne cenných troch bodoch v boji o záchranu.
l Gól: 66. Charizopulos, 81. Ďuriš. R Štrba, ŽK: Novakovič, Charizopulos - Mackovčin, Mišun. 150 divákov. ČFK: N. Borčin - Horňák, Šelmeci, Škreňo, Ferenczy - F. Dedič (61. Serenčéš), Ďuriš (90+. M. Dedič), Nagy, Novakovič - Protuš (80. R. Borčin), Charizopulos. Tréner J. Kostoláni. ⋌JAKUB TAKÁČ

Šamorín - Štúrovo 2:0 (1:0)
Od úvodu sa hralo jednoznačné stretnutie. Už v 20. min. zahodil nájazd na brankára Szerda. V 25. min nastrelil hlavičkou brvno Bagin. Do tretice vyšla akcia po mnohých dorážkach až v 35. min, keď Fehér nedal gólmanovi hostí ani najmenšiu šancu. Druhé dejstvo začalo tak, ako prvé skončilo, náporom Šamorína. Vyťažili z neho len gól v 65. min, to keď dorazil vynikajúcu strelu Öszi. Štúrovčania sa snažili zmeniť stav, no ich nevýrazná útočná sila končila na výbornom Pörsökovi. Domáci vyhrali zaslúžene.
l Góly: 35. Fehér, 65. Őszi. R Otrubčák, ŽK: Németh (Štúrovo), 250 divákov. ŠTK: Pörsök - Džupír, T. Soós, Szöllos, Šiška (70. Szallay, 80. Rigó), Fehér, Szerda, Lacko, E. Soós, Vodička (15. Bagin), Öszi. Tréner M. Novotný. MŠO: Németh - Vavrík (77. Végh), Hevešt, Saláta, Baka, Gavroň, Góra, Tóth (85. Láda), Armai (70. Holop), Babindai, Molnár (7. Szemai). Tréner B. Toběrný. ⋌(PP)

Neded - Myjava 0:1 (0:1)
Pred stretnutím si domáci uctili pamiatku dlhoročného funkcionára a hlásateľa Marka Habána, ktorý náhle opustil nededskú futbalovú rodinu. Aj bez zranených Rossiho a Vargu mali domáci hru plne v moci, ale dvakrát Kalmár, a v 25. min. Paštiak zoči-voči Solničkovi nedali. V 19. min. po rohu nastrelil Filip brvno. Hostia po polhodine ožili, najskôr Zverec pálil tvrdo vedľa, o chvíľu ich Košík anglickou hlavičkou poslal do vedenia. Myjavu držal nad vodou po delovkách Filipa a hlavičke Heribana gólman Solnička. V 72. min. stálo pri hosťoch šťastie, po jedinom zaváhaní Solničku vykopávali hosťujúci zadáci dve strely Heribana z bránkovej čiary. Hostia mohli pridať i druhý gól, po strele Zvereca ratoval na čiare Kovács.
l Gól: 35. Košík. R Lerint, ŽK: Košík, Černáček, 500 divákov. FC: Valo - Beták, R. Ballabás (68. Pál), Heriban, Kovács - Ambrus, Kalmár, Vlčan, Filip - Paštiak, Čentéš (56. Jedinák). Tréner A. Filip. ⋌JOZEF SKLENÁR

N. Zámky - J. Bohunice 4:0 (2:0)
Domáci sa od úvodných minút s lídrom nemaznali a už po štyroch minútach viedli gólom Mlynára, ktorého vynikajúco uvolnil Bukovič. Hosťujúca obrana nestála na pevných nohách a o necelú štvrťhodinku inkasovala znovu z kopačky Dang Vana. V pohode hrajúci Novozámčania hrali nápadito a až do konca polčasu svojho súpera k ničomu nepustili. Hostia po zmene strán zvýšili úsilie, ale definitívne ich zlomil tretí gól Andrášika z priameho kopu. Horúco bolo pred domácou bránou v 68. minúte, ale Miklášovu tutovku Szapu kryl. Konečnú podobu výsledku dal svojim druhým gólom Mlynár, ktorý hlavou zakončil perfektnú akciu.
l Góly: 4. a 83. Mlynár, 17. Dang Van, 59. Andrášik. R Poruban, 500 divákov. FKM: Szapu - Dékány, Domík, Andrášik, Kubištel, Zsák, Dang Van (73. Ďurický), Horňáček, Bukovič (75. Molnár), Mlynár (84. Boškovič), Hlavačka. Tréner J. Chovanec. ⋌ROMAN GULIŠ

V. Ludince - Galanta 2:1 (0:1)
Vo Veľkých Ludinciach sa stretli tabuľkoví susedia. Domáci začali dobre a už v 5. min. center sprava nenašiel adresáta. O desať minút zahrávali Ludinčania roh, hostia sa však dostali do brejku, ale nezúročili ho. V 20. min. sa blysol Molnár, keď zlikvidoval samostatný nájazd, ale o osem minút už kapituloval, keď Halák na dvakrát dopravil loptu do siete. Po obrátke začalo domáce mužstvo svižnejšie. V 55. min. neudržal Šálka Maďarovu bombu a Konc doklepol na 1:1. O desať minút mohli ísť hostia opäť do vedenia, ale zo šance nakoniec nič nebolo. V 83. min. Šálka bravúrne vyrazil Šátekov projektil na roh z ktorého však Polák rozhodol o tom, že tri body ostali doma.
l Góly: 55. Konc, 84. Polák - 28. Halák. R Vyskoč, ŽK: Balog, Soboňa - Vaňo, Špánik, Lošonský, 200 divákov. DRUŽSTEVNÍK: Molnár - Balog, Kasana, Balko (58. T. Varga), Bednár, Maďar, Soboňa, Polák, Hlaváčik, Konc (90. Snop), Šátek. Tréner F. Urban. SLOVAN: Šálka - Vaňo, Gerčák, Lošonský, Harsányi (70. Čerňanský), Obložinšký, Halák, Gögh, Špánik, Krull, Rojka. Tréner V. Kinier. ⋌IGOR ZELNÍK

Domaniža - Gabčíkovo 3:1 (1:0)
V zápase dvoch technických súperov sa hral dobrý futbal. Domáci Svoboda v 2. min trafil spojnicu a v 20. min Král prehlavičkoval v stopercentnej šancu bránu. V 22. min Svoboda preloboval bránu, ale v 42. min Lagín dorážkou otvoril skóre. Duhý polčas začal obrovskou šancou A. Csicsaya, ktorého vychytal Zaťko. V 56. min Hošták hlavičkoval do žrde a Svobodov lob v 63. min smeroval tesne vedľa. Po nepremenených šanciach v 68. min trestal Kováč hlavou - 1:1. Domácimi to neotriaslo, v 70. min Lagínovu hlavičku vyrazil obranca z čiary O päť minút po ruke z jedenástky zvýšil Hájek na 2:1 a v 77. min ten istý hráč krásnou strelou potvrdil cennú výhru. Domáci dali pekný darček novorodenému Lukášovi Možuchovi.
l Góly: 75. (11 m) a 77. Hájek, 42. Lagín - 68. Kováč. R Darnadi, ŽK: Hájek, Šuška - Liszkay, 200 divákov. FK: Izsmán - Kováč, Végh, Liszkay, Soós, K. Csicsay, Illés (46. Kóna), Baják, A. Csicsay, Kozmer (80. Szamaranszky), Nagy (56. Hamar). Tréner A. Bíró. ⋌J. MOŽUCHA

Dubnica B - Partizánske 6:2 (3:1), 23. Tubonemi, 26., 35. a 65. Sokol, 46. a 59. Gorelka - 9. a 73. Kaplan.

9. Dáma s pávím pierkom
  10. Slovensko zasiahla vlna nárastu dopytu po produktoch na kĺby!
  10. Spoznajte Olomouc – univerzitné mesto a svoju budúcnosť 5 081

Ponuku na výjazdové MOM obce z okresu Nitra odmietli. Museli by doplácať. Ministerstvo žiadajú, aby upravilo podmienky.

2 h
Antonín Stavjaňa.

Čo povedal tréner po prehre 1:3 na východe?

12 h
Po tomto páde ex-Nitrana Balaja (na zemi) pri Regäselovi (vo výskoku) zapískal rozhodca Očenáš penaltu pre FC ViOn, ktorá v kontexte s ďalšími udalosťami nesedela domácemu trénerovi Petrovi Lérantovi (v čiernom).

Tvrdé slová na tlačovke – trénerovi Nitry sa vonkoncom nepáčila penalta, akou FC ViOn potvrdil historický skok do nadstavby o titul.