Neded ponoril „sklárov“

DÔLEŽITÉ VÍŤAZSTVÁ GALANTY A GABČÍKOVA

Nové Zámky
- Veľké Ludince 2:0 (0:0)
Sústredene hrajúci hostia Novozámčanov potrápili a o výsledku sa rozhodlo až v závere. V 15. min si na Dang Vanov center dobre nabehol Mlynár, ktorého hlavičku zastavila žrď prekvapeného Molnára. Nové Zámky predviedli peknú akciu v 27. min, keď Andrášikov jemný center Dang Van hlavou nezúžitkoval. Po obrátke nebezpečne zaútočili na Szapua Maďar s Kollárom, no ten trafil iba bočnú sieť. FKM sústredenejší tlak nedokázal vyvinúť ani po vylúčení Dulaia v 77. min po druhej žltej karte, no góly predsa len prišli na konci. Po spätnej prihrávke trafil Zsák a už v nadstavenom čase hlavou aj striedajúci Molnár.
l Góly: 83. Zsák, 90.+ Molnár. R Formel, ČK: 77. Dulai, ŽK: Andrášik - Kollár, Maďar, Dulai, Polák, 500 divákov. FKM: Szapu - Hlavačka, Horňáček, Zsák, Piskla (26. Dékány) - Kubištel (72. Molnár), Bukovič, Andrášik, Domík - Dang Van (56. Ďurický), Mlynár. Tréner J. Chovanec. TJ: Molnár - Balog, Bednár, Balko (90. Varga), Hlaváčik, Kollár (83. Mésároš), Maďar, Polák, Soboňa, Snop, Dulai. Tréner F. Urban. ⋌M. DRAGÚŇ

Led. Rovne - Neded 1:2 (1:0)
V 1. min Kecíkovu gólovku chytil Valo a v 14. min Václavík mieril nad bránu hostí. V 24. min sa domácim naskytla obrovská šanca, ale Jančovičovu jedenástku Valo skvele vyrazil. Potom sa osmelili aj hostia. Paštiak Kováča neprekonal Čenteš hlavičkoval nad bránu. Sklárov dostal do vedenia v 36. min po Kecíkovej prihrávke Jančovič - 1:0. V 45. min sa mohli tešiť hostia, ale Filip trafil iba spojnicu. Druhý polčas začal bez šancí až v 60. min vyrazil Ptáčkovu strelu Valo. V 63. min prekvapil všetkých bombou pod brvno Vlčan - 1:1. O sedem minút si na dlhý aut nabehol Paštiak a dal víťazný gól. Zúfalý nápor L. Rovní vyrovnanie nepriniesol a stratili dôležité body.
l Góly: 36. Jančovič - 63. Vlčan, 70. Paštiak. R Farkaš, ŽK: R. Ballabáš, 100 divákov. FC: Valo - Beták, R. Ballabás, Heriban, K. Ballabás (65. Pál), Kovács, Ambruš, Čenteš (39. Kalmán), Filip, Paštiak, Vlčan.
STANISLAV DETKO

Galanta - ČFK Nitra 2:0 (1:0)
V Galante sa hral dobrý zápas, vzácne bez kariet. Už na začiatku sa odohrala séria rohov v réžií domácich, z ktorých ten posledný skončil gólovo. Presadil sa Gerčák. Následne sa hra vyrovnala a strojár začal hroziť z brejkov, ktoré však veľa vody nenamútili. V druhej polovici duelu sa hostia snažili niečo s výsledkom urobiť, ale bolo to len prvých päť minút. V 55. min sa Halák zľakol ponúknutej šance a ani na dvakrát neprekonal Borčina. V 77. min sa previnil hráč ČFK, ktorý zahral vo svojom pokutovom území rukou. Z následnej penalty pečatil skóre Obložinský. Zaujala ešte 83. min, kedy sa presadil Prístavok, ale jeho gól pre ofsajd neplatil. Zápas sa už len dohrával.
Góly: 6. Gerčák, 78. Obložinský (11 m). R Gašparovič, bez ŽK, 130 divákov. SLOVAN: Šálka - Vaňo, Gerčák (84. Čerňanský), Lošonský, Harsányi (46. Prístavok), Obložinský, Halák, Gögh (88. Szabo), Špánik, Krull, Rojka. Tréner V. Kinier. ČFK: N. Borčin - Ferenczy, Horňák, Škreňo, Tóth, Šelmeci, Ďuriš, Nagy (45. F. Dedič, 68. M. Dedič), Novakovič (84. Valkovič), Charizopulos, Protuš. Tréner J. Kostoláni.⋌ JÁN FRANCISCI
Gabčíkovo - Šamorín 3:0 (0:0)
Celý zápas sa niesol v domácej réžii. Väčší prievan priniesol až únik K. Csicsaya, jeho center našiel Kóňu, ktorý zo 7 m netrafil prázdnu bránu. V 42. min. hlavička Liszkaya z hranice 16-tky zapadla za čiaru, ale gól pre ofsajd neplatil. O chvíľu jediné ohrozenie domácej brány vyriešil Izsmán. V 47. min. vypukla domáca radosť, po Nagyho prihrávke z rohu 16-tky sa do ľavého rohu trafil A. Csicsay. O tri minúty centroval K. Csicsay, jeho menovec vystrihol nožničky, nanešťastie pre domácich Pörsök bravúrne zasiahol. Po hodine prišlo vydarené striedanie domácich, Kozmér sa už po niekoľkých dotykoch vložil do Csicsayovho pasu a zvýšil, o ďalší tucet minút Pörsökom vyrazenú Nagyho jedovku doťukol do siete a stanovil rezultát.
l Góly: 47. A. Csicsay, 68. a 80. Kozmér. R Vörös, ŽK: Kóša, 1000 divákov. TJ: Izsmán - Illés, Soós, Kóňa, Liszkai, Bartalos (46. Végh), Baják, Kovács, A. Csicsay (60. Kozmér), K. Csicsay, Nagy. Tréner A. Bíró. ŠTK: Pörsök - Džupír, T. Soós, Szöllos, Polgár (71. Fehér), Kóša, Szerda (61. Šiška), Lacko, E. Soós, Vodička, Öszi. Tréner M. Novotný.
TIBOR LISZKAY

J. Bohunice - Štúrovo 5:0 (1:0)
Zápas začal prevahou domácich, hostia sa stiahli do obrannej ulity a spoliehali sa na rýchle protiútoky. Z tlaku však rezultovali šance domácich. Gól priniesla iba 31. min, keď po rohu Mikláša hlavou prekonal brankára Jakáb. Hostia hru otvorili, ale do prestávky už gól nepadol. V druhej časti potvrdili prevahu vo všetkých činnostiach hráči Bohuníc ďalšími gólmi. Miklášovu strelu v 54. min Németh vyrazil len pred Jakába - 2:0. Center sprava poslal hlavou do siete Pilíšek. Po narážačke a centri sa presadil Gerši. Tlak domácich pokračoval a hralo sa len na štúrovskej polovici. Miklášov center v 75. min usmernil do siete z 5 m Boháčik.
l Góly: 31. Jakáb, 54. Jakáb, 63. Pilíšek, 64. Gerši, 75. Boháčik, ŽK: Vavrík, Armai. R Peťovský, 300 divákov. MŠO: Németh - Vavrík (77. Végh), Hevešt, Saláta, Baka, Gavroň, Góra, Tóth, Szemok (67. Armai), Babindai (67. Gálik), Molnár. Tréner Toběrný.
MIROSLAV BRUNNER

Partizánske - D. Vestenice 0:2 (0:0), 55. Papranec, 84. Katrena.
Myjava - Dubnica B 1:0 (0:0), 65. Kumančík.
Pov. Bystrica - Domaniža 0:0.

1. J. Bohunice 26 15 6 5 39:11 51 (+12)
2. D. Vestenice 26 15 6 5 44:21 51 (+12)
15. Šamorín 26 7 7 12 24:41 28 (-11)
16. Partizánske 26 6 7 13 31:41 25 (-14)
KOLO V KOCKE
l Galanta a Gabčíkovo zhodne ukončili sériu troch zápasov bez víťazstva. Galanta navyše konečne strelila gól.