Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Derby pod Zoborom: splnená domáca úloha

FC Nitra - Zlaté Moravce 2:0 (2:0)

V regionálnom derby ukončili Nitrania trojzápasovú šnúru bez víťazstva.
Po úvodnom vzájomnom oťukávaní prevzali iniciatívu domáci, ich prvú šancu mal v 22. min. po prihrávke Grajciara Semeník, ale brankár Brezina bol pozorný. Jeho náprotivok Hroššo o minútu neskôr vyrazil priamy kop Ujlakyho z 25 m na roh. Skóre derby otvoril v 29. min. umiestnenou strelou nitriansky mladík Kolár, ktorému efektnou pätičkou asistoval Semeník. Ten istý hráč strelil v nadstavenom čase prvého polčasu aj druhý gól, keď sa presadil v súboji s Bednářom. Ešte predtým vytlačil Semeníkov pokus na žrď Brezina. Po prestávke hostia otvorili viac hru, ale v útoku boli bezzubí. Naopak, príležitosti Nitry postupne nepremenili Gruber, Babic, Kostoláni a Grajciar. Šesť minút pred koncom mohol zvýšiť vedenie z penalty Semeník, avšak najlepší hráč vionistov gólman Brezina jeho pokus zneškodnil. Nitra získala tri body úplne zaslúžene, navyše aj v treťom vzájomnom tohtosezónnom súboji so Zlatými Moravcami si udržala čistý štít.
JURAJ DANO
SLOVO TRÉNERA
 Pavel Hapal, Nitra: „Na začiatku sme boli síce dosť nepresní, ale počas celého zápasu sme na ihrisku dominovali. V útoku sme si vypracovali niekoľko vyložených šancí a myslím si, že sme mohli vyhrať aj vyšším rozdielom. "
OKAMIH ZÁPASU
 Prišiel v nadstavenom čase prvého dejstva. Z pravej strany centroval aktívny Grajciar, odrazená lopta sa po hlavičke Gregušku dostala k Bednářovi, ktorého ale šikovne predskočil Kolár a zblízka zrazil hostí definitívne na kolená.
 Ján Rosinský, Zlaté Moravce: „Mali sme celkom dobrý vstup do zápasu, po štandardkách sme mali dve sľubné príležitosti. Domáci sa potom rozbehli a strelili aj góly. Škoda hlavne toho druhého. O výsledku rozhodol prvý polčas."
POSTAVA ZÁPASU
 Veľmi dobrý výkon podal Hapalov tínedžerský žolík Ľuboš Kolár. Ľavý záložník domácich bol najmladším aktérom stretnutia, hral nebojácne a ako jediný dvakrát pohotovo prekonal Brezinu. Škoda len, že musel nútene striedať.
FAKTY ZO ZÁPASU
 Góly: 29. a 45+. Kolár.
 R Kráľovič, ŽK: Hözl, Minarčík, Mi. Tóth (všetci ViOn), 4198 divákov
 FC: Hroššo - Kostoláni, Ma. Tóth, Janíček, Ďatko - Grajciar, Gruber (86. Glenda), Karlík, Babic (71. Liluašvili), Kolár (80. M. Farkaš) - Semeník.
 VION: Brezina - Bednář (46. Pe. Farkaš), Klabal, Greguška, Minarčík - Ondrejka, Ujlaky, Hözl, Maron (57. Bartoš), Juska (72. Pelegríny) – Mi. Tóth.

Servis Corgoň ligy
Ostatné výsledky 27. kola
Senec - Trnava 4:1 (1:0), 17., 54. a 68. (11 m) Gaucho, 87. Hoferica - 90. Bernáth. Banská Bystrica - Dubnica 3:2 (0:1), 58. Kulík, 66. Ďuriš (11 m), 73. Uškovič - 20. Bruško (11 m), 53. T. Zápotoka. Ružomberok - Petržalka 2:2 (2:0), 18. Sivčevič, 45.+ Zošák - 57. Fodrek, 90.+ Saláta. Slovan - Trenčín 3:0 (1:0), 10. Masaryk, 52. Ižvolt, 88. Meszároš. Stretnutie Košice - Žilina hrajú v pondelok (TV).
1. Artmedia 27 21 3 3 62:24 66 (+24)
2. Žilina 26 19 4 3 58:22 61 (+19)
3. Nitra 27 14 5 8 31:18 47 (+5)
4. Trnava 27 13 6 8 44:33 45 (+6)
5. Košice 26 12 4 10 39:31 40 (+1)
6. Slovan 27 11 4 12 36:34 37 (-5)
7. Ružomberok 27 9 10 8 41:40 37 (-5)
8. B. Bystrica 27 8 7 12 32:33 31 (-8)