Štvrtok, 26. november, 2020 | Meniny má KornelKrížovkyKrížovky

Topoľníky potiahol Peciar, prenasledovatelia lídra sa nevzdávajú

Komárno - Šahy 3:1 (0:1). V súboji dvoch rozdielnych polčasov boli do prestávky lepší hostia. Šahania sa dostali do vedenia po peknej kombinačnej akcii, svoje ďalšie príležitosti trestuhodne nepremenili. Druhý polčas ovládli hru po rýchlom vyrovnaní domáci a napokon sa im podaril dokonalý obrat skóre.
l Góly: 46. a 78. E. Nagy, 72. Z. Kršteňanský - 35. B. Bodzsár. R Valko, 250. KFC: Benkó - Podlucký, Lörincz, Bazinský, Ágh - Gonzáles, Sklenář, Bátora (50. Bagin), Kršteňanský - Dobrý (80. Mačanský), Nagy (88. Untermayer). ŠAHY: Timár - Mihalovič, Csáki, Studva, Tóth, Zoufal, Bartal, Takó (70. Maslák), N. Urblík, Bodzsár, Bartal.
Sládkovičovo - Vieska 5:1 (3:0). Slavoj jasne prevýšil hostí vo všetkom, už v 37. min. bolo po treťom góle v Molnárovej bráne rozhodnuté. Ani predĺžená prestávka kvôli búrke obraz hry nezmenila. Česť Viesky ratoval po chybe súperovej obrany Puha, gólový účet uzavrel „Angličan“ Dudáš.
l Góly: 10. T. Hruška, 23. J. Pokrývka, 37. G. Nagy, 84. M. Šimek, 88. M. Dudáš - 72. I. Puha. R Košťál, 150. SLAVOJ: Maglocký - Zima (65. Dudáš), Ľ. Nagy, Kovařík, Karol (71. Chudík), Mochnál, Józsa (27. Šimek), Varkonda, Hruška, Pokrývka, G. Nagy. VIESKA: Molnár - Domonkós (80. Szerencsés), Koczó, Jány, Kvačkay (33. Bodrogi), Abrahám, Puha, P. Molnár (46. Hromada), Író, Bogyai, Csepi.
Pata - Močenok 1:0 (0:0). Patania začali nátlakom, už v 7. min. bol v 16-tke podrazený Moravčík, no Malík vychytal Dvorského. Aj ďalšie šance domácich v prvom polčase zostali nevyužité. Rozhodujúci moment prišiel po zmene strán, keď Dvorský vybojoval loptu a presným centrom našiel nekrytého Lukáša Matušicu.
l Gól: 49. L. Matušica. R Linet, 250. PATA: Mi. Práznovský - Majka (85. Guba), Herceg, Ma. Práznovský, Lehocký, Moravčík, Dvorský, T. Matušica, L. Matušica, Barčák, Šefčík. MOČENOK: Malík - M. Kollár, Packa, Soroka, Čiernik, Šimek (68. Sojka), M. Bleho, J. Lenčéš, D. Lenčéš (74. Kohút), Jánoška, P. Kováč (57. J. Szabo).
Topoľníky - Hurbanovo 4:0 (1:0). Skóre zápasu otvoril presnou hlavičkou Mandák. V druhom dejstve prišli chvíle kanoniera Peciara, ktorý v priebehu necelej polhodiny zaznamenal čistý hetrik. Najmä jeho druhý gól stál zato, keď center z rohového kopu poslal volejom z 25 m do vinkla.
l Góly: 38. I. Mandák, 62. (11 m), 81. a 87. P. Peciar. R Mokoš, 500. TOPOĽNÍKY: Várady - Farkaš (76. Egri), Balogh, Méhes (86. Varga), Tóth, Beneš (80. Frühvald), Nagy, Mandák, Dohorák, Peciar, Bombicz. MŠK: Gedai - Kečkéš, Mayer (80. Kmeť), Vozárik, Kóša, Pajtinka, Dudáš, Kurák, Tárnok, Gelle (85. T. Bičan), Illon (62. Kling).
Horná Kráľová - Palárikovo 1:4 (0:3). Už do prestávky bolo o víťazovi rozhodnuté, keď Palárikovčania vyťažili z minima maximum. Po zmene strán sa domáci pokúsili o zvrat, ale favorit nenechal nič na náhodu a Kuťka brejkom do odkrytej obrany stanovil výsledok.
l Góly: 74. I. Kalaba - 20. R. Maťo, 35. a 45. N. Horáček, 84. T. Kuťka. R Miksa, 400. TIBI: R. Kokeš - Straňák (80. Benkö), Bobula, Gál, Gyarfás, L. Lencsés (46. G. Lencsés), Kalaba, Kollár, Šípka, Frkala (46. Veľčický), Bilo. OTJ: P. Chovanec - Svýba, P. Procházka, Krištofičin, Fiala, Holka, Horáček, Kompas, Kuťka, Maťo, Pánik.
Imeľ - Kolárovo 1:1 (0:0). Diváci videli ozajstný derby zápas, v ktorom sa všetko podstatné odohralo v druhej časti hry. Vedenia sa ujali hostia, keď Búšov centrovaný priamy kop skončil za Gombárovým chrbtom. Imeľ po inkasovanom góle ožil a snaha o vyrovnanie bola korunovaná v poslednej minúte duelu, keď v trme-vrme doklepol loptu odrazenú od žrde Haris. Remíza je spravodlivá.
l Góly: 90. L. Haris - 60. F. Búš. R Šimon, 350. IMEĽ: Gombár - V. Hübsch, Orosi, M. Hübsch, Močkor (66. T. Kovács), Gendiar, M. Lovász, Balogh (66. Maráz), Šimonič (46. L. Haris), Kürthy, J. Lovász. FK: Horváth - P. Máté, Orságh, P. Németh, Kis, Glofák, Rigó (71. Krnáč), Zs. Máté, Búš (89. Kürti), Kertész, Baráth.
ViOn B/Volkovce - Demandice 1:2 (1:1). Domáci sa ujali vedenia už v 3. min. vlastencom Megyesiho. Demandice vyrovnali ešte do prestávky zásluhou Királyho presnej strely a v 57. min. dokonal nečakaný, ale úplne zaslúžený obrat Benca.
l Góly: 3. vlastný (Megyesi) - 36. Király, 57. R. Benca. R Pucher, 250. VION: Novota - Žembera (46. Baláž), Šlavka, T. Kozolka, Mackovčin, Skladan (72. Stopper), Kováč (70. Marták), Pelegríny, Číž, Mankovecký, Chren. FK: Šutlák - Krammer, Látečka, zima, fekiač, Megyesi, Dvorakovič, Barecz (85. Meszáros), Revóczi (70. Straňák, 90. Baráthy), Király, Benca.
Sereď - Tešedíkovo 1:0 (1:0). Zo začiatku bola hra rozháraná, zaujal iba presný zásah Polednáka po Hindákovom prieniku. Hostia potom otvorilo hru a boli až do konca lepším celkom, ale stál proti nim skvelý Karmažin, ktorému v závere pomohla aj žrď. Tešedíkovo by si za predvedený výkon bod určite zaslúžilo.
l Gól: 22. A. Polednák. R Lauko, 350. ŠKF: Karmažin - Mikulec, Stareček, M. Svátek, Lipovský, Práznovský (60. Valentovič), Polednák (85. P. Očenáš), Jurina, Hindák, Gál, Földeši (75. Majerník). ŠK: Petrušek - Lancz, Raček (85. S. Darász), Valášik, D. Vankó, Páldy, Szarka, Áč (70. R. Darázs), Hrdý (76. Franko), Udvaros, R. Chrenko.
Hurbanovu odrátajú 3 body.
l NAJLEPŠÍ STRELCI: 20 - J. Csepi (Vieska), 17 - P. Peciar (Topoľníky), 16 - M. Hindák (Pata, Sereď), L. Beneš (Kolárovo, Topoľníky), 14 - G. Nagy (Sládkovičovo), 11 - R. Benca (Demandice), A. Fiala (Palárikovo), A. Polednák (Sereď), 9 - R. Chrenko (Tešedíkovo), 8 - Dvorský (Pata), Gašparík, Bodzsár (Šahy). ⋌ JÁN BÉDI, JD