Štvrtok, 3. december, 2020 | Meniny má OldrichKrížovkyKrížovky

Trojica kandidátov plece pri pleci

Do konca základnej časti sú štyri kolá, boj o play off medzi Nitrou, Komárnom a Levicami ešte bude napínavý.
39. kolo: Casta SPU Nitra - Slovintegra Levice 76:75 (18:19, 17:12, 17:24, 24:20). Priamy súboj v boji o play off priniesol parádne basketbalové divadlo s dramatickým finišom, ktorý dvíhal zo sedadiel. Vo vynikajúcej atmosfére si Nitrania vypracovali 11-bodové vedenie (35:24), ale dovolili Leviciam vrátiť sa do zápasu. Hostia, dirigovaní Ristanovičom, dokonca viedli o 5 bodov. Domácim sa však darilo spoza veľkého oblúka (celkovo 12 trojok), prím hral Seman, a tak sa rozhodovalo v infarktovom finiši. V záverečných sekundách Rich nepremenil ani jednu šestku, kým Červenka obidve a v poslednom útoku Pohánkov vnik košom neskončil.
l Rozhodovali Ženiš, Kukelčík a Cetl, TH: 12/8 - 29/19, fauly: 24 - 18, trojky: 12 - 6, 5 OCH: 40. Klein, 650 divákov.
l CASTA: Seman 25 (5), Gillespie 16 (4), Červenka 11 (1), Hill 10 (1), Ivan 3 (Páleník 4, Jankovič 3 (1), Rendla 3 (1), Žiak 1). Užitočnosť: Seman 32, Červenka 17, Gillespie 6, Ivan 5.
l SLOVINTEGRA: Lutovský 14, Rich 13, Klein 10 (2), Kucsa 3 (1), Klár 3 (Ristanovič 18 (2), Pohánka 6, Krkoš 6 (1), Kráľ 2).
Ľubomír Urban, tréner Nitry: „Vypätý zápas, hodný boja o play off, hralo sa pod obrovským tlakom. Šťastie sa priklonilo k nám, dosiahli sme mimoriadne cenné víťazstvo. Pochváliť treba všetkých hráčov.“
Jozef Lovík, tréner Levíc: „Postarali sme sa o vyrovnanú partiu do posledných sekúnd. Hráčom môžem len poďakovať. Keby sme v závere nezlyhali strelecky, mohli sme sa tešiť.“
MARTIN KILIAN
Svit - Komárno 81:70 (35:39). Prvé dejstvo sa hosťom vcelku vydarilo, ale po obrátke Svit pridal v obrane a otočil vývoj zápasu. RIEKER: Majoroš 25, Jurík 19, Pivac 9, Barišič 8, Marič 6.
l Ostatné výsledky: Spiš. N. Ves - Handlová 80:78, Lučenec - Inter 76:87, Pezinok - Dolný Kubín 129:86, Košice - Prievidza 71:76.
40. kolo: Inter Bratislava - BK Casta SPU Nitra 84:73 (18:19, 14:21, 32:16, 20:17). V prvom polčase boli lepším tímom Nitrania, ktorí viedli najvyššie o 12 bodov (26:38), a to aj vďaka výbornej streľbe trojok a aktívnej obrane. Po zmene strán sa Inter výrazne zlepšil, v tretej štvrtine dal toľko bodov ako za celý prvý polčas a chytil pevne do rúk opraty súboja. Domáci donútili hostí k stratám lôpt a výborne doskakovali aj v útoku. Získali 10-bodové vedenie, ktoré si už dokázali udržať.
l R Hlinka, Pipíška a Kurpaš, TH: 13/10 - 16/11, fauly: 16 - 16, trojky: 6 - 8, 700 divákov.
l Inter (najviac bodov): Míčka 23, Novák 21, Pandula 19.
l CASTA: Hill 28 (5), Seman 10, Červenka 7 (1), Jankovič 4, Ivan 2 (Gillespie 17 (2), Páleník 5, Žiak, Vido). Užitočnosť: Hill 21, Páleník 16, Gillespie 14, Seman 9.
Ľubomír Urban, tréner: „Keď súper po prestávke zvýšil agresivitu a nechal nám menej priestoru, nemali sme hráča, ktorý by usmernil našu hru. Výkon Hilla nestačil.“ ⋌(KI)
Komárno - Lučenec 62:66 (34:29). Skôr bojovné ako kvalitné stretnutie. Domáci svoj mierny náskok v poslednej štvrtine stratili. V závere rozhodli nepremenené trestné hody. RIEKER: Majoroš 20, Barišič 10, Pivac 9, Jurík 8, Marič 8, Suja 5.
l Ostatné výsledky: Levice - Pezinok 88:84, Dolný Kubín - Sp. N. Ves 57:81, Handlová - Košice 84:67, Prievidza - Svit 76:82.
12. Košice 40 7 33 2692:3123 47
l Ďalší program - 41. kolo - 9. 4. o 18.00 h Nitra - Komárno, Inter - Levice.
l 42. kolo - 12. 4. o 18.00 h Komárno - Inter, Levice - Sp. N. Ves, o 19.00 Prievidza -Nitra.