Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Nitra pred Trnavou už o päť bodov

FC Nitra - Banská Bystrica 1:0 (0:0)

Favorit vyťažil z minima maximum, tri body sa ale Nitre počítajú do tabuľky.
Prvý polčas patril hosťom, ktorí o sebe vedeli lepšie, dobre sa pohybovali. Z aktivity Dukly pramenili aj sľubné príležitosti, Vyskoč ale po centri Hučka pálil zle, hlavičku Ďuriša pozorný Hroššo kryl a v 21. min. nepochodil ani Velický. Domáci sa stále akoby hľadali, nepresná strela Grubera bola pred prestávkou verným odzrkadlením mátožného výkonu Nitry. Po obrátke sa už hrala celkom iná partia. Domácu aktivitu odštartoval Bača, v 53. min. chýbali jeho zakončeniu iba centimetre. Dukla však kontrovala, delovku Gajdoša Hroššo vyrazil a vzápätí zachránil aj pred dorážajúcim Vyskočom. Hra sa začala prelievať v rýchlejšom tempe, rozhodnutie prišlo v 70. min., keď sa po opakovanom centri Štajera predviedol parádnou hlavičkou Bača. V závere mohla Nitra aj zveľadiť svoje víťazstvo, Ďatko ani Grajciar ale na Boroša nevyzreli. ⋌ŠTEVO KORMAN
FAKTY ZO ZÁPASU
 Gól: 70. Bača.
 Pred 3 200 divákmi rozhodoval Kružliak, ŽK: Štajer, Čurgali - M. Ďuriš, Velický, T. Pančík.
 FC: Hroššo - M. Kostoláni, Mar. Tóth, Karlík, Ďatko - Grajciar (86. Čurgali), Gruber (90. Leško), Štajer, Bača, M. Farkaš (46. Sloboda) - Vrána.
 DUKLA: Boroš - M. Pančík, Debnár, Poljovka, Kotrys - Ľ. Vyskoč (82. Šulek), Pečovský, Velický (75. T. Pančík), V. Gajdoš, T. Hučko - M. Ďuriš (71. M. Filo).
SLOVO TRÉNERA
 Pavel Hapal: „Súper odohral dobrý zápas, bol lepším tímom, ale moje mužstvo preukázalo opäť veľkú silu, stále verilo v dobrý výsledok. Naše víťazstvo je zaslúžené, išli sme za ním viac. Pred mojimi chlapcami dávam dole klobúk.“
OKAMIH ZÁPASU
 Rozhodnutie sa dialo na dve doby. Primáša hral Štajer, ktorý centrom najskôr naservíroval tutovku Kostolánimu, loptu mu však vrátil ako bumerang, nasledoval ďalší Štajerov center do šestky a tentoraz už Bača hlavou trafil.
POSTAVA ZÁPASU
 Gólom sa zviditeľnil Bača, vysoký štandard predviedli obaja stopéri Tóth s Karlíkom, ale ak si svoju úlohu niekto zastal na jednotku, tak brankár Lukáš Hroššo. Bol istý a vytiahol aj dva zázračné zákroky, odmenou mu je ďalšia nula.

Servis Corgoň ligy
Ostatné výsledky 23. kola
Žilina - Trenčín 4:0 (3:0), 9. a 12. Lietava, 25. a 60. Breška. Ružomberok - Trnava 4:0 (1:0), 30. J. Maslo, 47. Kucka, 79. a 89. Sivčevič. Slovan - Dubnica 3:2 (2:0), 40. Masaryk, 43. Slovák, 80. Sylvestr - 46. a 81. Kiška. Košice - Senec 4:0 (2:0), 11., 45+., 60. a 81. Novák.
9. B. Bystrica 23 5 7 11 24:29 22 (-11)
10. Zl. Moravce 23 5 5 13 17:45 20 (-13)
11. Senec 23 3 7 13 18:36 16 (-17)
12. Trenčín 23 2 3 18 21:63 9 (-24)

Program 24. kola
4. 4. o 17.30 h Senec - Nitra (Šipoš), 5. 4. o 14.30 h Žilina - Artmedia, o 17.30 h Dubnica - Ružomberok, Trenčín - B. Bystrica, o 18.00 h FC ViOn - Slovan (Kačenga), o 19.30 h Trnava - Košice.

Petržalka - Zlaté Moravce 4:0 (3:0)

Artmedia mala prvý polčas veľkú územnú prevahu, jej príležitosti sa však zväčša končili pred šestnástkou.
V 9. min pekne potiahol Pavol Farkaš a Minarčík si skoro dal vlastný gól. Do ďalších šancí sa postupne dostali Halenár, Dosoudil či opäť Pavol Farkaš. V 35. min vyslali prvú strelu aj Zlaté Moravce, ale Ujlakyho pokus nebol nebezpečný. Všetko podstatné sa v rozpätí štyroch minút. V 38. min daroval rozhodca Artmedii penaltu a Kozák sa poďakoval. O dve minúty si na Kozákov roh nabehol Saláta - 2:0. Zdrvujúci záver polčasu podčiarkol v 42. min Cleber, ktorý po narážačke s Guédem šikovne obstrelil Brezinu. Po zmene strán mohol zvýšiť Oravec, zoči-voči Brezinovi však prestrelil. V 56. min musel zasahovať aj Kamenár, ktorý skorým vybehnutím zmaril šancu Chrenovi. Na opačnej strane sa však presadil Halenár. V ďalšom priebehu duelu favorit s prehľadom kontroloval hru. V nadstavenom čase ešte Brezina bravúrne vyškriabal Cleberovu strelu. ⋌(SITA)

 Góly: 38. Kozák (11 m), 40. Saláta, 42. Cleber, 58. Halenár.
 Rozhodoval Samotný, ŽK: Klabal, 2120 divákov.
 ARTMEDIA: Kamenár - Mikulič (77. Urbánek), Saláta, Dosoudil, Pa. Farkaš - Guéde (77. Fodrek), Piroška, Kozák, Cleber - Halenár, Oravec (59. Pospěch).
 FC VION: Brezina - Mackovčin, Klabal, Pe. Farkaš, Minarčík - Choma - Ondrejka, Greguška (46. Hözl), Ujlaky, Juska (65. Pelegríny) - Bartoš (52. Chren).
 Ján Rosinský: „Prišli sme predviesť jeden poctivý výkon, čo sa nám do 38. min aj darilo, potom však Artmedia predviedla svoju silu, keď nám v rozpätí štyroch minút strelila tri góly. Mrzia ma viaceré naše individuálne chyby.“
 Artmedia mala prevahu, o tom niet pochýb, ale odkliať Brezinovu bránu sa jej podarilo „až“ z bieleho bodu. V 38. min. po rohu padol v pokutovom území Dosoudil po súboji s Klabalom a Kozák nariadenú penaltu bezpečne premenil.
 Brankár Patrik Brezina na góloch nenesie podiel viny a ešte ďalšie tri odvrátil. On jediný si z hostí zaslúži pochvalu. Ale postavu zápasu vyberáme z domáceho tábora. Hoci gól nedal, Tomáš Oravec robil vetry v obraneViOnu.