Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Rezerva Nitry detronizovala DAC

AFC Nové Mesto -
Spartak Vráble 2:0 (0:0)
Diváci videli stretnutie veľmi kvalitnej úrovne. Oba kolektívy predvádzali útočný futbal s množstvom sľubných príležitosti. V prvom polčase vynikli strely Končitíka a Homéra, ako aj najlepšieho hráča hostí Feješa a Pavelku. Aj druhý polčas sa niesol v bojovnom duchu a zaujímavé akcie sa striedali na oboch stranách. V 57. min mali hostia veľkú príležitosť na skórovanie, keď Šovčík nastrelil žrď Palkechovej brány. Nedáš-dostaneš platilo i v tomto meraní síl, keď po dobre kopnutom priamom kope Homéra sa najlepšie zorientoval v šestnástke Ščepko a domáci vyhrávali - 1:0. V 67. min sa domáci opäť radovali, keď po peknej akcii Rusnáka zvýšil Drahno. Výsledok ešte mohli prikrášliť Balcír a Omasta, ale skóre sa už nemenilo.
l Góly: 65. Ščepko, 67. Drahno. R Somoláni. ŽK: Stano, Ščepko, Ťuťuris, Agh, 300 divákov. SPARTAK: Straka – Husár, Sepeši, Ťuťuris, Šovčík, Šándor, Turčan, Feješ (72. Agh), Nozdrovický, Pavelka (75. Urda), Balko (58. Mikuška). Tréner D. Liba.
ROMAN BAJČÍK
FC Nitra B -
DAC Dun. Streda 1:0 (1:0)
Rezerva vytiahla proti lídrovi tabuľky aj kalibre z prvého mužstva a kvarteto Tujvel - Janíček – Čurgali - Liluašvili bolo cítiť, i keď gruzínsky legionár sa niekedy maznal s loptou až príliš. Dlho sa hralo prevažne v strede poľa, brankári si so strelami spoza 16-tky poradili. Domáci rozbiehali akcie po stranách a v 24. min. sa dočkali, keď Kolárov center poslal do siete odvážnou rybičkou pohotový Čurgali. Po obrátke vyrukoval DAC v útoku s Krissom, z hry musel naopak po troch minútach druhej časti odstúpiť zranený Buka. Práve Kriss v 58. min. udržal ťažkú loptu a po centri Milana hlavičkoval Bognár, Tujvel bol ale pripravený. Z protiútoku sa po strele Glendu vytiahol parádnym zákrokom aj Košovan v bránke hostí. V záverečnej štvrťhodine išli hostia aspoň za vyrovnaním, mali aj šance, ale doplatili na slabý dôraz v koncovke.
l Gól: 24. Čurgali. R Páchnik, ŽK: Leško, Liluašvili, Tujvel – Csölle, Bognár. FC: Tujvel – Gyepes, Harbuľák, Janíček, Leško – Čurgali (72. Jakubjak), Ďuriš, Glenda, Hnilica, Kolár (87. Jiránek) – Liluašvili (80. Ma. Farkaš). DAC: Košovan – Buka (48. Lelkes), M. Gašparík, Csölle, Milan – M. Palic, Chmelo (57. Bognár), A. Kubala, Belkovics - T. Horváth, Šnegoň (46. Kriss). ⋌ŠTEVO KORMAN
MFK Topvar Topoľčany
- FK Rača 1:1 (1:1)

Až po štvrťhodine hry sa v prvej dobrej šanci ocitol Šmitala, jeho strelu zastavila ľavá tyč. Hostia hru postupne vyrovnávali, v 37. min. ešte výborne zasiahol Mikuláš, no už o tri minúty bol bezmocný, keď Račania vyšachovali domácu obranu. O chvíľu vyšla domácim spolupráca, Šmitala vysunul Muchu, ktorý sa neulakomil na strelu, prihral voľnému Pavlovičovi a ten vyrovnal. Po obrátke zaujala iba tutovka Pavloviča, ktorou v nadstavenom čase odmietol tri body.
l Góly: 43. Pavlovič - 40. Kotek. R Michlian, 436 divákov. ŽK: Bačík, Pavlovič, Matušík, Miškov - Štroffek, Pupík. MFK TOPVAR: Mikuláš - Miškov, Bačík, Ondrka, Rusňák – Čuhák (80. J. Candrák), Matušík (86. Teplanský), Šmitala, V. Candrák (61. Grznár) - Mucha, Pavlovič. ⋌JAROSLAV ŠUPA

Ostatné výsledky 18. kola
Púchov - Artmedia B 1:0 (1:0), 9. Riška. Moravany - Trnava B 5:0 (2:0), 54. a 56. L. Kirka, 13. Koprna, 36. Ebus, 83. Lančarič. ŠKP Dúbravka - SFM Senec 2:2 (1:1), 3. Rihák, 67. Bielčík - 12. Tomaček, 90.+ Chorvatovič. Nemšová - Vrbové 2:0 (0:0), 51. B. Ďuriš, 68. E. Laco. Slovan B - Pezinok 0:0.
1. SFM Senec 18 10 3 5 28:19 33 (+6)
2. Dun. Streda 18 10 2 6 31:19 32 (+5)
3. Nemšová 18 9 5 4 26:17 32 (+5)
4. Púchov 18 8 7 3 25:19 31 (+4)
5. Nové Mesto 18 9 3 6 22:15 30 (+3)
6. Vráble 18 8 4 6 22:13 28 (+1)
7. Vrbové 18 8 4 6 20:19 28 (+1)
8. Artmedia B 18 8 3 7 28:25 27 (-3)