Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Nitrania nezastavili pezinský marš

Z dvoch domácich predstavení mali Nitrania polovičnú úspešnosť. Nad ich sily bol líder z Pezinka.
33. kolo: BK Casta SPU Nitra - BK Dolný Kubín 91:67 (16:24, 18:14, 37:10, 20:19). Zápas dvoch rozdielnych polčasov. Prvá štvrtina patrila hosťom, ktorí prekvapili dobrou obranou. Nitrania znížili manko v závere polčasu na štyri body, zaskvel sa Seman. Štvorbodovú stratu zmazali na začiatku tretieho dejstva. Casta najprv vyrovnala na 38:38 a následne spustila uragán, ktorý znamenal elegantný obrat na 53:42. Záver sa už podarilo ustrážiť aj napriek tomu, že šancu dostali aj náhradníci a hostia ešte vystrčili rožky.
l Rozhodovali Karniš, Lukáč, Špirko, TH: 14/12 - 18/11, fauly: 21 - 20, trojky: 9 - 8, OCH: Rendla - Bačič, 500 divákov.
l CASTA: Seman 20 (2), Hill 17 (3), Gillespie 12 (1), Vojtek 10, Červenka 7 (1) (Páleník 9, Hašan 6, Rendla 3 (1), Jankovič 3 (1), Vrabec 2, Tragor 2). Užitočnosť: Seman 29, Hill 27, Páleník 21, Vojtek 16.
l Dolný Kubín (najviac bodov): Sklárčik 16, Bačič 15, Dubovský 12.
Ľubomír Urban, tréner: „V prvom polčase sme nevedeli nájsť hernú istotu, a z toho plynula naša nervozita. Nakoniec však zápas skončil podľa očakávania. Niektorých hráčov sme šetrili, a preto to nebolo také celistvé.“ ⋌ JAKUB TAKÁČ
Komárno - Prievidza 75:69 (36:32). V nervóznom stretnutí sa družstvá striedali vo vedení, ani jednému sa nepodarilo utvoriť si výraznejší náskok. Rozhodla až posledná desaťminútovka. RIEKER: Majoroš 23, Lehman 13, Jurík 12, Pivac 11, Suja 7, Marič 5.
l Ostatné výsledky: Inter - Handlová 84:87, Lučenec - Pezinok 80:81, Svit - Sp. N. Ves 64:51, Košice - Levice 78:76.
34. kolo: BK Casta SPU Nitra - Skanska Pezinok 77:85 (18:18, 20:24, 15:24, 24:19). Pezinok prehral z posledných 15 kôl jediný raz a pod Zoborom jeho marš pokračoval. Kvalita kádra lídra, kde tréner Černický disponuje zdvojenými postami, sa potvrdila po prestávke. Dovtedy mali mierne navrch domáci, ešte v 18. min. viedli 37:32. Prílišný rešpekt zo súpera sa neskôr prejavil pod oboma košmi, Nitrania nestíhali ani v obrane, a tak si Pezinok vypracoval až 20-bodový náskok (59:79). Duel dohrávali lavičky, domáci mladíci aspoň kozmeticky skresali výsledok.
l Rozhodovali Ženiš, Pipíška a Šramko, TH: 23/16 - 17/13, fauly: 16 - 18, trojky: 9 - 5, 500 divákov.
l CASTA: Hill 19 (1), Gillespie 16 (2), Seman 9 (3), Červenka 6, Páleník 4 (Rendla 7, Vojtek 5 (1), Jankovič 5 (1), Vido 4 (1), Hašan 2, Vrabec). Užitočnosť: Hill 27, Seman 17, Gillespie 13, Rendla 11.
l Pezinok (najviac bodov): Brliť 20, Williams 17, Lukjanec 14.
Ľubomír Urban, tréner: „Kvalita kádra hovorila pre súpera, my sme sa mohli spoliehať len na odhodlanie a agresivitu. Ale v tom sme zlyhali. Hill sám na všetko nestačil, hostia mali viac skórerov i rutiny.“ ⋌(KI)
Komárno - Handlová 86:97 (41:44). V bojovnom a vyrovnanom stretnutí sa družstvá 30 minút striedali vo vedení. Poslednú štvrtinu lepšie zvládli hostia. RIEKER: Majoroš 29, Jurík 15, Barišič 12, Fapšo 11, Pivac 9, Lehman 6.
l Ostatné výsledky: Svit - Košice 84:59, Levice - Prievidza 84:80, Inter - Dolný Kubín 112:82, Lučenec - Spiš. N. Ves 71:65.
12. Košice 34 5 29 2264:2653 39
l Ďalší program - 35. kolo - 19. 3. o 18.00 h Spiš. N. Ves - Nitra, D. Kubín - Komárno.
36. kolo - 22. 3. o 18.00 h Nitra - Košice, Komárno -Pezinok.

1. Manažér, Redaktor, Psychológ či Vedec? MY sme READY – a TY?