Pondelok, 30. november, 2020 | Meniny má Ondrej, AndrejKrížovkyKrížovky

Derby v Demandiciach nedohrali, vonku naplno Sereď, trikrát zmierlivo

Demandice - Šahy 2:1 (1:0) nedohrané. Lepšie začali Šahania, ale skóre otvoril domáci Látečka, keď zo 40 m vymietol šibenicu. Po obrátke Šutlák po centri neudržal loptu a N. Urblík dorazil - 1:1. Pri tomto momente sa domáci gólman zranil a putoval na traumatológiu. Rozhodnutie prišlo po faule na prenikajúceho Petráša, ktorý nariadenú penaltu aj bezpečne premenil. O tri minúty vnikol fanúšik hostí na ihrisko, napadol usporiadateľa a po zásahu polície bol koniec incidentu aj zápasu...
 Góly: 37. Látečka, 81. Petráš (11 m) - 48. N. Urblík. R Kravárik, 500. DEMANDICE: Šutlák (48. Šipoš) - Meszároš, Krammer, Megyesy, Látečka, Zima, Király, Barecz, Petráš, Straňák, Benca. ŠAHY: Tímar - Patai, J. Urblík, Maslák, Tóth, Studva, Bartal, N. Urblík, Zoufal, Šebo, Mihalovič.
Hurbanovo - Komárno 2:2 (0:1). Z úvodnej prevahy nedokázali domáci vyťažiť gól, a tak sa vedenia ujali hostia po samostatnej akcii Dobrého. Hurbanovo odpovedalo v druhom polčase hlavičkou Kečkéša a po faule na Ilona z penalty rýchlo otočili domáci skóre. Pred návštevou kola a v korektnom derby malo posledné slovo Komárno.
 Góly: 57. J. Kečkéš, 62. G. Tárnok (11 m) - 23. D. Dobrý, 72. P. Sklenář. R J. Kováč, 900. MŠK: Gedai - Kmeť (46. Tárnok), Mayer, Vozárik, Kóša (87. Tužinčin), T. Bičan, Dudáš, Kurák, Gelle, Kling (41. Ilon), Kečkéš. KFC: Benkó - Barvulský, Bazinský, Ágh, Sklenář, Kokényesi, Podlucký, Dobrý (89. Untermayer), Kršteňanský, Gonzáles (75. Géč), Bátora.
Sládkovičovo - Imeľ 1:1 (1:0). Hral sa zápas dvoch rozdielnych polčasov. V úvodnom dejstve boli lepší domáci, Gombára prekonal nechytateľnou strelou z 20 m do šibenice kapitán G. Nagy. Ďalšie šance ostali nevyužité, v závere podkurovali už hostia. Imeľ sa dočkal aj vyrovnania, keď sa v skrumáži najlepšie zorientoval aktívny Orosi.
 Góly: 28. Ľ. Nagy - 85. M. Orosi. R Valla, 100. SLAVOJ: Maglocký - Mochnál, Varkonda, Ľ. Nagy, Karol - Šimek, Józsa, Kovařík, Sabatovič - Gubíny (35. Horváth), G. Nagy. IMEĽ: Gombár - Gendiar, Orosi, Tárnok, Piskla - Zemanek (90. M. Hübsch), M. Lovász, Kürthy, V. Hübsch (82. Balogh) - J. Lovász, Maráz (46. Šimonič).
Vieska - Kolárovo 5:0 (3:0). Domáci začali pekne zostra a už v 3. min. otvoril skóre Csepi umiestnenou hlavičkou. Druhý presný zásah pridala zimná posila Kvačkaj, keď nedal Horváthovi šancu. O necelých desať minút zvyšoval už na 3:0 opäť Csepi. Po obrátke pokračoval koncert Viesky, v 55. min. sa aktívny Csepi prekľučkoval až k hetriku. Výsledok pečatil v 80. min. presnou strelou striedajúci Puha.
l Góly: 3., 26. a 55. J. Csepi, 17. Ľ. Kvačkaj, 80. I. Puha. R Chlebo, 250. VIESKA: Mikóczi - Domonkos (56. Hromada), Koczó, Jány, Kvačkay, Bodrogi (65. P. Molnár), Németh (63. Puha), Ábrahám, Író, Bogyai, Csepi. FK: Horváth - P. Máté, Orság, P. Németh, Kis, Glofák, Rigó (70. Kurti), Baráth, Búš, Kertész, Rehák (46. Zs. Máté).
Palárikovo - Tešedíkovo 3:1 (1:0). Domáci nastúpili s veľkým elánom a hneď v úvode spálili dve čisté šance. Krátko pred odchodom do kabín sa však zaslúžene ujali vedenia, keď Kuťka z 20 m trafil vinkel. V 50. min. Chovanec podcenil ojedinelú strelu hostí a začínalo sa odznovu. Palárikovčania potom prepli na vyššie obrátky a odmena na seba nenechala dlho čakať. V 80. min. si Fiala prebral loptu pred 16-tkou a nekompromisne zavesil. Poistku pridal tri minúty pred koncom krížnou strelou Holka.
l Gól: 39. T. Kuťka, 80. A. Fiala, 87. J. Holka - 50. D. Bende. R Bartoš, 450. OTJ: Chovanec - Svýba, Procházka, Krištofičin, Fiala (90. Židuliak), Matúš, Horáček, Kompas, Kuťka, Tonkovič (70. Holka), Pánik. ŠK: Petrušek - Vankó, Raček, Valášik, Udvaros, Paldy, Darász, Szarka, Hrdý, Bende, Chrenko.
Močenok - Sereď 0:3 (0:3). V prvom polčase hostia predčili Močenčanov aktívnou hrou. V 6. min. otvoril účet stretnutia zblízka Bíro. Domáci hrali v kŕči a bez dôrazu, začo ich potrestal kanonier Hindák, ktorý využil chybu v obrane. Klinec do domácej rakvy zatĺkol gólom do šatne opäť Bíro, keď dorazil do siete nepodarenú Polednákovu penaltu. Po zmene strán hostitelia vyrovnali hru, no v útoku nič nevymysleli. Sereď hrala, čo potrebovala, až do záverečného hvizdu držala súpera na dištanc.
 Góly: 6. a 44. L. Bíro, 37. M. Hindák. R Janus, 300. MOČENOK: Malík - P. Kollár, Packa, Soroka, S. Sabo, Jánoška, Šimek (71. J. Szabo), Čiernik, Judák, P. Kováč (67. Sklenár), M. Bleho (59. B. Bleho). ŠKF: Karmažin - Mikulec, Stareček, Svátek, Lipovský, Bíro (62. Habán), Polednák, Jurina, Hindák (79. Kubánek), Gál, Práznovský (73. Valentovič).
Pata - Horná Kráľová 0:0. Začiatok bol z oboch strán veľmi nervózny. Na oboch stranách viazla kombinácia, hráči si nevedeli presne prihrať. Jedinú gólovku v prvom polčase spálil Barčák. V druhom dejstve prejavili Patané väčšiu chuť po víťazstve, avšak nedokázali si vypracovať súvislý tlak, hra sa len kúskovala. Tri body mal na kopačke Lehocký, ktorý poslal rohový kop šibalsky priamo do brány. Z následnej veľkej skrumáže sa hosťom napokon podarilo poslať loptu do bezpečia, aj preto sa body delili. R Dohál, 220.
 PATA: M. Práznovský - Popelka (57. Valko), Guba, Virág, Lehocký, Moravčík, Dvorský, Herák, Herceg, Barčák, Šefčík. KFC TIBI: R. Kokeš - Gál, Bobula, Kalaba, G. Lencsés (72. Š. Veľčický), Gyarfás, L. Lencsés, Frkala (88. Benko), Šípka, L. Kokeš, Bilo.
Topoľníky - ViOn B/Volkovce 2:0 (1:0). Aj napriek nepriazni počasia sa hral dobrý, ofenzívny futbal. Od úvodu zobrali opraty duelu do rúk domáci, ktorí zvŕtali súpera zo všetkých strán. Novotova svätyňa odolávala až do 45. min., keď Tóth premenil pokutový kop. V druhom polčase sa karta obrátila, Volkovčania stupňovali svoj tlak. Keď už bolo vyrovnanie na spadnutie, paradoxne zahrmelo na opačnej strane, presadil sa Beneš. Tento moment zobral hosťom vietor z plachiet, nakoniec zostali všetky body doma.
 Gól: 45. M. Tóth (11 m), 69. L. Beneš. R Čulák, 450. TOPOĽNÍKY: Várady - Varga, Balogh, Méhes, Bombicz, Egri, Farkaš, Mandák, Dohorák, Beneš (90. Baranovič), Tóth (82. Frühvald). VION B: Novota - Baláž, Žembera, T. Kozolka, Wolf, Mackovčin, Marták, Chren, Mankovecký, Kováč, Žák (69. Frajka).
16. Močenok 16 2 2 12 10:40 8 (-16)
 NAJLEPŠÍ STRELCI: 18 - J. Csepi (Vieska), 13 - M. Hindák (Pata, Sereď), 11 - L. Beneš (Kolárovo), 10 - G. Nagy (Sládkovičovo), P. Peciar (Topoľníky). ⋌JÁN BÉDI, JD, JT