Nedeľa, 29. november, 2020 | Meniny má VratkoKrížovkyKrížovky

Dve remízy, každá s inou príchuťou

Ružomberok - FC Nitra 2:2 (2:2)

Výdatné gólové menu sa podávalo iba polčas, Nitra bola blízko aj k trom bodom.Priebeh zápasu naznačila už 6. min., keď sa Ďatko rútil do prečíslenia, finálnu prihrávku ale pokazil. O chvíľu ale práve Ďatko na opačnej strane hasil nebezpečenstvo pri Pilárovom prieniku do 16-tky hostí. Po štvrťhodine Semeník uvoľnil Baču, ktorý prehodil brankára aj bránu Ruže. Bača bol o chvíľu v ďalšej šance, Siva ho zastavil faulom a nariadenú penaltu premenil s istotou Gruber. Nitra sa ale z vedenia dlho netešila, pred prestávkou totiž Števko s Novotným dvoma gólmi dokonale otočili skóre... Posledné slovo mali v prvej časti predsa hostia, keď Semeník vrátil do siete pohotovo Grajciarovu vyrazenú strelu (2:2). Po obrátke sa už viac taktizovalo, v závere ale Nitra posilnila ofenzívu a mohla aj vyhrať. Štajer však v 88. min. mieril krížnou strelou kúsok vedľa pravej žrde a podobnú príležitosť spálil aj Grajciar.
ŠTEVO KORMAN, Ružomberok

FAKTY ZO ZÁPASU
l Góly: 38. Števko, 40. J. Novotný - 20. Gruber (11 m), 45+. Semeník.
l Pred 3 648 divákmi rozhodoval Mriglot, ŽK: Božok, Števko, Siva - Čeman.
l MFK: Hajdúch - Siva, J. Novotný (54. Laurinc), J. Maslo, Ďubek - Demeter - Lačný (66. Macek), Sivčevič (67. P. Maslo), Božok - Števko, Pilár.
l FC: Hroššo - Čeman, Martin Tóth, Karlík, Ďatko - Štajer - Grajciar (90.+ Leško), Gruber, Bača, M. Farkaš (77. Čurgali) - Semeník (75. Vrána).

SLOVO TRÉNERA
l Pavel Hapal: „S bodom som spokojný, a to aj napriek tomu, že sme mali viac šancí ako súper. V prvom polčase sme boli lepším tímom, po zmene strán mal mierne navrch súper. Mojich chlapcov musím pochváliť za obetavý výkon.“

OKAMIH ZÁPASU
l Výsledok 2:2 pečatila situácia z nadstaveného času prvého polčasu, keď strelu Grajciara domáci brankár iba vyrazil. Skúsený Semeník už číhal „za bukom“, svoj 118-tý gól strelil 35-ročný strelec s ľahkosťou jemu vlastnou.

POSTAVA ZÁPASU
l Martin Bača výkonom demonštroval, prečo si ho tréner Hapal vybral do mužstva. Dobre stavaný futbalista vyhrával súboje, s loptou sa zbytočne nemaznal, pod Semeníkom urobil kus roboty, po faule naňho sa kopala penalta.

Servis Corgoň ligy
Ostatné výsledky 20. kola
Slovan Bratislava - Dukla Banská Bystrica 1:0 (1:0), 24. Sylvestr. AS Trenčín - MFK Košice 1:2 (0:1), 90.+ Sluijter - 44. a 87. J. Novák. MŠK Žilina - Spartak Trnava 2:1 (1:0), 5. a 48. Vladavič - 81. Doležaj (11 m). Artmedia Petržalka - FC Senec 3:1 (2:0), 7. Oravec, 22. Kozák (11 m), 51. Čišovský - 71. Medveď.
Program 21. kola
14. 3. o 17.30 h Senec - Slovan, 15. 3. o 14.30 h B. Bystrica - Ružomberok, o 17.00 h Nitra - Košice (Hriňák), o 17.30 h Dubnica - Žilina, Trnava - Artmedia, 16. 3. o 10.30 h FC ViOn - Trenčín (Havrilla).

Zlaté Moravce - Dubnica 0:0

V Zlatých Moravciach sa hrala svižná partia, chýbalo iba gólové korenie.
Nováčik po prehre v jarnej premiére v Trnave prestaval mužstvo, traja novici zapadli bez problémov a v prvom polčase boli bližšie ku góle práve Zlatomoravčania. Ich hru dobre dirigoval Ujlaky, bola však badať nezohratosť útočného tandemu FC ViOn, s pribúdajúcimi minútami sa ale aj Tóth s Bartošom „videli“ na ihrisku čoraz lepšie. Pozorný gólman Dubnice Perniš vyriešil s pokojom ich tri sľubné šance a s bravúrou aj priamy kop mladučkého Pelegríniho. Behaví hostia pohrozili až po prestávke, kapitán Špendla po rohu dokonca roztriasol brvno Skácelovej brány. V 70. min. sa zastreľoval aj hosťujúci T. Zápotoka a potom zachraňoval Skácel včasným vybehnutím pred Držíkom. V závere vsadili bojujúci domáci všetko na jednu kartu, finišovali s tromi útočníkmi, ale výsledkom sympatickej snahy bolo iba bočné sito Pe. Farkaša po štandardke striedajúceho Gregušku.
ŠTEVO KORMAN

l Pred 2 086 divákmi rozhodoval Vnuk, ŽK: Adámik, Bruško (obaja Dubnica).
l FC VION: Skácel - Bednář, Klabal, Šlavka (58. Pe. Farkaš), Minarčík - Juska (70. Greguška), Hözl, Ujlaky, Pelegríni (85. Chren) - Bartoš, Mir. Tóth.
l ZTS: D. Perniš - Zimen, Adámik, Špendla, M. Ondráš - I. Obert (78. Lendvay), Držík, Bruško, Chmelík (90.+ Matejov), T. Zápotoka (83. Nosek) - Seyé.

OKAMIH ZÁPASUl
Keďže góly chýbali, bolo sa treba uskromniť. Páčila sa akcia z 51. min., keď na konci šikovnej kombinácie domácich priťukol Tóth loptu Ujlakymu, ktorý pálil z 18 m, Perniš ju iba vyrazil, Tótha ale do gólovej dorážky nepustil mávaný ofsajd.

l Ján Rosinský: „Bol to zápas o víťaznom góle, mali sme príležitosti, škoda... Dokázali sme si vytvoriť tlak, hlavne v závere, gól sa nám ale streliť nepodarilo. Kvalitne sme hrali v strede poľa, Ujlaky dal našej hre výraznú pečať.“

l Slušný zápas sa hral bez gólov, poctivých výkonov bolo veľa na oboch stranách, ale žiaden mimoriadny. Naša voľba padá netradične na hlavného rozhodcu Vladimíra Vnuka z Nitry. Citlivo riešil každú situáciu, meral rovnýmmetrom.