Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Nitrianky vrátili Viktorii požičané

Inpek UKF Nitra - Viktoria Košice 87:60 (16:9, 24:15, 26:16, 21:20). Dôležitý ligový zápas, ktorého výsledok sa počítal aj do európskej ligy, sa začal opatrne. Nitra mala od začiatku mierne navrch. Výraznejšie odskočila v druhej štvrtine, ktorá vyšla na výbornú. Vďaka výbornej streľbe, vrátane trojky Krč-Turbovej v poslednej sekunde, viedol Inpek po prestávke 40:24. V druhom polčase domáce svoj náskok ešte zveľadili, a tak sa tešili z prekvapivo vysokého, no zaslúženého víťazstva. Symbolickú bodku v podobe trojky dala Kalafutová so záverečným klaksónom.
l Rozhodovali Šramko a Doušek, TH: 23/15 - 20/11, fauly: 19 - 22, trojky: 12 - 4, 5 OCH: 35. Krč-Turbová - 34. Perostijská, 400 divákov.
l UKF: Kubatová 21, Šujanová 14, Krč-Turbová 14, Kalafutová 13, Vyhňáková 10 (Mračnová 15, Chlebovcová).
Ľubomír Martinka, tréner: „Som veľmi rád, že v poslednom zápase v tejto hale sme urobili takýto pekný výsledok nad veľmi silným súperom. Teší ma, že šesť strelkýň je dvojciferných, to je paráda. Snáď nám to pomôže aj psychicky.“ ⋌JÁN ŠILLER
l Ostatné výsledky: Slovan - Myjava 86:62, Poprad - B. Bystrica 68:65, Rožňava - Kosit Košice 46:86, Ružomberok - Cassovia Košice 70:82.
10. Myjava 17 1 16 979:1568 18
l Ďalší program - 18. kolo - 16. 2. o 14.00 h Cassovia Košice - Nitra.
5. Viktoria 8 2 6 541:596 10
Do Final Four postupujú zo semifinálových skupín Nitra, Rybnik (Poľ.), Banská Bystrica a Karlovy Vary. Final Four sa uskutoční v dňoch 23.-24. februára v Banskej Bystrici.

„STRIEĽAŤ, STRIEĽAŤ, STRIEĽAŤ...“
Kľúčom k úspechu Nitry bola kvalitná obrana, no oku diváka iste neušlo 12 trojok v koši východniarok. Päť z nich trafila Zuzana Mračnová. „Trojky padali, hlavne v prvom polčase, v druhom už menej. Dobre sme bránili, podarilo sa nám hrať našu hru, mali sme dobrú efektivitu streľby a výborný doskok v obrane,“ zhodnotila Zuzana. Jej „špeciálny“ recept na trojky sa prezradiť nebála: „Strieľať, strieľať, strieľať...“
Chválou na presnú mušku po zápase nešetril ani tréner Ľubomír Martinka: „Zápas to nebol ľahký, pretože to bol veľmi kvalitný súper, ktorý má veľa reprezentantiek a skúsených hráčok v mančafte, ale sústredenou obranou a výbornou streľbou zo stredných a veľkých vzdialeností sme si vytvorili náskok. Bolo to súčasťou taktiky.“⋌(JŠ)