Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

PRÍPRAVNÝ FUTBAL

Kolotoč sa rozbieha

FC ViOn - Spartak Vráble 1:0 (0:0), 65. R. Greguška (11 m). Za silného vetra na ihrisku prevládala bojovnosť, jediný gól zápasu strelili domáci z penalty. VION: Minár - Bednář, Eckhardt, Šlavka, Hanzel - Ondrejka, Hözl, Pelegríny, Číž - Tóth, Vlček. Striedali: Mackovčin, Klabal, Choma, Greguška, Maron, Chren. SPARTAK: Straka - Nozdrovický, Šándor, Gonda, Hagara - Balko, Turčan, Chrappa, Kupec - Mikuška, Švajda. Striedali: Feješ, Bednár, Ágh, Kolár, Šovčík.
HFK Olomouc - FC Nitra 0:0. V prvom prípravnom stretnutí počas sústredenia v Břeclavi nastúpila Nitra v zostave aj so Semeníkom a Brazílčanom Renanom, bola aktívnejšia, ale súper si nakoniec udržal čisté konto. FC: Tujvel - Čeman, Janíček, Štajer, Ďatko - Kostoláni, Gruber, Babic, Grajciar, Kolár - Semeník. Striedali: Hroššo - Tóth, Karlík, Machovec, Mi. Farkaš, Guzmický, Sloboda, Rhenan, Dvořák, Čurgali, Pavelka.
Banská Bystrica - Šaľa 6:0 (2:0). Corgoňligista dokonale využil hrubé individuálne chyby súpera a chemikom nastrieľal poltucet gólov. DUSLO: Anda - Hanuštiak, Vyskoč, Braun, Práznovský - Mezei, Lancz, Lalák, Čirik - Simonides, Dékány. Striedali: Buran - Čaplák, Benkö, Rojka, Glofák, Najman, Szabo, Guzmický.
Opava - FC Nitra 0:1 (0:1), 32. R. Semeník. O víťazstve Nitranov proti českému druholigistovi rozhodol po polhodine hry novic Semeník, ktorý pohotovo dorazil strelu Karlíka. V druhom polčase zlikvidoval dve tutovky Opavy brankár Tujvel. FC: Hroššo - Čeman, Tóth, Janíček, Ďatko - Karlík - Grajciar, Farkaš, Gruber, Sloboda - Semeník. Striedali: Tujvel - Kostoláni, Leško, Babic, Kolár, Jakubjak, Machovec, Čurgali, Renan, Pavelka.
Nové Mesto - Šaľa 2:2 (0:2), 3. Lancz, 34. Simonides. Hostia vyhrávali dvojgólovým rozdielom, ale domáci v úvode druhého polčasu v priebehu dvoch minút skóre vyrovnali. DUSLO: Anda - Kertész, Vyskoč, Tomáš, Slamka - Simonides, Lancz, Lalák, Čirik - Najman, Dékány. Striedali: Buran - Práznovský, Braun, Čaplák, Hanuštiak, Ďurás, Glofák, Benkö, Mezei, Bogin, Szabo.
Sigma Olomouc - FC ViOn 2:1 (1:1), 25. Ujlaky. V zápase veľmi dobrej úrovne sa ujali vedenia hostia, keď pri svojej premiére v novom drese poslal odrazenú loptu za pomoci žrde do siete Ujlaky. Domáci do prestávky vyrovnali a v druhom polčase strelili víťazný gól. VION: Skácel - Bednár, Choma, Klabal, Mackovčin - Hözl - Maroši, Maron, Číž, Ujlaky - Tóth. Striedali: Greguška, Ondrejka, Chren, Žembera, Vlček, Pelegríny.
ČFK Nitra - Ludanice 1:0 (0:0), 66. R. Borčin. Aktívnejší strojári rozhodli o víťazstve zásluhou Borčina, ktorému ponúkol gól ako na zlatom podnose Milata. ČFK: N. Borčin - Ferenci, Šelmeci, Škreňo, Paľo - Szúsztor, Nagy, Valkovič, Novakovič - Borčin, Milata. Striedali: Gardian - Horňák, Klein, Balúch.
Vráble - Galanta 6:2 (1:2), Švajda, Sojka, Feješ, Sepeši, Mikuška, Kupec - Halák, Špánik. V zápase dvoch rozdielnych polčasov zaslúžene triumfoval účastník druhej ligy. SPARTAK: Vojtek - Ágh, Šándor, Ťuťuris, Husár - Feješ, Nozdrovický, Chrappa, Kupec - Šovčík, Švajda. Striedali: Balko, Bednár, Sepeši, Fekiač, Sojka, Turčan, Mikuška, Kolár. SLOVAN: Valenský - Kardoš, Eliáš, Obložinský, Lošonský - Halák, Vaňo, Garčák, Mačica - Krull, Špánik. Striedali: Šálka - Benkovič, Čerňanský, Harsányi, Prístavok, Bende.
Žilina - Dun. Streda 2:0 (0:0). DAC: Košovan - Kiss, Gašparík, A. Lelkes, M. Lelkes - M. Palic, Juhász, Kubala, Palic, Csémy - Uzola. Striedali: Döme, Csölle, K. Németh, Hamar, Bartalos, Habán, Z. Bognár.
Sereď - Dvorníky 2:0 (2:0), Dobiš, Földeši.
Jarok - Šintava 4:0 (1:0), Klačman, M. Krbúšik, Milata, Balúch.
Veľký Meder - Hurbanovo 3:3 (2:3), P. Varga, Póda, László - Gelle 2, Pajtinka.
Hurbanovo - Tvrdošovce 4:1 (1:0), Kóša, Dudáš, T. Kling, O. Čerešník - T. Bencze.
Imeľ - Chotín 5:3 (1:2), Maráz 3, V. Hübsch, Šimonič - Marikovec 2, Turančík.
Janíkovce - Rastislavice 4:3 (2:2), Martin Prešinský, vlastný, Baráth, Ma. Bibeň.