Štvrtok, 22. október, 2020 | Meniny má SergejKrížovkyKrížovky

Odmenili sme najlepších tipérov

ASKO - Nábytok potešil Sádovských

O najlákavejšiu cenu v jesennej tipovačke sa postarala spoločnosť ASKO - Nábytok, ktorá má v Nitre svoju predajňu už viac ako rok. Najlepší tipér sa mohol tešiť na kredit vo výške 15 000 korún, s ktorým mohol v rozľahlej predajni naložiť podľa svojich predstáv.
Štrnásťkolový maratón z 829 súťažiaciach najlepšie zvládol Juraj Sádovský zo Žitaviec. Po dlhoročnom účinkovaní v tipovačke sa naňho po prvýkrát usmialo šťastie. „Sám som tomu ťažko mohol uveriť, keď som sa začal objavovať na prvých priečkach. V minulosti sa mi tak nedarilo, občas som aj súťaž nedokončil,“ priznal šťastný výherca, u ktorého je futbal po rodine hlavný koníček. Koženou doslova žije - v Žitavciach pôsobí ako hrajúci tréner, vo Vrábľoch trénuje prípravku, v zime hrá miniligu. Navyše, aj synovia Maroš a Martin idú v jeho šľapajach, obliekajú dres mládežníckych tímov Vrábeľ. Počas sezóny majú Sádovskí všetok voľný čas vyplnený futbalom, čo musí tolerovať aj manželka Gabriela.
„Pred vyplnením tiketu som si vždy pozrel, ako hrali mužstvá v posledných dvoch kolách. Ak to bolo možné, snažil som sa prehodiť pár slov aj s kamarátmi a známymi, ktorí mi mohli poradiť k tomu-ktorému zápasu. Pravda, na nič sa nedá spoľahnúť. Napríklad kamarát Mihálik mi zle poradil zápasy Jelenca. Z našej III. B triedy mi nevyšiel zápas Choča - Paňa, a tak by som mohol pokračovať. Isté je jedno - recept na správne tipy neexistuje,“ vraví J. Sádovský. Keď sa pohyboval na vrchných priečkach, cítil napätie. Opadlo z neho, až keď spočítal v pondelok tipy súperov po posledných zápasoch. Úspech už oslávil so spoluhráčmi na posedení pri guláši. „Súťaž je výborné spestrenie novín. Doporučil by som ju každému, koho futbal baví. Niekedy je zaujímavé sledovať aj názory radičov, napríklad ligový futbalista nevie, kde sú Čierne Kľačany,“ vytiahol kuriozitu rodák z Michalu nad Žitavou.
Čo hovorí na cenu? „Je výborná, hlavne užitočná. V predajni ASKO by si každý vybral, čo sa mu hodí. Navyše, na každom kroku sme sa stretali s ochotnými ľuďmi,“ nešetril chválou výherca. Sádovskí si vybrali jedálenskú súpravu, zloženú z rohovej lavice, stola a dvoch stoličiek, takže si vynovia kuchyňu, synov zasa poteší nový veľký stôl do detskej izby.
ASKO - Nábytok je líder v oblasti predaja nábytku a bytových doplnkov v Českej republike, ktorý postupne expanduje aj na Slovensko. Prvú predajňu otvoril pred rokom v Nitre, neskôr pribudli ďalšie v Trenčíne, Bratislave a Poprade, a to nie je konečný stav. Na obrovskej predajnej ploche v predajni ASKO - Nábytok možno nájsť nábytok pre každého - široký sortiment sedacích súprav, kuchýň, obývačiek, spální, detských izieb i bytových doplnkov. To všetko v atraktívnom modernom dizajne alebo aj v klasickom štýle. ASKO - Nábytok navyše pripravuje pre zákazníkov pravidelné akcie so zvýhodnením cien vybraných tovarov.
„Som rád, že cena od našej spoločnosti zatraktívnila túto veľmi sledovanú čitateľskú súťaž. Výhercovi srdečne blahoželám. Som presvedčený, že bude s nábytkom z nášho sortimentu veľmi spokojný,“ povedal vedúci predajne ASKO - Nábytok Ing. Rastislav Kukla.

Skryť Vypnúť reklamu

Kamera od Respectu pre Hippovcov

Korunnou princeznou jesennej tipovacej súťaže sa stala Šalianka Martina Hippová. Spoločnosť Respect SK, s.r.o. jej presné tipy vymenila za novučičkú kvalitnú videokameru.

Martina Hippová si prišla po výhru aj s manželom Petrom. Hneď nám bolo jasné, že táto dvojica už ceny brala. „Áno, pred dvoma rokmi, to ešte pod dievčenským priezviskom Dičérová,“ prezradila mladá Šalianka. Bez okolkov aj priznala, že za týmto úspechom je opäť jej manžel. Peter zvolil taktiku hry na dva tikety. „V potravinách sa predavačky niekedy čudujú, na čo sú nám dvoje novín,“ smejú sa spokojní výhercovia. Peter vypisoval jeden tiket podľa seba, pri krúžkovaní na druhom tikete si nechal poradiť od „radičov“, akurát nedával remízy, ale nahradzoval ich vlastným tipom. Tento ťah mu vyšiel, lebo v sumáre boli úspešné práve tikety písané na Martinu. „V posledných dvoch kolách radiči naozaj výborne poradili, takže aj oni majú svoj podiel na našom konečnom druhom mieste. V závere som musel párkrát aj zariskovať, ak som chcel preskočiť konkurentov. Lebo dať vždy len ten najpravdepodobnejší tip by nestačilo,“ odtajil svoje zmýšľanie. Risk mu vyšiel. Predtým však párkrát zhorel na tom, že tipoval srdcom. „Fandil som Šali, aj jej béčku, a to ma stálo pár bodov. Ešteže nebola v tipovačke Horná Kráľová, lebo aj tam by mi srdce nedovolilo hrať proti nej,“ uškŕňa sa. Vie, že mu pomohlo šťastie, ale jedným dychom dodáva, že futbal veľmi sleduje. Je totiž jeho veľkým koníčkom.
Krásnej cene sa Hippovci potešili. „Videokameru nemáme, takže zapasuje,“ netajila spokojnosť Martina. MY sme mladému manželskému páru zaželali, aby na nej čoskoro natáčali aj svoje ratolesti.
Digitálnu videokameru Canon pre strieborného tipéra venovala spoločnosť Respect SK, s.r.o., Piešťany, ktorá pôsobí na poisťovacom trhu. Jej logo možno vídať na viacerých športoviskách v regióne, čo svedčí o tom, že podpora športu patrí medzi jej priority. Respect SK rozdeľuje svoju priazeň medzi viaceré futbalové kluby, neobchádza však ani iné športy ako hádzanú či basketbal. „Kto má šport úprimne rád a robí ho so srdcom, zaslúži si podporu. Snažíme sa pomôcť klubom, aby vytvárali športovcom i fanúšikom čo najlepšie podmienky, a je jedno, či hovoríme o profesionálnych tímoch, amatérskych spolkoch alebo práci s mládežou. Spolu by sme sa mali snažiť o skultúrnenie športu na Slovensku,“ povedal šéf spoločnosti Respect SK Dušan Guľáš, ktorý veľmi rád podporil aj tipovaciu súťaž MY krásnou cenou. „Nie je jednoduché presne hádať výsledky futbalových súťaží, preto si úspešní tipéri zaslúžia môj obdiv. Verím, že výherkyňa bude s videokamerou spokojná a užije si s ňou veľa pekných chvíľ,“ dodal D. Guľáš.

Skryť Vypnúť reklamu

Recover.sk odmenil foťákom rodáka

Štvrtá „zemiaková“ priečka pre športovcov nie je veľmi populárna, ale v našej tipovacej súťaži by ju väčšina z vás brala. Vladimír Kompas totiž vďaka nej prišiel k novému digitálnemu fotoaparátu od spoločnosti Recover.sk.
Vladimíra Kompasa netreba futbalovej verejnosti v Nitrianskom okrese veľmi predstavovať. Rodák z Čápora, ktorý už tridsať rokov býva v Nitre, má za sebou hráčske časy v drese rodnej obce a v Močenku, neskôr sa dal na pískanie. Píšťalke je verný už dvadsať rokov, chodí si aj zahrať s partiou starých pánov Mlynáriec, takže futbal je naďalej náplňou jeho víkendov. „Tipovačka je fajn súťaž. Keď už je ten tiket v novinách, pravý futbalový fanúšik by ho nemal obísť,“ vraví. Do súťaže sa zapojil po tretí raz, takže výhrou naplnil známe porekadlo. „Recept neexistuje, môžete mať len šťastie. Samozrejme, športovú prílohu prelúskam vždy celú od A po Z, ale aj tak nie je ľahké trafiť sa. Myslím si, že okresné súťaže sa tipujú ťažšie ako ligové,“ pokračuje V. Kompas. Natipované zvykol mať hneď v pondelok poobede, dával na prvý dojem. Na jeho tiketoch nechýbali ani remízy. Niekto môže tvrdiť, že ako rozhodca vie o futbale viac ako iní tipéri, a z toho môže ťažiť. Čo on na to? „Podľa mňa to nie je výhoda. Možno mám viac informácií, ale tie ma skôr mätú, ťažko sa na niečo spoľahnúť. Dôkazom toho je aj fakt, že počas jesene som pískal dva zápasy z tiketu, a v oboch prípadoch sa skončili inak, ako som mal natipované,“ prezrádza kuriozitu. Cena ho poteší. „Koho by nepotešila? A hádam si ju aj zaslúžim,“ zakončil s úsmevom Vladimír Kompas.
Digitálny fotoaparát mu venoval šéf firmy Recover.sk Peter Micheľ, inak futbalový činovník z Cabaja-Čápora. Náhoda teda chcela, že foťák odovzdal „rodákovi“. „To je super, zostane to doma,“ pousmial sa garant ceny, keď blahoželal výhercovi.
Recover.sk je mladá spoločnosť, ktorá spája výhody internetu, potrebu expresnej rýchlosti a dopyt po kvalitných kancelárskych produktoch dennej spotreby za prijateľné ceny. Zaoberá sa dovozom spotrebného materiálu pre laserové tlačiarne najpoužívanejších značiek. Nové či zrenovované tonery vám dokonca dovezie expresne rýchlo priamo do firmy. Nielen to, ak kupujete nový počítač, alebo máte akékoľvek požiadavky v oblasti hardwaru, softwaru a internetu, môžete sa rovnako spoľahlivo obrátiť na Recover.sk.
Šéfa spoločnosti Petra Micheľa mnohí poznajú z futbalových ihrísk. V bráne Cabaja-Čápora síce absentuje pre zranenie, no snaží sa pozdvihnúť futbal v obci po funkcionárskej stránke. Okrem toho spolupracuje s reprezentačným trénerom brankárov Rastislavom Vincúrom. Viac sa možno dozvedieť na internetovej stránke www.brankar.sk. Spolu pripravujú aj časopis, určený pre futbalových brankárov. „Futbal mám skrátka rád, a to je aj dôvod, prečo sme podporili tipovaciu súťaž zaujímavou cenou,“ zakončil P. Micheľ.

Skryť Vypnúť reklamu

Značka Umbro obliekla aj rodinu Bojdovcov

O tretie miesto v tipovacej súťaži bol tuhý boj – s rovnakým počtom bodov totiž finišovala štvorica tipérov. Napokon si bronz vytipoval František Bojda z Nitry, pomohol mu zásah z prvého kola, kedy trafil deväť zápasov!
Medzi účastníkov tipovacej súťaže patrí už dlhé roky. Pred rokom sa mu pošťastilo uhádnuť všetkých desať zápasov, vtedy si z redakcie odniesol kartón piva. Teraz po prvý raz bral cenu vo finiši. „Tipovačka je v prvom rade zábava. A že to takto vyšlo? Jednoducho, mal som šťastie,“ vraví. Pozoruhodný je čas, kedy vypĺňal tiket – vždy vo štvrtok ráno okolo pol šiestej. Žeby recept pre ostatných? „Každé ráno som hore už o piatej, aj bez budíka. Keďže do práce chodím na siedmu, mám čas v kľude natipovať,“ prezradil. Ako bývalý futbalista Čakajoviec sleduje podrobne okresný futbal, v nižších súťažiach sa vyzná asi viac ako v tých ligových. „Nevyhýbal som sa ani remízam. Občas som dal aj riskantné tipy a zopár ich vyšlo,“ hovorí. Mal tímy, na ktoré sa dalo spoľahnúť, naopak, viackrát ho sklamali napríklad Topoľčany, ktorým veril.
František Bojda si za svoje presné tipy mohol vybrať kvalitné oblečenie v predajni Umbro. Zachoval sa ako najlepší tatino a do Galanty zobral svoje dve deti. Syn Ferko a dcérka Dada boli od radosti celí bez seba, že si mohli vybrať, čo sa im páči. Spolu si odniesli tri zateplené mikiny, vak a čiapku. „Nech sa deti tešia. Čo už ja potrebujem, iba ak montérky,“ povedal skromne výherca.
Cenu pre tretieho tipéra v konečnom poradí venovala firma Dali Galanta s.r.o., ktorá je výhradným distribútorom športového oblečenia Umbro, ako aj značiek Stiga aj Kangaroos.
Umbro má bohatú históriu, na svojich dresoch nosili jeho logo päťkrát tímy, ktoré získali titul majstra sveta vo futbale. Značka dnes oblieka napríklad reprezentačné tímy Anglicka, Švédska, popredné kluby ako Olympique Lyon, Glasgow Rangers, v Čechách Slaviu Praha. Okrem toho však Umbro podporuje aj mládežnícke turnaje a šport na školách.
V ponuke sú samozrejme dresy, lopty, kopačky, chrániče, tašky, tréningové aj reprezentačné oblečenie a ďalšie príslušenstvo, všetko vyvinuté s použitím najmodernejších technológií. Značkové predajne Umbro možno nájsť v Bratislave, Trnave, Nitre, Dunajskej Strede a Skalici.
Spoločnosť Dali je partnerom oblastných futbalových zväzov, spolupracuje aj s množstvom futbalových a futsalových klubov. „Oddielom aj v nižších súťažiach ponúkame špičkovú výstroj a kompletný servis, vrátane zaujímavých vernostných zliav,“ prezradil šéf Ivan Karkuš, ktorý pri našej návšteve poblahoželal výhercovi. „Verím, že s oblečením značky Umbro budete veľmi spokojní,“dodal.

Nechajte si posielať prehľad najdôležitejších správ e-mailom

Inzercia - Tlačové správy

 1. Downtown Bratislavy sa rozrastie o nový rezidenčný projekt
 2. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte?
 3. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 4. Päť chýb pri zateplení strechy
 5. Vitajte v postapokalyptickom svete
 6. Covid a post-Covid: Ako sa chrániť pred kybernetickými útokmi?
 7. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 8. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 9. NAŽIVO: Čo čaká ekonomiku? Sledujte #akonato konferenciu
 10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 1. Zlaďte vaše šperky s jeseňou
 2. Nové laboratórium ekonomického experimentálneho výskumu na EUBA
 3. Programátori prezradili, čo ich v práci najviac motivuje
 4. 5 vecí, ktoré definujú prémiové bývanie
 5. LEN DNES: Zľava viac ako 50% na ročné predplatné týždenníkov MY
 6. Úprava osobného motorového vozidla
 7. Important information for Brazilians living in Slovakia
 8. Prečo sú dnes ryby také dôležité?
 9. Vitajte v postapokalyptickom svete
 10. NAŽIVO: Ako na koronu reagujú úspešné firmy? Sledujte #akonato
 1. Kam sa vybrať za jesennými výhľadmi? 17 630
 2. Vyučujú školy informatiku dobre? Tieto patria medzi ukážkové 15 449
 3. Rysy navštívi päťtisíc ľudí denne. Ako vyzerá denný chod chaty 14 325
 4. Jedlo v Bratislave: Tieto reštaurácie určite vyskúšajte 12 666
 5. Pravá strana Dunaja môže vďaka Inchebe získať novú tvár 11 912
 6. Na Slovensku pribúdajú nové bankomaty. Viete čo v nich vybavíte? 10 103
 7. Toto sú povolania budúcnosti. Niektoré prekvapili 10 011
 8. Ako vidia budúcnosť deti zo základných škôl? Budete prekvapení 9 569
 9. Korenie sexuálneho života po päťdesiatke. Tieto tipy vyskúšajte 9 476
 10. Hodnotenie profesionála: Ako obstáli obľúbené hotely v Tatrách? 9 306
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Hlavné správy z Správy Nitra, Galanta a Šaľa - aktuálne spravodajstvo na dnes| MY Nitra

Gunda schudol 20 kíl. Za milióny kopal históriu Sparty a Slovanu

Na nových majiteľov FC Nitra má jednoznačný názor.

Peter Gunda.

Megadrogová zásielka: Holanďanov už previezli do Nitry, vypočúva ich sudkyňa

Cudzincov doviezol vrtuľník, oblečení boli v bielych ochranných overaloch.

Jeden z obvinených Holanďanov na nitrianskom súde.

O stravenkovej petícii rokovali na ministerstve

Iniciátora petície Za zachovanie súčasnej platnej legislatívy v oblasti stravovania zamestnancov Ľubomíra Sečkára s jeho tímom prijala generálna riaditeľka sekcie práce Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR Danica Lehocká.

Psychiater v Nitrianskom kraji mal ordinovať takmer 24 hodín denne

Zdravotnej poisťovni mal lekár spôsobiť škodu za viac ako 110 000 eur.

Ilustračné foto.

Najčítanejšie články MyRegiony.sk

Zoznam odberných miest v Dolnom Kubíne, Námestove, Trstenej a Tvrdošíne

Samosprávy finišujú s prípravami na pilotné testovanie na COVID-19, ktoré sa začne už zajtra ráno.

Zamestnanec reťazca: Mali sme pozitívnu kolegyňu, musel som ísť aj tak do práce

Aké pocity zažívajú ľudia z prvej línie, sme zisťovali od zamestnanca nemenovaného obchodného reťazca.

V kraji sú na tom najhoršie okresy Banská Bystrica a Brezno

Včera zistili na Slovensku viac ako 2 200 nakazených. 210 z toho v Banskobystrickom kraji. 56 v okrese Banská Bystrica a 45 v okrese Brezno.

Už ste čítali?